Online scholarships

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Reznor, Aug 3, 2016.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Raja da li je neko slucajno naletio na stranice ovog tipa i moze li mi reci ima li kakve nafake od toga :D
    Cuo sam dosta prica od nekih kolega koji su dobili stipendije i otisli vani studirati bilo da se radi o undergraduate ili postgraduate studiju.

    Sljedeca stvar: ganjajuci nesto oko USA naletim na ovu stranicu i napravim belaj
    U pitanju je ova stranica: http://www.internationalgraduate.net/
    Od licnih podataka im nisam nista ostavio od dokumenata (licna karta, indeks, pasos, kreditna kartica i tako to), imaju e-mail (od fakulteta), br mobilnog, ime i prezime i znaju koja sam godina. Daljnjim istrazivanjem saznao sam da su to neki call agenti koji nadju nekog neupucenog studenta, kao nadju mu nesto i uzmu lovu da bi na kraju taj univerzitet uglavnom odbio njegovu aplikaciju. Mene je kontaktirala jedna iz njihovog tima, samo sam napisao taj mail i ona je inzistirala da me nazove cime sam ja rekao da me kontaktira iskljucivo na mail. Nakon toga ona me nastavila zvati, i ne samo ona vec vidim da su to brojevi razlicitih drzava (ima tu i Njemacka, Engleska itd). Vrlo vjerovatno cu mijenjati broj zbog toga, ali me interesuje da li moze biti nekih pravnih problema. Nisam nista s njima ugovarao, niti su mi ista ponudili, samo su me gnjavili. Na mail sam ih blokirao da mi ne stize nista od ove agentice, na telefonu imam Call Blocker. Sad kad sam dolazio s odmora zvali su me s tri razlicita broja kroz par minuta i sva tri sam blokirao.
     
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    kakvih pravnih problema pa nisi ugovor potpisao...javi joj se,reci nek se goni u ...... i poklopi.Il sto kazes,zamijeni broj,baci stari sim u rijeku i nek zovu ribe.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, i ja sam tog misljenja. Mislim da to ide ko i oni call centri pa te neko nazove i skine ti kredit. Zato i ne dizem slusalicu, jer je to ono sto i oni hoce, i tek me onda nece pustiti na miru. Uglavnom, ovo sam vise otvorio temu da pitam raju da li je ko naletio na ovo da se ne zaleti. Gledam ima dosta servisa ovog tipa koji su potpuno legalni, a iskustva studenata su uglavnom da su ih opuhali, a da su mogli to i sami sve zavrsiti bez njih.
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kako ce ti skinuti kredit ako oni tebe zovu?

    I da ide poziv na tvoj trosak moras dobiti obavjestenje i prihvatiti takvu vrstu poziva...

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    vidi ppreko americke ambasade, nije amerika preko puta pa da svakom mogu vjerovati.
    ja sam prosle godine bio aplicirao na global ugrad, ali nisam prosao kao ni par jarana, jbg tesko je tu upasti, najbolje biraju.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala na savjetu, imam rodbine tamo pa opet nije jednostavno otici ni onako, a kamoli ostati. Sestri su prije godinu odbili turisticku vizu.
    Preferiram Evropu, tacnije mi je cilj gdje imam blize rodbine, imam nekih planova da preselim u Svicarsku, samo da nadjem tamo nesto bilo posao ili studij. Blizu je i Njemacka pa mozda mogu tamo pohadjati neki master i sl.


    Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Na stranu ovaj scam :D, sto se tice samih stipendija, za UK je najbolje ganjati Chevening, za USA Fullbright, dok za univerzitete u Evropi ima dosta stipendija u sklopu Erasmus programa, mada ima svaceg i generalno je manji izbor sto se tice ovih boljih univerziteta.

    Svakako, na osnovu licnog iskustva i podosta prijatelja i kolega, nije nimalo lahko izganjati nesto a da nije bezveze, em se dosta svijeta prijavljuje, em je patnja skupljati dokumentaciju, pisati motivaciona pisma da lice na nesto, ganjati profesore za preporuke i pratiti sve, tako da ako neko bas hoce da pocne/nastavi skolovanje vani, morace se potruditi.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam se za ameriku napatio ko samohrana majka

    pisao motivaciono pismo plus esej na neku temu koju ti oni daju.

    dao sve od sebe da bih dobio odbijenicu nakon toga.

    ja cu sad ganjati evropu, evropa je majka

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    Jebala vas Amerika. Ganjajte UK, Svedska, Svica, Njemacka, Austrija, Holandija. Masa djece ode u Njemacku i Austriju preko exchange sa nasih drzavnih fakulteta, upisu prvu godinu i odmah traze prebacivanje.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zavisi od struke, bezveze je samo tako reći "jebo Ameriku". Za mene recimo samo USA dolazi u obzir za doktorat.