Osiguranje stana

Discussion in 'Generalna diskusija' started by JVC, Mar 13, 2018.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Sena govori o osiguranju kredita vjerovatno, to je 2-3% od iznosa kredita i placa se ako hoces stambeni kredit sa osiguranjem umjesto hipoteke (ili oboje paralelno ako je u pitanju veca cifra). Nema veze sa osiguranjem stana, vec osiguranje od bolesti i od gubitka posla za otplatu kredita. A osiguranje stana za hipotekarni kredit je u okviru cifri koje ostali spominju, ja sam placao 108KM godisnje premiju zbog banke, a planiram uzeti nesto ovako kao u uniqua zbog sebe sad.
     
    heroic likes this.
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Osiguranje stana iznosi cirka 400-1000 km (jednokratno) ovisi o vrijednosti nekretnine, pogodnostima, loyality program i sl.

    Mene je osiguranje ispalo npr 565 KM (za hipotekarni kredit)
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Ma pricaj ti sta hoces ja idalje mislim da Sena ima stan od 1400 kvadrata :p

    Kad je u pitanju osiguranje stana, ne ovo kreditno, vec ovo klasicno, da li to pokriva ako npr ja imam 1000KM u gotovini kod kuce i neko mi provali? Da li mi pokriva npr ako mi neko ukrade PC :D ?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    To je za cijelu duzinu trajanja kredita, mi govorimo ovdje o godisnjoj premiji, a ne koliko je ko dug kredit otplacivao :)
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo dosao je kuci. 2000 KM cirka.
    Eto da se saga rjesi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    da..upravo tako.
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja isto imam ovo osiguranje jer imam hipotekarni kredit, al oko 20-30km godisnje mi je osiguranje, to moram imati, a daj recite mi ove gore slike sto ste kačili, predpostavljam to su mjesečne cjene?
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    ovo sto sam ja postavio je godisnja premija koju uplatis za osiguranje stana.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Cuj 20-30KM, fina ti neka banka, mene su kad sam uzimao kredit uvalili u VGT da placam osiguranje samo od pozara 108KM godisnje. Ovo uniqua sto bhd salje sadrzi mnogo vise za manje para i izgleda ne zavisi od vrijednosti stana?
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Neznam, ja sam Croatia osiguranje uzeo, da mislim da je od požara samo, sad kako određuju ovo nemam pojma, Unicredit je banka. Ako je ovo gore sto kazes za godinu dana da se uplati, razmisljam da i ja uzmem, jer ovo nije puno, za svaki slucaj nek stoji.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ja nisam mogao birati, vjerovatno imaju neki ugovor s VGT, u mom slucaju je bila Intesa. A i ja kontam sad da uzmem ovo uniqua, medjutim vidim da nas @bhd zeza, nije napisao da je unio kvadraturu 39m2, zato je ta cijena :D
    https://webshop.uniqa.ba/osiguranje-imovine#home-package-selector
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Mislim da ti moraju dati opciju biranja osiguranja, to sto oni imaju neki dogovor banke i osiguranja izmedju sebe, pa guraju odredjeno to je druga stvar, sreca pa me nisu oderali.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Banka ti ne da kredit ako ne uzmes osiguranje. Simple as that.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Ma da to, al moraju dati opciju biranja osiguranja mislim.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Dali mi samo kontakt gdje da se javim da platim osiguranje. Nije mi se tad dalo ganjati nesto drugo jer je ovo trebalo samo da odem da platim, svakako je tad trebalo milion drugih papira a vremena malo :D
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jok to im je uslov u biti je to.osiguranje isti svugdje. A meni poprilicno jer sam u grupaciji pa.imam cirka 10 15 %dodatno
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Ne odgovori meni niko jel mi PC osiguran u sklopu ovog stambenog osiguranja :D ?
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Pise na sajtu ovo, tako da ko fol jest, ali hajd ga znaj:
    Stvari u Vašem domu su također osigurane na novonabavnu cijenu, bez uzimanja u obzir stepena amortizacije.
     
    heroic likes this.
  19. bhd

    bhd Veteran foruma


    imas iznos do kojeg su osigurane, tipa do (10000km), vjerovatno na osnovu trenutno procjenjene vrijednosti uz prilozeni racun da si kupio, imao tu... koristio dokaz neki +- habanje.. imaju neku garant racunicu.
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Al meni ovo nekako nema smisla ako je plaćanje do 500km godisnje, da ti osiguraju stan i sve stvari u njemu, nekako mi zvuci predobro da bi bilo istinito.