Optimizacija routera Paradigm PTI-8411 (smanjivanje odaziva)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ReNNo, Mar 18, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    moze, samo posalji zahtjev ko sto ti je renno reko. ali u tom slucaju ces imati: brzina na FZ + brzina interneta = placena brzina. drugim rijecima, ako nesto skidas sa FZ laptopom, na desktopu ce ti biti sporiji internet. 99% sam siguran da je tako.
     
  2. kugla

    kugla Aktivista

    Imam ovaj paradigm router i uradio sam sve kao sto je napisano u prvom postu ali kad oznacim samo g.lite snimim sve i poslije modem nema odziva adsl lampica se na kratko pocne paliti i ugasi se i ne moze se onda konektovati na net,ukucavao sam i rucno ip adresu ali sve isto dok radi na g.dmt modu ali ne vidim neka poboljsanja mozda mala.E sad ne znam da li ja negdje grijesim ili ne moze raditi na g.lite modu.
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

     
  4. MaX@MaX

    MaX@MaX Novi član

    Ovo sto si spomenuo je prilicno interesantno,sa tvojom teorijom se slazem u potpunosti jer sam i ja tako ucio-kod mene je kuci analogna linija,od telecoma dobijem POTS CLSP-009A spliter i Annex A Paradigm ruter.Taj ruter generalno radi u bridge-u i sa modulacijom se nikad nisam ni peglao,ali dobijem dva modema da provjerim da li rade i kad vec cackam,hajde da vidim i taj Paradigm...Modulacija radi OK,ali samo dok ga ne pocnem koristiti u Routed modu.Tada je najstabilniji na glite,poveze se on i na ostalim modulacijama ali po ostvarenju pppoe-a srusi se i adsl.OK.
    Onda uzmem da provjerim zyxel p660hw t3-V2-kad unutra spliter Zyxelov AS6 EE -Annex B,skontam kako nema sanse da ja to probam ali ipak probam:) I radi,na apsolutno svakom modu i u ruted i u bridge varijanti.Dalje,uzmem Linksys-ov WAG54G2 E1,takodje ne znajuci da je annex B i radi i on.Onda poludim,ukinem splitere i spojim ih bez splitera obadba-kad radi i telefon i oni(ne oba modema u paru naravno) i ne prekida cak kad zvoni niti ima sumova.
    Bas sam unazad 2-3 posta pisao kako nije bilo sanse ni telefon da dobijem jer "nema slobodnih parica" ...a onda dobijem 15G sa ovakvom nebulozom.I to nije prvi put,slicnu su mi glupost napravili i u samom startu,kad su davali one Lucente sto su izgleda u Kurdistanu kupili,pa im onda na carini izgleda naplatili u sarafima(od 6 sam dobio 2 koliko se sjecam,mozda 2 i po :) )
    Da ne bude suplja,evo slika prijatelju sada modema koji radi i pogledaj u kojem modu radi-a radi i u svakom ispod njega.(znaci ADSL 2,2+ i sve ovo ispod)


    Ukoliko je to problem centrala meni se kao nekome ko jako malo znam o njima cini prilicno cudno da jedni modemi rade ko sat,a oni sto ih daje provajder prave problem i njih moras "cicati",ne znam kakvu opremu koriste ali vjeruj mi da trenutno imam kontakta sa nekih 50-ak modema ovog tipa(kod korisnika) i u 99% slucajeva je problem u tom modemu sto stane,ili tamo server "ne skonta" kako se ovaj otkacio..
     

    Attached Files:

    • mod.JPG
      mod.JPG
      File size:
      44.7 KB
      Views:
      1,591
  5. Zlatan

    Zlatan Komšija

    svakakvih savjeta i korisnih uvida ima na ovom threadu, ali ja sam zakljucio da je najbolji nacin za optimizaciju ovog modema zamjena sa drugim modelom, za 30KM sam ga optimizovao uz pomoc speedtouch 516 polovnjaka i sada radi samo tako :)
     
  6. MaX@MaX

    MaX@MaX Novi član

    Hajdemo malo zagrebati po sustini,obzirom da vas puno ima koji imate ove modeme i niste zadovoljni,a support za ovaj modem/ruter je nula.....
    Kod mene Anexx A PTI 8441,otvorim ga i unutra je:

    Ne znam koliko vidite ali realtek su cipovi,nadjem odgovarajuci firmware i kroz njegovu regularnu proceduru ga flashujem,dobijem:



    Logovanje defaultno je Admin Admin,obadva sa velim A,firmware je totalno legalan-
    Code:
    http://ddixlab.ru/acorp/adsl/rtl-2.x/test/Acorp-LAN110-1.10.4.RU.19052009.zip
    ,kod mene ovo fercera mnogo bolje,cak mogu i multi PPPOE praviti u samom ruteru,poslije nekad ako ko bude probavao-prakticno rute napraviti za free i net i to je to.
    Jedina razlika je sto sad lampica na njemu "blinka" dok se ne poveze,onda se ugasi,ali kad inicira PPPOE ona PPP se upali...
    Radi cijeli dan,stabilan-ja cak ovaj prethodni ni backupovao nisam,ko bude radio neka pripazi,ja ovo ne garantujem da ce raditi,ovo sam uradio ja i kod mene radi.
    Sretno uglavnom :)
     

    Attached Files:

  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Hvala na informacijama.
    Eto ko kod ima nekih problema neka stavi taj novi firmware, svakako je modem postao bezvrijedan.
     
  8. kugla

    kugla Aktivista

    imali ko backup pls da uploaduje na rapidshare,ne znam gdje mi je pamet bila ne napravi a evo sjeba modem nece nikako i nemam sad neta....pls
     
  9. MaX@MaX

    MaX@MaX Novi član

    Statiku dodaj na mreznu kartu i gateway neka je adresa rutera.
    Onda tftp-om probaj ponovo.
    Code:
    http://rapidshare.com/files/287009940/tftp.zip.html
    Opet:Ljudi ne radite ovo ukoliko niste sacuvali firmware i ne znate kako da uradite recovery,unisticete rutere.Nemate potrebe ovo da radite ukoliko nemate problem sa ruterom i ne radite ako ne znate kako da ga vratite.
    Moj post je "experimentalnog" karaktera i to sam vec napisao,ko moze da experimentise neka nastavi dalje,ko nema alternativu ostace bez rutera.
    Edit:Dark Slayer pogledaj PM.