Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Tyger

    Tyger Aktivista

    Trošak shipinga je 15$ tu nije vrijednost posiljke prikazana.
     
  2. Ophin

    Ophin Novi član

    Ma neću duže vrijeme ništa naručivati, jer mi ništa i ne treba :D
     
    bhd likes this.
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Raja koju karticu/banku ganjati za Online kupovinu. Na karticu ce biti uplacivan novac po potrebi pa bi se onda kupovalo. Trebalo bi mi nesto safe oko reganja na PayPal i da bude bez tih problema u kombinaciji s "kvalitetom" i cijenom odrzavanja kartice jel.

    Mislio sam raiffeisen debit, 4KM mjesecno?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sberbank dopunjivu koristim na taj fazon.

    15km jednokratno platiš.

    1 ili 2 godinu važi.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. selvin

    selvin Moderator

    Jedini problem je sto dopunjive ne mozes koristiti svugdje. Ja sam skoro probao negdje platiti, ne znam je li na google cloud servisu ili nesto, pise da ne prihvataju prepaid cards. Ne znam kako ide sa paypalom.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Bez problema. Ja na Paypal koristim dopunjivu Visa karticu Unicredit banke.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Ja već devetu godinu koristim visa inspire od Intesa Sanpaolo banke, nisam imao problema sa plaćanjima, Online, inostranstvo, lokalno, uvijek prolazi (naravno ako ima novca )
    Primam platu preko te banke, 2.5KM naknada za vođenje računa, 3KM m-Intesa mobilno bankarstvo (opciono) i 12KM visa članarina za godinu dana. Neki dan na 6pm prođe normala bez autorizacije smsom...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Kod mene je visa od raiff, nisam ni ja imao nigdje probleme, koristim sigurno preko 8-9 godina. A prepaid koristim od sparkasse banke, ako placam negdje nesto kriticno ili ako gdje sta testiram :D Ali eto naletio sam da prepaid ne prihvataju svugdje.
     
  9. zemomak

    zemomak Aktivista

    Ja sam morao da saljem kod, a isto imam intesinu karticu...ali rješio sam to...

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
  10. exwizzard

    exwizzard Komšija

    @selvin

    Jel radi na pesotu?
     
  11. Hellas

    Hellas Aktivista

    Kod mene RF banka prije 2 godina počela sa tim sranjem da ne prolaze uplate. Nema šanse da platim S3 i AWS servise, a da ih ne moram zvati. Raspravljao se ali skonto da nema vajde sa pijunima raspravlajti. Nekad ih moram zvati zbog jebenih pola dolara. Sreća PP radi pa gdje god može PayPal sa njim onda.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Nisam koristio pesoto.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja skoro uplacivao neka sredstva na pesoto i nije mi htjela proci ni viza ni mastercard od NLB. Probam za dva tri dana ponovo i prodje bez problema. Znaci nije sve ni do kartica. Nekad i pesoto brljavi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Radi mi i na paypalu i pesotu bez problema.

    Sbrbank dopunjiva odmah na šalteru dobiješ.

    Iskljucivo koristim za net kupovinu.

    Prebacim sa glavnog racuna na dopunjivu koliko mi treba i ožeži :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. senad_986

    senad_986 Komšija

    Za online kupovinu koristim Visa prepaid karticu BBI banke. Na šalteru završiš papirologiju za 5 minuta i dobiješ karticu, platiš 15 KM, od toga imaš na raspolaganju 10 KM, bez ikakvih dodatnih troškova, traje 24 mjeseca.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nisi imao problema sa nekim restrikcijama, registrovanjem na paypal i sl.?

    Kakva je situacija sa mobilnom app, BBI I Sberbank, je li imate opcije da provjerite stanje na racunu i sl.?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  17. senad_986

    senad_986 Komšija

    Tu ti ne mogu pomoći, jer sam je do sad koristio samo za kupovinu na Amazonu i CDKeys. Po pitanju mobilne aplikacije ne znam kakva je situacija, pretpostavljam da se za nju dodatno plaća.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  18. Skafiskafnjak96

    Skafiskafnjak96 Novi član

    Pesoto - poletio BA 019. :)
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

  20. Hellas

    Hellas Aktivista

    I meni stigao jedan sa Pesotom ali je na Amazonu bio $59.99. Medjutim narucio sam jos jedan od 1 TB pa cu ovaj turiti na PIK.

    Valjalo bi ovaj prime imati stalno za razne kupovine.
     
    iPlay likes this.