Osiguranje stana

Discussion in 'Generalna diskusija' started by JVC, Mar 13, 2018.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Pa eto, 12x30=360...jos 3000 i nesto kusura i tu je to negdje :D Osim ako nemas 1400 kvadrata, onda ima smisla :D

    Ovo 30KM/mjesecno je meni za kucu 140m2 koja se sastoji od 3 stana: 60+50+30 m2.
     
    donjapa likes this.
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Zivotno je ok, pa prosireno ti osiguraju i imovinu sto je ok.

    Ali ista ova ponuda sto sam vam pokazao u uniqu kad odes je prekrizena cijena, ja dobio na mail.
    Pa reko sto bi vam dolazio kad imate online.... Kaze covjek ne znam, valjda svijet voli u oci da se gleda, i nije bas tehnicki potkovan, a isto ti ga vazi...
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma bilo je ovde svasta jos. Jer je kreditom stan kupljen, pa u slucaju smrti, u slucaju gubitka posla i itd.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dzaba nekako je previše 3k KM..

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    U Importanne centru u UNIQA osiguranju radi nekakav "klosar", ja dosao da se raspitam za zdravstveno osiguranje, nije znao dvije recenice sastaviti.

    Zivotno je druga stvar, nisam znao da moze skupa sa osiguranjem imovine da se ukombinuje.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Uvijek ce biti takvih kojima je mrsko raditi. Hejtaju i sl...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    Ma najgore sto zbog takvih oni "finiji" nemaju posla, al sto kazes nista novo :D

    Nisam to rekao kao negativan komentar na UNIQA osiguranje generalno, vec samo konkretno za taj slucaj. Nisam njihov klijent (osim kao klijent Raiffeisen banke), a u svim ostalim susretima su bili profesionalni i sve ok.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Osigurani ja i zena, kuca, zivotno, bolesti, pokrivaju 50% kredita, osiguranje ako si "smotan" pa ako razbijes telefon ili nesto sl. npr (desavalo se da ga operem u masini). Kuca ca 130kvm, novogradnja. Kao sto bi Sena rekao, svasta nesto.

    Cijena je 45e mjesecno za sve, znaci oko 550e godisnje - daleko od tih 3000-4000 KM sto mi je bas bas previse zvucalo. Jedino da ti otac sad nema nekakvu firmu isto registrovanu, ili vise stanova i sl.

    Druga alternativa je (malo zajebancije-nhf) da ti je rekao da je toliko da nebi smarao za novi hardware :)
     
    heroic likes this.
  9. heroic

    heroic Komšija

    Jel to UNIQA osiguranje ili neko drugo?
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nije, srecom nemamo mi uniqa. Pretpostavljam da bi u BH trebalo biti jeftinije, pogotovo jer sigurno nemate kredite velike za kuce kao sto mi imamo pa samim tim i osiguranje treba da se prilagodjava (a po tim nekim cijenama sto prikazujete djeluje da je od prilike tako mada ne dosta jeftinije).
     
    heroic likes this.
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma mislim da je to svuda isto, mada ovisno o plateznoj moci i cijeni nekretnine..

    Uniqa svi kazu da je top sto se tice ulozeno/naplaceno, brzina i sl.
    Da imamo kukolja u zitu ima.

    JA evo planiram osigurati dodatno stan pored "hipotekarnog osiguranja " na koji te banka obavezuje.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    i ja imam to hipotekarno osiguranje ali koliko sam skontao pokriva u glavnom nista :D samo banku da pokrije..
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    pa da, banka samo na sebe misli, logicno :)

    Ma nije lose u doba sranja, za nedaj boze... 65 marki godisnje je nista.
    na kaldionicu se baci vishe
     
    heroic likes this.
  14. JVC

    JVC Overclocker

    to 1000 kvadrata, hahaha
     
    heroic likes this.
  15. JVC

    JVC Overclocker

    ma za nedaj boze, tek renovirao stan pa da mi pukne cijev, ili radijator eto belaja 5x veceg.
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Meni propisala cijev 6mj nakon renoviranja kupatila :D
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Dobri ti majstori, nemoj nam davati broj, hahahah
     
    heroic likes this.
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Buraz 350 samo za radijator plus zamjena....nije malo

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  19. n3r0n

    n3r0n Novi član

    nije ali racunaj da je uvijek moglo biti i vise :)
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima neku malu firmu, ali sitno je to.
    Ja stvarno ne znam, od 2016 nemam blage veze ni koliko novca zaraduje, ni stanja na knjizicama, racunima, karticama. Da mi kad trebam za igru uplatiti na karticu ili kupiti od nekoga i to je to.
    Urenebesne kolicine novca trosimo na moje lijecenje. Tako da sam batalio skoro sve hobie.
    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 15, 2018