Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    sta ba sad 9,5Km hahha
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    9,5KM carinski pregled
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Pa jel otvaran?
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    jeste, ova vrecica oko telefona, nije kutija telefona.
     
  5. vutra

    vutra Komšija

    9.5KM po "pravilu", naplaćuju za otvaranje većih paketa.
    Mali paketi/pisma su 3.5KM.
    I uostalom ne mora značiti, ako ti naplati 3.5/9.5, da je paket otvaran, to jest', samo nalijepe traku.
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija


    [​IMG]

    Uglavnom...

    Repetitio mater studiorum est

    Zvao sam danas UIO i potvrđeno mi je telefonski da sve što dolazi van Bosne od fizičkih lica a pošiljka je vrijednosti preko 90 KM plaćaju se dadžbine.

    Nema načina da se naruči od pravnog lica, i da poašlje pošiljku na adresu fizičkog lica u EU, i da ta osoba tj fizičko lice šalje dalje za Bosnu i ostvariš pravo tretmana "Robe zanemarive vrijednosti"

    Znači pošiljka mora biti poslana od strane pravnog lica, direktno na adresu fizičkog lica u Bosni.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jess

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Zašto svaka pošiljka na aliu uzima ovako puno poštarine?

    Krenem naručit nešto 5-10$ poštarina..
     
  9. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Koristi autobus.... ;-)
     
  10. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista


    Tako kompenziraju nesto nizu cijenu kojom konkurisu drugim ponudjacima.....
     
  11. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ja sam pitao par prodavaca i dobio odgovore da su troskovi slanja za BiH visoki. I fakat, ako promijenis na zemlje iz regije npr. postarina je jeftinija ili free
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa zašto je onda na ebayu free poštarina a na aliu se placa bruku? Sa istih mjesta šalju.. shenzen npr.
     
    dmr and dams82 like this.
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije mi stigla posiljka s AliExpressa u roku od 60 dana. Seller mi produzio rok za još 10 dana. Nije stigla ni tad. Ja otvorio Dispute i Ali odmah presudio da mi se vrati 10.5 dolara medjutim prošlo je vec 15 dana i nikad nisam dobio refound, pise refound processing i tako stoji već danima . I juce dodje paket. I sta sad? Ima li neko iskustva sa slicnim slucajem?

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Pa ako ima opcija da dodaš komentar da je ipak došlo ili uradiš cancel za refund?
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ko ih *ebe, uzmi i refund. Zavrnuli su oni kamaru ljudi.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Meni se dešavalo na ebayu, dobio refund a poslije i paket. Vratim covjeku na paypalu direktno. Čuli smo se preko poruka na ebay, tako da ne znam za Ali Express kako se tamo komunicira.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    aha, dodje mi sa ebay-a prije 2 dana nista nisam platio, kaze postar ne treba nista. Sa alija i bangooda sve po 1,8KM, da nije sto sa ebaya salje kao fizicko lice!?
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    nije samo to, cuj cekas preko 60 dana. WTF!?
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da nema pravila, ja sam dosta paketa platio 1.8 sa ebaya, jos sam platio dostavu.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ja mislim da me redund svakako slijeduje jer roba nije stigla u 60 dana kako je obecano jer u oglasu pise full refund if item not received in 60 days.
    Vise me cudi sto 15 dana poslije dispute-a nisam dobio cashe.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro