Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Da se ne ureknem, tablet, mobitel, i jos more toga, sve samo po 1,80 KM.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Hahaha, naravno da nemam
    Inače ako mi otvore nekad onda platim 3.5KM


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Javi sta bude na kraju, i mene ovo interesuje

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  4. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Last edited: Oct 25, 2019
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sacekaj jos par dana,ide ti 11.11. ,biti ce snizenja na sve strane
    i ja sam primjetio da sada na nekim artiklima nema pracenja...recimo banggood naplacuje dodatno tracking...ako se i placa postarina,jos 2 eura platis za pracenje artikla,kao neko dodatno osiguranje paketa
     
    RED DEVILS likes this.
  6. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Hvala na odgovoru :)
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Mislim da za to ima praćenje, ali što reče drug Zippoo sačekaj 11.11. ima se računa, ja sam prošle godine naručio mobitel na sniženju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma nece se zagubiti, to moras biti bas baksuz za to.

    Samo kako nema tracking, ja sam uzimao s alija display za redmi 5 plus za 20ak maraka.
    Kad je stigao display, dobio i email da je narudzba stigla u postu.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kinezi poceli forsirati da im se dodatno placa postarina,dok je prije za skuplje artikle po automatizmu islo da ima prqvi tracking

    nedavno narucio nesto sa banggooda preko 100 Km i ima neki TN ali nije detaljan da opisuje svaku lokaciju,kao na aliexpresu sto je bilo prije a i aliexpress je izgleda nesto mikenjao,jer sada TN dobijes samo ako dodatno platis jos par eurica

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Možda zavisi od artikala, kod mene je otprilike sve isto, sve što je imalo skuplje ima praćenje do uručenja. Neki ide odmah pravi broj, a neki se promjeni u pola puta (npr ovaj ssd što smo neki naručivali) ide preko švedske.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Standard u kini je dramaticno porstao, ne zadovoljavaju se vise sa pola dolara zarada, a bice i skuplje ako ovako nastavi...
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    Ja android player za auto narucio s tim tn brojem i evo ga vec mjesec pokazuje da je u Bogoti i da mu je to odrediste. Zadnjih 10 dana se handrim s kinezima da vide šta je ili pare da vrate ali haman cu morati paypal ukljuciti u sve.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Meni ova dva artikla stoje u kosarici i uzecu ih 11.11 jer kako kolege rekose bice snizenja ali cu placati putem paypala iako aliexpres uzima 3 dolara kad se placa paypalom:)
    [​IMG]
    Oba artikla su bez tracking opcije za nasu zemlju ali kad izaberem Hrvatsku ima tracking pa sam se zbog sigurnosti odlucio placati Paypalom
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Na taj MI box ćeš sigurno imati tracking za BiH, a vrlo vjerovatno i taj alat. Piše aliexpress standard shipping, tu po mom iskustvu ide pravi tracking broj bez obzira što si negdje pročitao da piše no tracking. Kad piše yanwen ili economy shipping onda nema praćenja. Takođe na aliexpress nema prevara kao recimo na ebay i što je po meni mnogo bolje ocjene se daju direktno na artikal, a ne samo trgovini. Ako ti nešto ne stigne imaš opciju dispute, nema potrebe za PayPal. Ako sam negdje pogriješio molim kolege forumaše da me isprave.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zar ima paypal opcija na aliexpressu ?
    koliko znam,oni imaju svoj sistem,alipay i preko njega ide ili direktno karticom
    i ne znam sta ti ali uzima 3 dolara,meni nije nikada nista uzeto...imas sada dole ova dodatna placanja,postarinu i osiguranje artikla,to bude zakaceno po defaultu,pa vidi da ti to ne doda ta 3 dolara na cijenu
     
  16. exwizzard

    exwizzard Komšija

    I mene zanima kako platit paypalom?
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja paypal nisam nikada vidio kao opciju?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ni ja, ne znam gdje je on vidio.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Evo, mali updejt na moju situaciju, nemam opciju ni preko moba da platim paypal balansom ni na Ebay, ni na Upwork, Udemy i ostalo.
    Poslao mail paypal supportu i evo odgovora:

    Dear ***** *****,

    Thank you for contacting PayPal regarding balance.

    My name Julia and it is my pleasure to assist you with your query today.

    I have reviewed your PayPal account and I can see that it is registered in Bosnia and Herzegovina. Unfortunately, for the moment Bosnian account holders can only pay tough the card.

    PayPal is constantly working to expand and improve our services for our customers. Unfortunately, PayPal balance payment option is not yet available in your market.
    We hope to be expanding our capabilities to include more countries and regions, however, due to the complexities of global finance, we cannot give a timeframe for this expansion.
    Your balance money will be autocratically withdrawn on the 01/11/19.

    I appreciate your patience and understanding regarding this matter, and wish you continued success on PayPal.

    I hope that information I have provided has been of use. However, please do not hesitate to contact us if you require any further assistance.
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Upravu si.
    Kod mene ima opcija ali kad je oznacim inprobam spasiti javi se greska sa slike.[​IMG]

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Ronaldo_9 likes this.