OpenCoffee Sarajevo

Discussion in 'Generalna diskusija' started by perke, Jun 8, 2009.

  1. perke

    perke Aktivista

    Pozdrav ekipa, evo jedna informacija, mozda nekome bude interesantno

    Prema uzoru na OpenCoffee susrete u gradovima diljem svijeta, i naš, sarajevski, je pokrenut s ciljem ovozemaljskog druženja među programerima, dizajnerima i ostalim internet entuzijastima.

    Ideja OCSA je razmjena iskustava, nezapamćeno pametovanje o aktuelnim trendovima, novim tehnologijama i poboljšanje međusobne saradnje. Druženje je zagarantovano u opuštenoj atmosferi, uz kafu, dvije, i naravno, koju pametnu. Ukratko, cilj OCSA je generisanje pozitivne energije, te poticaj na realizaciju genijalno ludih ideja, a pridružiti nam se može svako!

    [​IMG]

    Obzirom da se OCSA druženja dešavaju prema potrebi i bioprognozi, a kako bi blagovremeno bili obavješteni o vremenu i mjestu novog okupljanja, u grupu OCSA se možete učlaniti na ovoj adresi:
    Facebook grupa: http://www.facebook.com/group.php?gid=131090700021
    Originalna ideja: http://www.opencoffeeclub.org/group/sarajevo
    Websajt: http://www.opencoffee.ba


    Sljedeci dogadjaj:

    Iduce OpenCoffee druzenje #3 ce se desiti u cetvrtak,11.6.2009 u basti cafea "Priroda i Drustvo" u Radicevoj ulici, u 18 sati. To je ono fino mjestasce sa onom zelenom situacijom po zidovima :) . Ovaj put imamo goste iz Danske koji ce imati malo iznenadjenje u vidu neke lagane pricice/prezentacije sto ovo druzenje cini prvim tematskim druzenjem u okviru OpenCoffee situacije.

    Dobrodosli!

    p.s. Imam informaciju da se pokrece OpenCoffee Zenica, u subotu 13.6 najvjerovatnije u Omcafe-SC Dzananovic a da ce se uskoro pokrenuti i Tuzla
    Ako dezurni misle da ovo zasluzuje da se pojavi na HWB frontpejdzu, samo izvolite
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Super sto ste se organizovali da se ova relativno informaticka raja ponekad skupi. Samo nemojte ici agresivno u promociji za "dizajnere i programere" posto se onda dosta "informaticara" nece prepoznati :)
     
  3. GW

    GW Moderator

    "A shepherd must tend to his flock, not criticize them." :p
     
  4. perke

    perke Aktivista

    da, svjesni smo toga ali druzenja nisu generalno ogranicena na "dizajnere i programere" nego na geekove svih vrsta... bude tu i hardverasa :D a od sada, nadam se, i vise
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Slobodno u ovu temu nabaci kad su novi termini i slicno.
     
  6. perke

    perke Aktivista

    (prepisano sa fejzbuka)

    Konacno! Nakon ljetne pauze Opencoffee opet u vasem gradu!

    Po starom dobrom obicaju, cetvrtkom i na istom mjestu. Uz dobro druzenje ovaj put imamo i jednu (a mozda i vise) prezentaciju stvaranja odlicnog domaceg projekta. Naravno svi/e ste dobrodosli/e da ucestvujete u stvaranju programa, prijedloge ostavite u komentarima :)

    ako mozete prijavite se na FB eventu: http://www.facebook.com/event.php?eid=156274993600

    Ugodan vikend i vidimo se u cetvrtak!

    mjesto: Cafe "Priroda i Drustvo", Radiceva
    datum i vrijeme: 08.10.2009 - 18h

    :smt006
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Kakva je prezentacija, koje su bile?
     
  8. perke

    perke Aktivista

    mislim da si mogao upratiti na twitteru o cemu se radi, ako nisi onda nemoj propustiti :D ne bih u detalje jer je rijec o projektu jednog prijatelja, a znam da jos nije otislo u javnost pa bih radije (a vjerovatno, i on) da to ostane suprajz :D uglavnom, interesantno je, domace je i tehnicki dobro uradjeno
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Ovo je prilika kad bih sam bacio smajli ili lol na reply i potom obrisao.
     
  10. perke

    perke Aktivista

    cekaj dok skontam ono "koje su bile" pa onda brisi :D
     
  11. perke

    perke Aktivista

  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pohvale za sajt, fino izgleda, jednostavno i prakticno.
     
  13. Loki

    Loki Komšija

    A pohvala i fotografu, baš su super slike. :D
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    slazem se s gore navedenim :)

    samo sto vam se sajt ne apdejta kako vidim :(
     
  15. Krule

    Krule Novi član

    Bojim se da ja moram preuzeti krivicu za sajt. Slučajno sam pobrisao mysql bazu dok sam čistio neke stare podatke sa servera :oops: Ali da se "operem", pravim novi, brži, bolji, jači, itd. i biće gotov za koji dan.

    Hvala perke na promociji http://konvertuj.ovo.ba :D Danas (poslijepodne) će i zvanično startati beta s API-jem koja je prezentirana na otvorenoj kafi.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    A... dva pitanja. Prvo, zasto su oznake onakve kakve jesu ? Recimo danska kruna je oznacena "kr". zasto nisi stavio kao, Švricarski franak - CHF, britanska funta - GBP, Mađarska forunta - HUF, Slovačka kruna - SKK itd itd..

    Malo mi "ne-profesionalno" da na dolaru stoji smao $ ili ili na forintama fr.

    I drugo pitanje, ako je vec za "balkance" (idem po nazivu sajta.. a i ne mora), zatso onda nisi napisao ponaški ?

    Mislim, cisto pitanje ;)

    Inaxce sto se tice knverzije, nije naziv sajta samo za valute pa bi nekad usput mogao ubacit i ostale mjerne jedinice.

    Takodjer mi se svidja jednostavnost. Cestitke ;)
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    na sajtu pise da je alpha verzija ;)
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar ne smijem pitat ? ;) Nravno. Tek je proradila a ja eto, samo predlazem.
     
  19. Krule

    Krule Novi član

    Naravno da nije frka pitati.

    Never the less. Prva beta je objavljena i mislim da sa pominjanjem ISO koda valuta iznad input polja rješavam problem raspoznavanja valute.

    Aplikacija je rađena na egleskom budući da sam želio tako (lakše mi). Naravno, u toku bete jedan od planiranih releasova donijeće će i18n za sve jezike valuta koje se koriste.

    I zadnje, da planirano je proširenje aplikacije kako bi se mogla koristiti za konverzije ... pa ... čega mi padne na pamet.

    Sve kritike su dobrodošle iako ne bih želio zatrpavati opencoffee topic diskusijom o konverteru, pa neću više o ovome ovdje. U svakom slučaju primjedbe, komentare i naročito kritike :) usmjerite na @ovoba.
     
  20. perke

    perke Aktivista

    evo jedan update za naredno OpenCoffee druzenje, mozda nekome bude interesantno

    u posjeti nam je jedan (h)aktivista iz Budimpeste koji ce na iducem druzenju pricati o "hackerspaces/hacklabs/creative spaces for geeks and geeketes :)" ... koliko sam skontao, on je bio jedan od likova koji su to pokrenuli u Budimpesti.

    anyway, iduce druzenje je sad u cetvrtak 02.06 18 sati, Kapetan Kafe - Husrefa Redžića 3, Ciglane

    fb event: https://www.facebook.com/event.php?eid=186729098042352

    i jedan uvodni video prilog BHT1 iz slicnog hacklaba iz Beca



    vidimo se :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017