Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Two factor authentication zakon :rolleyes:
    Karticu nigdje ne unosim, samo PayPal, bez sačuvane šifre, bez "trusted device" i tih pm.
     
  2. GV

    GV Komšija

    S obzirom da radim na kartičnim poslovima odgovorno tvrdim da je za 98 zlouptreba odgovoran vlasnik kartice 1% oficijalni on line trgovac. Na skiming (kopiranje kartIce) 1%. Ljudi sami daju podatke s kartica, polakome se na,, jeftine originale"" , lažne nagradne igre, padnu na priču koju pas s maslom ne bi pojeo. Djeca uzmu karticu pa sprže na mobilnim igricama bruku para. Kad ih pitaš kažu da nisu oni ništa napravili, a kada im predočiš dokaze ćute.

    Sent from my HUAWEI SCL-L21 using Tapatalk
     
    Aldiin and kvaju like this.
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I ja nigdje ne plaćam direktno karticom, isključivo PayPal. Nigdje nemam spremljen PayPal pass, svaki puta ga kucam.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja nesto evo kontam zasto me vise na aliju ne pita za pass onaj tj cvv kod?Prije me to svaki put pitalo sad samo oznacim karticu i platim.Pravo mi je postalo cudno to.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja kontma da otkačim Aliexpress skroz. Nisu ništa posebno u odnosu na Geekbuying i Gearbest, koji usto podržavaju PayPal.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Upravo cekacu da dodju ove tri posiljke i lagano ugasim acc.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja dam na banggood ugasio. Pošiljka iz februara mjeseca im vraćena nazad i oni se ušutili. Tražio da se resenda, ali kao ne mogu zbog korone, a digli shipping na preko 30$ (i nigdje na artiklu ne piše da ne mogu u BiH slati zbog korone, znači ljudi i dalje kupuju). Držali mi lovu 5 mjeseci da bi mi na kraju refundali. Dokažem im da GB i Geekbuying šalju bez problema standardnom poštom, kao i ovim majmunima na Aliexpresu, ali se prave budale.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja kada placam direktno karticom a i generalno online placanje,iskljucivo to radim sa kucnog racunara ...par puta sam doduse i sa telefona ali sam skontao da je najbolji nacin sa racunara
    drugo ,u ovim aplikacijama ebaya,paypala i ostalih,ne snimam karticu,nego nanovo svaki puta unosim...a za svaki slucaj i zakljucam te aplikacije ali bez broja kartice nema ni kupovine

    slazem se da u 99% slucajeva ljudi pogrijese...ili nisu svjesni rizika kada nesto rade
    tek kada nastane problem...onda pocnu razmisljati i preispitivati se...ali takvi su ljudi ovdje na Balkanu...prvo pocnes sklapati igracku,pa onda citas upustvo kada zapne :D
     
    bhd likes this.
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Nedavno meni to radili, da nisam u žurbi bio tako bi se posvađao s njima da je to nenormalno. Fuj kako zadiru u privatnost.

    Ja rekao neću vam to reci, ona službenica se ispričava i kaže sta cu moramo, inace ako ne odg blokirat ćemo vam račun.

    Ja izisao kao gol ispred banke, koda mi je šamar netko pukao. Nego nisam imao vremena za svađe, jebo bi im majku svima ( ne ovoj zaposlenici nego direktorima prvo) nego morao po djecu.

    Fuj fuj

    Nego nemaju konkurencije mamu im lopovsku

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  10. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Imam jedno pitanje vezano za PESOTO :)
    Nakon registracije na PESOTO dali ja njihovu adresu mogu koristiti prilikom registracije na Amazon web stranici tj. treba mi americka adresa za kupovinu
    PlayStation Store Gift Card [Digital Code] koji bi dolazio na email adresu:)
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Mislim da moze.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    RED DEVILS likes this.
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da je bilo ranije price o tome, svaka banka to radi. Nije do banke nego do drzave, izglasan je zakon da tjera banke da azuriraju podatke, u suprotnom blokada. Ja sam to prosle godine uradio.
    I onoj radnici neprijatno, pita me bas neke privatne stvari koje bankama uopste netrebaju, kao koliko nas zivi i radi u kuci, mjesecni prihodi, jel kuca moja ili sam podstanar itd.
    Jedna od banka je to odradila prije par godina svim korisnicima, mislim Raifaisen masovno bilo.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    I ja isao u banku,tako malo napao direktoricu,kaze ona nije do nas,moramo,mislite da bi mi zivkali ljude i ganjali.Ja joj rekao ubuduce da mi sve na mail salju,pa i to azuriranje podataka.I meni isto postavljala neka pitanja koja i nemaju veze sa bankom.Takodjer cips im moras donijeti.
    Haman 3 godine vrijede podaci,pa me nece niko peglati naredne 3 godine

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Nisam znao i ostale banke da to rade, mislio sam da je to rado UniCredit afere koja je bila nedavno da moraju oni samo.
    Uskoro opet očekujem neku plaćenu kampanju od države zaštitite svoje podatke, JMBG nemojte davati svugdje itd

    Što je najgore imam tamo stambeni kredit, svi smo u obitelji kod njih, ako itko zna gdje mi koja marka ide oni znaju.

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Punac išao u unicredit prije 3 godine da im da novu adresu zbog dostave izvoda (na kojoj nije službeno prijavljen), kaže može samo adresa iz cipsa. Sreća poštar zna pa donese na novu adresu, nije mu se dalo samo radi njih ganjati prijavu nove adrese, sad je to pegla posebno što nije vlasnik kuće, a traže posjedovni list pa kućna lista...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne mozes ti tu puno uciniti, nametnuto je iz vana. To ti je zapadni sistem, sve info o tebi ce dobiti ovako ili onako. Ni nasi politicari nisu za to, da ionako nezadovoljan narod zajebaju ovim stvarima. Fazon je samo sto smo mi vecinom siromasan narod pa nece imati neke fajde od nasih podataka.
    Ovi te makar i nesto pitaju, sta ces reci za USA kada je facebook prodao podatke miliona korisnika u predizbornoj kampanji da ljudi nisu ni znali.
     
  17. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Dali vazi jos uvjek promo kod za registraciju na PESOTO posto hocu da se registrujem na njihovu stranicu:)
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vazi jesil nashao onaj link sto sam .postavio?

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  19. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Nisam ali sam izvrsio registraciju :(
    Posto ti imas iskustva s ovom stranicom PESOTO dali je moguce sa ovom adresom koju sam dobio prilikom registracije kupovati na Amazonu u digitalnom obliku tj. uzeo bih PlayStation Store Gift Card [Digital Code] koji dolazi na Email:)
     
    Last edited: Aug 29, 2020
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni jos uvijek nije jasno zasto ljudi nemaju zasebnu karticu za online placanje... (bez minusa, bez sredstava)
     
    Haker likes this.