Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene neke narudzbe vec kasne...preko mjesec dana nema nista
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Odakle narucujes i kako ti dolaze, da li sa nekom od brzih varijanti tipa DHL , FEDEX itd ili obicnom postom?
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    I kod mene isto. Imam jednu sa mrtvim tracking brojem, seller mi je produžio čekanje i ubjeđuje me da će doć.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja sam ove sedmice primio posiljku preko DHL bez problema.
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma nikad u raspravu s njima nemoj ulaziti. I kinezi su veliki prevaranti, odma refund i cao. Nista cekat.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa i meni su pošiljke bile tri sedmice kod nas, barem je na trackingu tako pisalo. Realno nije Kinez kriv, vjerovatno su spremili.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dvije posiljke su sa ebaya...jeftine stvari...nema tracking broja...moze tu sada biti svasta
    najgore je sto sam nesto drugoj osobi narucio i sada ne dolazi ali sacekati cu jos
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    ja mislim prošle godine 11 i 12 mjesec isto da je neko zagušenje bilo što se tiče pošte, duže se čekalo, mada ja još nemam problema sa tim.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    I kod mene je drugoj osobi, kad god nekom naručim obavezno ne dolazi na vrijeme :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Svi ce rec levatina :D
     
    dams82 likes this.
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sad kad me neko upita bil mi sta narucio, dacu ti pare, kazem, nece ti to jarane stici za 3 mjeseca, i odmah mi sjašu s vrata.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    DSA likes this.
  13. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ako na gearbest platim ovaj "registered air mail" shipping za $2 ocel mi naplatit ovdje 1.8km?
     
  14. zemomak

    zemomak Aktivista

    Nece

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Na ovo ne bi trebalo da bude carine?
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Naravno da ne... Obično otvore na carini da pregledaju i plati se 3.5KM prilikom preuzimanja.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. n3r0n

    n3r0n Novi član

    pa do koje vrijednosti se ne plaća carina? ali ti svejedno naplate pdv, nije ni to malo..
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ne plaća se zakonski do 300KM ukoliko kupuješ preko online trgovine(pravnog lica). I ne plaća se nikakav PDV. Iskustvo kaže da i skuplje stvari od 300KM prolaze bez carinjenja uz eventualno otvaranje paketa koje košta 3,5KM kao što napisah u prethodnom postu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. vutra

    vutra Komšija

    Ovo vjerovatno ako su lijeni da provjere robu i cijenu, pa puste bez carine?
     
  20. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja se bas dvoumim da narucim stvari od 140 eura jer kontam da ce mi naci nacina da naplate...