Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zdici

    zdici Aktivista

    Zadnja 3x paketa tako imao isto odem na BH Postu i uredno ciko na saltetu nadje mi paket i preuzmem :) nevalja ti Posta :D znalo mi se desiti sutradan mi postar donosio žuti papir evo stiglo ti nesto..jarane ja sam to vec digao :D nikakvih problema nisam imao..zavisi od osoblja u BH Posti
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Meni se nekoliko puta desilo da mi pošiljka dođe i danima se "kiseli " u pošti.

    Pratim dokle je pošiljka stigla i kontam hajde reko valjda će doći na vakat, valjda ljudi znaju svoj posao.

    Zadnji put poštar me u mahali vidio i kaže "eee ostavio sam ti obavjest o prispjeću pošiljke"
    Reko , jeli mogu sutra otići da sad nebi srkletio ?

    Kaže "Idi danas ti je zadnji dan , vrati će pošiljku."

    Znači pošiljka stigla 8 dana nakon što je poslana , a ja dobio obavjest 22 dana nakon što je stigla.

    Naravno svaki put 8,50 KM platiš.

    Pa valjda mogu potrošiti koji fening od tih 8,50 KM i nazvati insana i reći, hajde dođi da ti pare uzmemo za ovo što ti je došlo.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Kako koja poslovnica, ja sam juče otišao da podignem nešto što sam pratio sa Aliexpress, došlo juče ujutro u poslovnicu. Odem na šalter, kažem ime, ode čovjek, donese to i još jedno od 1.80KM, isprinta papir da potpišem za oba da sam podigao, ja platim i doviđenja. A buraza jutros zvali telefonom da dođe podići jer je sa carine, plaća se 3.5KM na šalteru pa da ne šalju žuti papir džaba.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mene nekad nazovu i jave mi da je paket u pošti, odem i uzmem. Isto nekad vidim na trackingu da je u pošti, odem i uzmem, nikad niko niušta nije prigovorio.
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    I ja sam pratio online kad stigne u grad pa otisao sutradan ujutro da podignem.

    Ako nekog zanima evo kako ide preko amazon.com, narucio u ponedjeljak i paket preuzeo u cetvrtak ujutro:

    [​IMG]
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nema nikakve potrebe za nervozom. Ljudi rade svoj posao. Stotinu puta sam kada vidim da je ujutru paket u mojoj lokalnoj pošti (na trakinkgu) u 8.00 prije posla podigao isti na šalteru uz pokaz lične karte, bez ikakvog žutog papirića, dok ga još nisu proslijedili poštaru na dostavu. Nikad niko nije pravio problem. A bilo je i slučajeva kad zakasnim na šalter i kažu mi da ga je poštar odnio na dostavu. Danas mi poštar donio paket sa Asos-a, vrijednosti cca 200KM, 1.80KM naplatio za onaj traking.

    Ne vidim što ljudi prave probleme tamo gdje ih nema.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni nikad nista postar nije donio. Uvijek je zuta ceduljica. Svejedno bilo onih 1.8KM ili ne, uvijek moram ic po posiljku.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni poštar na posao donosi, zna me čovjek po prezimenu :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Valjda zavisi od gabarita pošiljke. Ako čovjek pokriva veliko područje i količinski je zatrpan vjerovatno neće nositi krupnije stvari na vrata.

    Ne vjerujem da ti je za pisma ostavljao žute papiriće.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma sve. I sve su to sitne posiljke.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Onda mu je takva politika rada. Ja ne pamtim kad sam dobio žuti papirić umjesto pošiljke. Uglavnom mi se to dešavalo kada ima nekih dadžbina prema državi po toj pošiljci. Eventualno kada nikog nema kući da preuzme, ali uglavnom kada je ja ne pokupim na šalteru, poštar je donese na vrata.

    Ispade tvoj poštar samo raznosi papiriće :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Baš sam pisao isto, samo je prvi put poštar dofurao paket kada su tek uveli 1.8km. Poslije sve u pošti ostane. Cak lažira datum kada mi je ubacio ceduljicu.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sto ljudi,sto cudi
    najvise zavisi od toga kakav je postar insan...ako je normalan,sve se rijesi bez problema a mene znaju pa mi donose i na posao i kuci,zavisi gdje im je lakse

    a imao sam i ja nedavno situaciju sa covjekom u posti oko paketa...sjedim u gradu i dodje mi obavijest da je paket skeniran u lokalnoj posti i ja odem kroz 15-20 minuta...reko dosao po paket,on pita kakav,sta...reko priie par minuta skeniran ovdje,ja bio u prolazu pa da podignem,kad poce tako prica,imas li papir,je li ti postar donio stq,moras cekati,bla bla...reko druze de samo vidi ima li tu paketa,da postar ne hoda...ode 3 metra i nadje paket i dade mi

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Otkako imaju ovu brzu poštu moj poštar dodje u caddy-ju. Uvijek nazove, znamo se pa nekad donese kući nekad na posao ali sada poštu tako razvoze.
    Generalno da poštom sam super zadovoljan, jedina usluga u zemlji da valja :D
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ali ga odmah preokrenete sve na ponasanje i nervozu.Nisam prvo nikome ni na salteru niti igdje bio nervozan niti se tako ponasao!?Pisao ovdje nakon svega nervozan :).Imam i ja s postarom dobar odnos coek me zovne kad ima nesto.Nego otisao bio jako ljubazan da mi vidi paket.Neka nova radila krenula da vidi a stara koja je to vidjela kaze ne moze to tako ne trazi i cica mica gotova prica.Nema veze donijece postar.Htio samo da pozurim jer me u ponedeljak nece naci idem na put.
    A vas dvojica @Mujka i @ Alibegovic malo oladite tipa da se dize frka i ponasanje ovako onako.Ja nikada niti sam dizao na koga glas niti sam bio neljubazan.Cak sta vise previse ljubazan.A kako sam pisao ovdje to je post posta nervoza

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Do koje vrijednosti te pošiljke dolaze na kućnu adresu ?

    Meni sve što je dolazilo vrijednosti preko 40 KM u pošti dizao + 8,50 KM plaćao.

    Dodouše fizičko lice je slalo, ali preporučenom poštom poslano za Bosnu.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    @sumeir dolazi mi sve na adresu, bukvalno par dolara. A tih 8,5 me ubi. Sve skuplje pošiljke me oderu tih 8,5 a eto sad znam od koliko naplaćuju to.
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    A na sta placate tih 8.5km,ja najviše sto sam platio kad nema carine je 3.5 km ptegleda?

    Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pojma nemam. Ja naručujem iz UK hranu, Britanci uzmu 12km naši 8,5. Ukopaju me.
     
  20. sumeir

    sumeir Komšija

    I meni "sića" dođe na kućnu adresu i tu nema nikakvih taksi.

    To su većinom pošiljke koje stanu u kovertu.

    Sve do sad što sam podizao u pošti, nije me nikad mimoišlo ispod 8,5 KM