Opet problem- 9550 clock

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Dzahdo, Mar 20, 2005.

  1. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Koristim i RadLink i AtiTool. Grafička je slijedeća

    ATi Radeon 9550 64 bit arhitektura!!! 128 MB DDR

    Sad me interesuje ja kad nju clockam na 375/200 MHz ona meni zaustavi sve u igri i kad restartujem sve na bios defaultu, eh sad stavim ja na 300/200 opet isti problem. Do čega je?? Zna li iko? Ja lično mislim da može ići više ali nešta je koči!
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    64bita??? nemoj ti to uopće clockat nego prodaj prvom prilikom... čak bi ti upgrade bio gf3, katastrofalno loša grafa...

    bios grafe ne dozvoljava clockanje.
     
  3. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Uhhh... Jebiga bio je nekakav drugi model skuplji 7 KM ali je on prodat' bio :( Joj šta ću sad, je li moguće da zamjenim za onaj 128 bit model uz doplatu od 15-ak KM??? Je li moguće? Slabo slabo sam prošao....
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    64bit možeš samo jelenu prodat, sumnjam da će ti netko dat 128 bit sa 15km nadoplate... osobno bi ovu uzeo pod račun za 15km :wink:
     
  5. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    :D Hehe, ali nema veze, uvaliću je ja kome ako ne nastavnici :D :mrgreen:
     
  6. Miko

    Miko Aktivista

    Jedan od nacina da oveklokiras ATi 9550 graficke kartice a da ti se ne vrati na default takt kada restartas racunar jeste da koristis omega drivere i koliko sam ja shvatio riva tuner koliko se sjcam da sam negdje procitao
     
  7. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Trenutno i koristim Omega drivere, znam kako ću sad! Imam u rad linku opciju Use Default i automatski postavlja kao bios default onu frekvenciju koju odredim :D
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pa treba ti ATi Overkloking Antiprotection patch script, skini zadnji ili jedan od zadnjih verzija riva tunera tamo to imas, ako tu ne uspijes napraviti imas gotove ATi Catalys Unlock drivere pa skini, procackaj to malo...
     
  9. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Okey hvala, javiću hoće li se problemo riješiti ;) Thx
     
  10. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Skinuo sam RivuTuner i instalirao je. Sviđa mi se-
     
  11. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Uspješno clocknuto na 371,25/216 MHz! 8)
     
  12. monK

    monK Komšija

    ne valja ti avatar
    uopšte ti ne čitam tekstove
     
  13. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ma jashta me briga! Ne tiče se nikog moj avatar :twisted: U tvoje bebe je mali frž napravljen na kosi malo ulijevo :D smiješna beba za razliku od moje bebice 8)
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Dzahdo smanji malo to u jedan post ovako djeluje jadno.
     
  15. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Šta da smanjim, avatar??
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    3 posta :?
     
  17. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Pa malo obratite pažnju da je svaki post postavljen svakih pola sata... Nije valjda da smo ograničeni sa postovima... Evo opet grafička zeza. Moram promjeniti to ispadne najbolje! :idea: :|
     
  18. Sleeper

    Sleeper Komšija

    update svakih pola sata......valjda konta da ima bolid u kuchistu......[​IMG]
     
  19. monK

    monK Komšija

    LOL LOL LOL LOL
    sleeper kao kevin garnet (izvinjavam se na spamu)

    [​IMG]
     
  20. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Na mojim topicima ja dozvoljavam spam :mrgreen: Za ostale one koji su na većem nivou nego ja neka oni odluče :smt018