Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa naravno da moze, ne vidim sto ne bi moglo. Legitimna adresa.
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Zato što iziskuje dodatne troškove, a već imam jednu koja radi... I onda još prebacivanje novca ili odlazak u banku da se novac položi, pa fali koja marka za transakciju itd...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    To uopste nije validan argument..

    sve sto si nabrojao nije vise od par maraka a novac uvijek mozes prebacivati sa kartice na karticu koristeci aplikaciju.
     
    RED DEVILS likes this.
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    2marke izvadio dodatnu karticu da me glava ne boli :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Novac nije na kartici nego na računu, znači treba imati dva računa, vođenje računa je minimalno 2KM mjesečno, članarina za npr visa 12KM godišnje, prebacivanje s računa na račun preko aplikacije se takođe plaća, a ako nemam ni na ovom računu dovoljno onda moram na šalter... Valjda ja znam zašto nemam drugi račun, a tebi može biti i dalje nejasno, lijepo sam ti objasnio svoje razloge jer sam ja taj neko zbog kojeg tebi nije jasno... I imam u aplikaciji opciju da isključim karticu za online plaćanje tako da ne može doći do zloupotrebe, takođe osim npr aliexpress gdje kartica snimljena u account svako direktno online plaćanje ima dodatnu potvrdu preko code-a koji dobiješ na mob. Nemam ništa protiv ljudi koji imaju više računa ili više kartica, a tebi očito smeta neko ko ima samo jednu jer se to kosi sa tvojim shvatanjem

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Novac mozes uplatiti na bankomatu. A ne vidim problem da se imaju dva računa. Meni 1.8km mjesecno nije problem. Mirnije spavam. Vec pisao da tako radim vise od deset godina. RF debitna kartica samo za online stvari pa ni ne gledam gdje kupujem.
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    10x12x3
    =
    Džabe pare date banci
     
    dams82 and zippoo like this.
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja hvala Bogu nikakvih problema do sad, a mogu reci i da sam znao kupovati sa nekih manje poznatih stranica.
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Jucer sam bas sa Ali-a narucivao telefon nekih 200$, transakcija blokirana pa pokusam ponovo i izbaci da je transakciju blokirala banka. Zovnem podrsku standardna pitanja kazu sada mozete pustiti transakciju i prode bez problema. Kazu iz podrske da ovo rade iz preventive jer se sve vise koristi online placanje a dosta ljudi ne zna koristiti i dosta ljudi da su prevareni. RF bank u pitanju
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jaran i ja, obojica takodjer na RF.

    ja na steamu uzimao bez problema, on morao zvati banku da mu odobre.

    pitao sam za ovo podavno na ovoj temi, da li je do njega ili do banke.

    ne znam sta bih ti rekao, mislim da covjek treba bas paziti kod ovakvih stvari, da ne bude kasnije, otkud ovo.



    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  11. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Ja trenutno ne mogu da izvrsim kupovinu preko https://www.pcgamesupply.com/ nece da mi prodje kartica Visa od RB :(
    A imam sredstava na kartici a i prije sam uzimao dolare na ovoj stranici bez problema :)
     
  12. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ja nmg da uplatim na Patreon :rolleyes:
    Isto Raiffeisen
     
  13. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav.

    Gdje se može naručiti baterija za laptop a da šalju za Bosnu ?

    Hvala.
     
  15. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Izgleda da nemoze :)
    Unio adresu koju sam dobio od PESOTO za kupovinu u americi :)

    Hello,

    For your protection, your Amazon account was suspended due to unusual activity on it. As such, your order is cancelled.

    You should have already received a separate email describing what we need to help you unlock your account. Please follow instructions there and contact us if you have any further concerns.

    Sincerely,

    [​IMG]
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ne kontam ja sam normalno na amazonu kupio firestick a na accountu imam dvije adrese jedna ova iz BiH a druga americka od pesota na koju su mi i poslali.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja isto

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  18. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Ja sam unio ovu adresu od pesota jer je digitalni psn US kod koji dolazi na email i na kraju mi blokirase amazon racun:mad:
    Dostavio sam im adresu pesota za provjeru i moj broj mobitela koji ja koristim za verifikaciju racuna:)
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    E to je vjerovatno narusavanje pravila posto se radi o digitalnoj kupovini.Dakle iako je adresa tacna tj postoji zaobilazis vjerovatno tako restrikcije.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    RED DEVILS likes this.
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja uzimam kodove cesto, stavio neku random adresu sa Aljaske i nema problema.