Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Skoro mi doslo osteceno zastitno staklo za mob, slikao ostecenje i poslao prodavacu on kao nista ne vidi. I halali 5$.
    Isto tako igracka za sestrica 20$ nikada nije dosla, nisam mogao dobiti refund.
    Zato ako istekne vrijeme dostave a ja naknadno dobijem, ne dajem im ni feninga.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa zar to za 1.8km do sad nije jasno. Ima tracking ne placas nema tracking placas i to je to. S tim da tracking mora biti onaj sto počinje sa "R"

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    dlt
     
    Last edited: Sep 12, 2018
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije bio tracking neki dan sa ebaya nisam platio.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako si dobar sa postarom nemoras nikada platiti. Nikakvu oni evidenciju ne vode o placanju, niti dobijas ikakvu potvrdu da si platio, sto je meni i kriminalno.
    Covjek moze staviti novac u dzep i ode na kafu.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Vode internu evidenciju kod mene u Zavidovićima, i ja se moram potpisati u neku svešcicu da sam preuzeo pošiljku. Isto to radim i kad mi donese paket sa stranim R brojem.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Još malo pa ćeš imati svoju fasciklu u pošti onda, hahaha
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Danas mi donese postar masku za mob. al kinez pogresnu poslao, umjesto RN5 on poslao za S8. Jos mi postar naplati 1.8KM (nigdje se nisam potpisao). Znaci zajeb dupli...
    Da stvar bude gora, ovo je trebala biti nova maska, jer je prosla dosla ostecena u transportu (staklo nazad) koju sam isto platio postaru 1.8.... :rolleyes:
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa kupis kod nas, platis 15-20KM umjesto 2$ ali ne cekas, vidis sta kupujes i ne platis 1.8. Negativne stvari: dobijes istu robu po 3x vecoj cijeni i nemas razloga za kukat :D
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo se bas zaredalo, inace nisam imao problema. Preko pika sam gledao ali je slaba ponuda u Tuzli pa bih opet morao platiti dostavu :)
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Super cijena ali je 'out of stock' :/
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I moras koristit DHL koji je $20. No svejedno super cijena.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja do sad nikad nisam platio 1.80km za item bez obzira imao on tracking ili ne..

    Baš ću pitat poštara kad dođe šta je fazon s' tim.

    https://s8.postimg.cc/vgpsx4dzp/image.jpg

    Evo baš stiglo nedavno, ništa plaćeno.
     
    Last edited: Sep 13, 2018
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eto vidis preko tog UD broja posta nalijepi svoj R kod sa navedenom cijenom od 1.8.
     
  16. zemomak

    zemomak Aktivista

    Kako ne vode, pa vode traking brojeve, znaju tacno u bobu koliko su ih zalljepili na koverte, na kraju podvuku crtu i u kasi u sarajevu mora biti tačno onoliko koliko su ih pustili u promet po ovom osnovu....100000 pisamaca 180000KM, poštar može uzet samo recimo onih 20 feninga koje nema nikad da vrati kad mu plaćaš pa da daš 2 KM :)

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To ti iz uprave pa znas? :) Sto ne dobijem potvrdu da sam platio?
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Pa sigurno da pravdaju R naljepnice. A moguce da na stare pakete ne lijepe, na toj slici stoji datum iz aprila...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Naručio sam 6 itema sa trackingom i bez baš da vidim šta će biti sad..

    kao što rekoh, nisam mi poštar nije tražio 1.80.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni nista ne dolazi.