Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Tata

    Tata Novi član

    Ako narucis sporet, vjerovatno ce biti skuplje... :) nisam nasao detalje. Najbolje da kreiras account, nabacas par stvari u korpu i ides na predracun. Ono sto sam ja vidio je da standardna dostava za BIH kosta 6 EUR.

    Edit:
    Evo i detalja... ne znam bas prevesti, ali mislim da je jasno.

    6,00 EUR plus 0,50 EUR/kg für Spielwaren & Baby, Bürobedarf, Elektronik & Foto, Küche, Haus & Garten, Sport & Freizeit, Drogerie & Bad, Auto & Motorrad, Kosmetik & Parfümerie, Bekleidung & Schuhe, Uhren & Schmuck*
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ja mogu platiti račun od interneta svome ISP-u preko paypal-a :mrgreen:

    usput kakva je intesa sao paolo sa paypalom? jedino tu imam tekući...

    @Alibegovic u Novom Travniku
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gdje ti se nalazi ISP?
     
  4. h2o

    h2o Aktivista

    Sto se tice Amazona, bilo kojeg, com, de, co.uk, itd., dostavljaju samo citirano i nista drugo, stim sto se moze desiti da i neki artikal koji spada u navedene grupe odbiju dostaviti, ali CD-ove i DVD-ove 100% isporucuju.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ebay je tata mata za kupovinu, pored njega, nikad nisam imao potrebu za amazonom.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da li je ikome zatrebala "verified by visa" autentikacija na nekom sajtu, i kako je uopce aktivirati u ovoj kasabi, posto u bankama izgleda nemaju pojma o cemu se radi..
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako mislis autentifikacija? Nesto dodatno i pored CVV2?

    Moze li screen tog zahtjeva da vidim.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Jesi li gledao na netu na sta se generalno odnosi? Razmisljam da nije opet neki fazon placanja par dolara pa dobivanja nekog koda za verifikaciju...
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kad sam radio sa online shopovima vecinom su merchant accounti imali taj logo "Verified by visa", sad ne znam kakva
    bi bila to autentifikacija sa strane klijenta.
     
  10. exwizzard

    exwizzard Komšija

    To vam je onaj password sto se dobije uz karticu pa kad ukucas broj kartice , ukucas i taj password. To se moze dobit na visa stranici ili preko banke ali kod nas nista...
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kolko ja znam Verified by Visa je 3-D sigurnosni program online transakcija u kojima ucestvuju kartice brenda VISA, nesto kao SecureCode kod MasterCarda.

    [​IMG]

    Iz ovoga se vidi da se taj password kreira prilikom neke kupovine u prodavnici koja ima "Verified by Visa" logo i koristi dalje.

    Dakle odredjeni Merchanti ucestvuju u ovome programu i preko njih se vrsi verifikacija visa kartica.

    Ja do sada nisam imao iskustva sa ovakvim prodavnicama.
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Pa vidis da pise ako ti izdavac kartice (banka) ima verified by visa program onda ces moci, inace ne.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da u pravu si, zar ne ucestvuju nase banke?

    U svakom slucaju ako mu izbaci polje "Create password" neka proba ukucati nesto nece nista zajebat ako ga odbije.
     
  14. exwizzard

    exwizzard Komšija

  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I sta na kraju bi sa "Verified by visa" kupovinom, jel to proslo kolega?
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    danas podigo u raiffeisenu visa electron. uplatio sam i nešto gotovine na tekući račun. registrovo se na paypal. e sad mi je jasno da mi mora skinuti 1.95USD i moram u banku po izvod gdje će pisati onaj cod koji moram verificirati. međutim meni na stanju piše PayPal balance: $0.00 USD i pitanje je sljedeće; kako uopće prebacujem pare na paypal tj. kako mi skida pare sa računa na paypal??? jeli moram sačekati da to legne pošto sam danas uplatio na šalteru?
     
  17. wudu

    wudu Aktivista

    Nema posebne procedure uplacivanja na PayPal.
    Uplatis na racun pare, i mozes ih koristiti na PayPal-u :)

    Pozdrav
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Uvijek ce ti na paypal balansu biti 0,00 USD. Pare ne mozes dodavati na paypal acc vec kad placas lova ide direktno sa tvog tekuceg racuna na racun primaoca
    a na balansu uvijek stoji nula.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    ..i samo da se ne zezneš ako budeš brzo radio. Kada uplatiš novac na šalteru, treba nekih 2 sata da novac bude dostupan. Da ne misliš da ti pare nisu "zalutale".
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ok thnx momci. sad samo da odem u banku po izvod da dobijem onaj cod i verifikujem acc. piše već da mi je skinulo 1.95USD.