1. extibo

    extibo Komšija

    Koja alternativa? :)
     
  2. GW

    GW Moderator

    AVG, Avira, Avast.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kod mene je AVG 9.0 od kako sam ga instalirao,zaboravio sam na njeg.Ne znam ni da ima na racunaru.
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    sad ce se ova tema svesti na to koji je bolji antivirus
    avast-koristio davno davno, odustao od njeg kad nije mogao ukloniti stvari za koje sam i bez ikakvog antivirusa znao da su malware(dobra osobina ona boot scan opcija)
    up to date avira-nije uspjela ukloniti nekakvog trojanca kojeg je microsoft security essentials uklonio odmah(bio zakljucan za neki systemski dll), inace jedno od losijih rjesenja, ako detektuje neki virus i ne moze mu nista stalno upozorava da je nasla malware iako joj je podeseno da ga ako dezinfekcija ne uspije obrise bez pitanja
    avg nisam koristio pa isti necu komentarisati
    licno koristim kaspersky i smatram da licenca nije skupa s obzirom na mogucnosti podesavanja(30-40 km za jedan racunar 12 mjeseci internet security)
    za testne potrebe na dijeljene racunare sam postavio MSE i za ove 3 sedmice se pokazao jako dobrim
    i dzaba ti antivirus, kad imas jos uvijek onih sto prihvataju one msn viruse tipa"vidi moje slike", "pogledaj sta sam nasao","ko te blokirao"...
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    U principu treba biti jasno da antivirusni sw i corporate varijanta istog su nebo i zemlja.

    Kod licenci je vaznije da se u tim "corporate" licencama ganja gratis antispyware, antimalware komponenta, a za msn probleme
    bar na win klijentima se lako na domenskim acc postavljaju restrikcije bilo koje vrste, inace stvar koja je meza za admine na win platformi je aplication firewall a tu alternativu nisam nasao na free varijanti.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Mene ste zeznuli sa preporukom za MSE. Izbrisao sam avast, instalirao MSE, nekad hoce update nekad nece, stalno nesto zeza. Imam osjecaj da se ponovo vracam na avg, koji sam koristio prije avasta. Promijenio ga jer mi je bio slab komp, pa v8.x uzimala dosta memorije.

    Cekam Zlajin komentar na sve ovo :D
     
  7. tosamja

    tosamja Novi član

    Kod mene su dva OS-a, windows 7 i windows XP...mada mi je pre bio XP, nedavno je instalirana sedmica...pa XP skoro da ne koristim...
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Gotovo ista situacija, "drzim" XP samo zato sto nisam jos zbavio AutoCAD x64 i Office :mrgreen:
    Inace sam prijatno iznenađen ovom 7-com, stvarno NEMA programa koji ne radi(barem jos nisam naletio na takav), samo sto sam morao skinuti Nod32 64bitni, ali i on mi sad fercera bolje neg' sto je ikada na XP-u :smt002
     
  9. anand

    anand Novi član

    isto i kod mene jako mi se sviđa sedmica a XP koristim samo zbog offica nisam ga također stigao zbaviti :D :D :D :D
    šala....ima grabit :D .... mislim da je NOD32 bio i ostaće najsigurniji antivirus... a sjetio sam se XP sam ostavio samo zbog satelitske kartice može ona i na sedmicu ali ne skidaju mi se drajveri.. :D :D pozzz
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    i kod mene su xp i win7, ali je winxp bio i, kako stvari stoje, ostace primarni OS. :mrgreen:
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Kakav je ovo spam komentar, dizanje teme nakon mjesec dana, bez dodatka bilo cega konstruktivnog? Smatraj se upozorenim.