Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Meni je neki dan došlo nešto nakon 60+ dana. A drugo nešto nije pa sam otvorio dispute i refund je odobren. Skoro mi par stvari došlo nakon 12-15 dana. Ko zna kako se ta roba distribuira, to se haman stvarno šuta nogama po poštama diljem svijeta.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. darsh

    darsh Aktivista

    Da može biti da je samo za unutrašnji promet u Kini.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa tako i jeste, jednostavno to nije internacionalni kod za pracenje
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    otvorio danas dispute i u roku od nekoliko minuta rijesili problem ljudi
    trazio sam refund
    pise da se na refund ceka od 3-20 dana,pa vidjeti cemo...svakako je nebitno,3 eura
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Sad ti je ovako nekako [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    samo bez tog zadnjeg dijela :D
     
    dams82 likes this.
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Je li neko imao slicnu situaciju tj upozorenje za naruceni item kao sa slike?Narucio sam neki mali usisavac za auto sa alija, i evo maloprije dodje obavijest tj alert pa sam nakacio sliku da vidite sta je.[​IMG]

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  8. darsh

    darsh Aktivista

    Gledajte na track17, tamo je preciznije.
     
  9. darsh

    darsh Aktivista

  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni stize cestitka, 3.5KM od carine. Poletili otvorit, mislili nesto vrijedno. ccc
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Standardno ciganski.
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa slika i jeste iz te aplikacije

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja cekam isti...u dolasku je
    i meni treba za laptopa...kontao mijenjati laptop ali nemam potrebe,ovo ce biti dovoljan upgrade

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Prvi put naručio par stvarčica preko computeruniverse.net

    Iznos narudžebe blizu limita od 300 KM + dostava DHL-om tako piše, tako sam i platio.

    Pitanje:

    Ovi naši kada pregledaju pošiljku i odlučju jeli pošiljka u okvirima "robe zanemarive vrijednosti ", jeli se uzima u obzir samo iznos naručenih stvari bez troškova dostave ili gledaju koja je ukupna cijena artikala + cijena pošiljke.

    Možda sam ovo trebao pitati prije nego sam naručio ali sad je gotovo.

    Hvala.
     
  15. Tyger

    Tyger Aktivista

    Uzima se cijena sa troskovima dostave.
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija


    https://www.klix.ba/vijesti/bih/gra...e-preglede-i-pored-ukinutih-dazbina/190403093

    Iako iz Uprave za indirektno oporezivanje nisu upoznati sa praksom BH Pošte, podsjećaju na pravila nove Odluke o oslobađanju plaćanja uvoznih i izvoznih dažbina.

    "Ko naručuje robu u vrijedosti do 300 KM ne mora platiti uvozne dažbine, a to su carina i PDV. Da li u proceduri pristizanja tih paketa neko drugi mora platiti neku drugu poštansku uslugu, to nije stvar Uprave za indirektno oporezivanje", kazao nam je Ratko Kovačević, glasnogovornik Uprave.

    Građani koji su bili primorani platiti 8,5 KM za carinske preglede za inostrane pošiljke govore nam kako su im iz Uprave za oporezivanje također kazali kako im nisu dužni platiti carinske preglede zbog čega im nije jasno zašto im BH Pošta naplaćuje ovu uslugu.
     
  17. sumeir

    sumeir Komšija

    Nema mi to logike ... ali ako je tako, onda ima da me oderu, jer je onda iznos narudžbe sa dostavom 354 KM

    Šta mogu očekivati sve da platim?

    Narudžba dolazi iz Njemačke.
     
  18. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ne mora značit da će te oderat išta.
    Sve zavisi od carinika kako će on procjenuti robu i da li ima račun uz robu.
    Ako bude račun onda ide:
    ((Cijena robe+Troškovi dostave)*1,1)*1,17
    Znači ((roba+dostava)*jedinstvena carinska stopa 10%)*PDV
    @edit Plus takse (ne sjećam se tačno koliko)
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Carina vise ne uzima u obzir troskove shippinga prilikom carinske procedure.

    Znaci uzima se u obzir samo vrijednost robe. Mozda ce ti traziti dokaz o placanju ukoliko smatraju da faktura koja prati robu nije vjerodostojna.

    Takodje ukoliko je posiljalac fizicko lice onda je max vrijednost robe za oslobadjanje od carinskih dadzbina 90KM.
     
  20. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala.

    Javim detalje dok dođe.