Opera 10 vs Firefox 3.5.2.

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by MadbaLL, Sep 3, 2009.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nije do Googla, kod Opere funkcija.

    Evo to kad se iskljuci "Remember content on visited pages" je popravilo, sad je ok.

    Hvala ^^
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    JA sinoc klikao to dugme ukljuci/iskljuci isto.. pokusam ponovo kad samo izbacuje linkove opet ha ukljucio/iskljucio. Znaci ipak je to sam kada sam ja iskljucio moze biot da je bio neki dile.
     
  3. jeretik

    jeretik Komšija

    Dobar je sad i Chrome pravo, evo zbriso sam Firefox, sad Chrome koristim za alternativu Operi. Dobra stvar pravo.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Meni Firefox 3.5.3 zauzme oko 200MB RAM-a, nekoliko tabova otvorenih, i podigne zauzece CPU-a na 100%, tako da sam se vratio na Operu. Morao sam koristit Firefox zbog Firebug add-on. Ako neko zna slican dodatak za Operu bio bi zahvalan :)
     
  5. jeretik

    jeretik Komšija


    U Operu je to već integrisano pod imenom Developer Tools :)

    Idi u meni Tools/Advanced i onda Developer Tools.
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ev opet da se pozalim.

    Iskljucio sam onu opciju da ne pretrazuje history, al sad je ovo prejednostavno, te samo gleda da li link sadrzi rijec koju trazim. Npr hocu da otvorim profil od nekog na fejsu, i ukucam to ime, znajuci da sam posjecivao, al ne dobijem sugestiju jer se njegovo ime ne spominje u linku na profil. Isto je sa temama na forumima i svugdje.

    Hmm
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa eto, sam si odgovorio. Ako je "link only", a u linku se ne nalazi sto trazis onda i ne moze nac.
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa nisam ja reko da to tako ne treba :D

    Nego se "bunim" da je previse pojednostavljeno sad, i da mi ovako jos gore ne odgovara. Vraticu ono haman.

    Nije valjda da se u prijasnjim verzijama niko nije zalio na ovo? Pa onaj address bar u FFu 3 je 10 puta bolji.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Kazem da si odgovorio zasto ne nalazi :D

    Ne znam, meni licno treba sma oime linkia i potrebno mi je SAMO da to trazi. Ne ostalo. Sad,. sve zavisi sta kome treba.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Hvala gdje cuo i gdje ne cuo :) Nemam vise potrebu za Firefox-om :D

    Jest da sam se bio navikao na Firebug, nadam se da i ovo u Operi ima sve opcije.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Meni otvori to za selektovanje lokacije, sa Operom. Probaj cookije izbrisat pa onda, mozda ti je nekako spremljeno prije il nesto sl pa automatski to otvara.

    A imas i u dnu stranice "Change location" pa eto :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    evo nasao sam samo logitech.com kolačiće, nista vezano za HR verziju. Svejedno izbrisem ali nije to to. Al jeste sigurno nekako snimljeno da me prebacuje na hrvatsku verziju samo ne znam odakle mu to jer nisam nikad birao hrvatsku. Cim sam guglao miseve odma me na HR verziju prebaci. Ako se radi o index stranici, a ove vec ostale ..likovi direktno ka odredjenom modelu, onda je regularna .com verzija.

    A u dnu stranice ne vidim da promjenim lokaciju, bar ne kod ove hr verzije.

    EDIT: Evo uzeo ovaj link mislim UK, isao da promjenim lokaciju na USA i sad kada idem logitech.com prebaci me na USA.

    Hvala.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima li ko problema sa Gmailom u Operi?
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji konkretno problem ?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Danas nesto cackam na operi i naletim na ovu opciju tools/performances/advanced/browsing/loading.. inace je po default na 1 sec. Kada sam je ukinuo, stavio na "redraw instantly" imao sam sta i da vidim.

    A evo detaljnije:

    Ukratko, za one koji zele da uoce update stranice, stavljaju na jednu ili vise sekundi.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Od ostalih browsera, koji jos skida osim opere direktno fajl bez nekog "pakovanja" kao na FF ? Recimo skidam neki *.avi fajl, pa dok ga skida da mogu gledat. U FF nije moguce dok mi je na operi brzina oko 50-60kb/s.
     
  18. eldžo

    eldžo Novi član

    Da, FF je malo nestabilan al FF ima najviše addona, dodataka, najflexibilniji je i teško da će ga ikad ijedan browser nadmašiti u nekim stvarima :)
     
  19. Zizm

    Zizm Novi član

    Firefox je bolji 2x od Opere (po meni naravno), ali je opera bolje rješenja za one koji imaju 512 mb ili manje RAM memorije :p
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eto ja imam 3GB pa sam na Operi i Chromeu. To sto neko ima puno rama ne mora znaciti da je "Firefox ready". Podosta mojih poznanika i raje u zadnje vrijeme masovno odlazi sa Firefoxa, vecinom na Chrome. Opera mi je bila fina, dosta bolja od Firefoxa u raznim stvarima, ali evo na dva PCa mi je Chrome postao default.