Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Znaci da RX 580 4GB polovna sad ide za 350-400KM...
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Sena, Picoooka and aNaToMiC ! like this.
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jbt ode ko halva, pa to je skoro 5milja ccc. Kakve su cijene za Nvidia Quadro kartice?
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Quadro baziran na G102 pocinje od 5000 eura pa dalje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam napravio novi acc na amazonu. Biliing sam stavio svoju koja koja je vezana uz karticu. A pesotovu sam stavio kao adresa za dostavu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    BiceBolje likes this.
  8. Hellas

    Hellas Aktivista

    Jel ima neka fora sto su poskupile te graficke. RX 580 i RX 590 skuplje sad nego prije 2 godine.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa nestašica kartica novije generacije na tržištu (opet mining a ja vjerujem da ima straha kod proizvođača zbog korone te se ne smiju usuditi praviti veće količine kartica) i solidan broj MHs u miningu (30-33, što trenutno donosi 2,5-3$/dan zarade).

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    A na kakav strah zbog korone mislis kad se prodaje sve bolje nego ikad?
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa meni se čini da to tako samo izgleda jer kartica nema ni blizu dovoljno koliko bi inače bilo da nije ovakvo stanje. Potražnja skače s nestašicom, a pravo pitanje je šta je uzrok te nestašice (mislim da taj uzrok nije potražnja).

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  12. Hellas

    Hellas Aktivista

    Hmm jel se onda mozda isplati prodati Saphire RX 590 8 GB Nitro i imal neko ideju koliko se moze dobiti za nju. Nije nikada nista kopala mozda je jos i pod garancijom?
     
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Malo mi to cudno da se prodaju bolje nego ikad kad graficki nema na trzistu?

    U svijetu je global chip shortage od kojeg pate mnoge industrije kao npr. auto pa i proizvodjaci grafickih cipova i to je isto jedan od razloga visokih cijena.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Napisao sam sve se prodaje bolje nego ikad, misleci na sve vezano za tech. Naravno da se ne moze prodavati nesto cega nema :D Ali da ga ima, bila bi prodaja ogromna.
     
    p4ja likes this.
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Chip shortage je definitvno prisutan i jedan od krucijalnih razloga ca visoke cjene i nedostupnost.
    Ocekuje se da ce se normalizovat krajem 2021, pocetkom 2022.
    Iako ovo sto selvin kaze u potpunosti stoji. Prodaje se tech ko vruce kifle.
     
  17. Hellas

    Hellas Aktivista

  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ma kao i svaka aukcija uglavnom do 250 eura,ali prodaje sa fiksnom cijenom su od 350 eura za najlosiji XFX FatBoy model pa nadalje.
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    hahaha ja ludnice od trzista.

    Kome fakat ne treba za hljeba, neka ne uzima nista sada :D
     
    Picoooka likes this.
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista