Otkljucavanje starijih nokia mobitela

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, Dec 17, 2013.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Znam da su bili neki kodovi za otkljucavanje, i guglajuci nisam uspio naci nista, a u jednom servisu traze 40km za otkljucavanje sa hrvatske mreze sto mislim da je jako skupo, jer mob je dosta star.

    Nokia 5228 je u pitanju, pa ako moze neke smjernice ili slicno.

    Hvala
     
  2. ibran

    ibran Aktivista

  3. Tensai

    Tensai Komšija

    Ja sam našao nekog lika na Piku i otključao mi je moju Nokiju 6300 za 10KM.Potraži tamo ima dosta ljudi ako baš ne uspiješ naći pokušaću ti pronaći broj od ovoga tipa.
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Jesi morao fizicki uredjaj nositi do njega ili si mogao pomocu imeia?
     
  5. wragg

    wragg Aktivista

    Nokia 6300 je BB5 platforma i nisi trebao placati unlock. Postoje free metode u vidu kalkulatora i slično koje rade savršeno i brzo.
    Nokia 5228 je SL3 platforma i jedina moguća metoda unlocka je brute force. Za nju moraš imati poseban interface, brdo softvera koji se placa i jedan omanji cluster računala za izračun koda. Kolega koji je jedan od boljih gsm servisera na Balkanu ima računalo sa dvije 7990 u CF koje mu služi samo za to. Ne tako davno je dao brdo para za njega i opet je moguće uraditi u prosjeku jedan kod dnevno. Cijena od 40KM je opravdana IMHO.
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    Ne može kallkulator,probao sam sve moguće opcije.Da bi se otključala Nokia 6300 potrebno je imati onaj box koji probija šifre i neki poseban software.
     
  7. GV

    GV Komšija

  8. wragg

    wragg Aktivista

    Treba ti samo jedan usb kabel i komad free softvera koji je također kalkulator po prirodi. :smt003
     
  9. Tensai

    Tensai Komšija


    Jedini način da se otključa BB5 telefon je preko UFS boxa.Danima sam guglao i tražio,našao sam neke kalkulatore ali svaki je kalkulisao pogrešan kod.
    Eh sad to možda zavisi od mreže jer sam telefon dobio iz Danske,možda je njihova enkripcija bolja ili šta već.Možda se za neke mreže može iskalkulisati ali za ovu moju jedini način je bio preko UFSa
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako da otključam Nokiu E6?
     
  11. wragg

    wragg Aktivista

    Vidi ovo prijatelju, ja to o cemu ti pricas između ostalog radim profesionalno već godinama. Imam u boxovima protuvrijednost jednog par godina starog BMW-a. Ti Googlaj, to je relevantno :) Progooglaj malo ime Dejan Kaljević i njegovu povezanost sa BB5 unlockom.
    Kad ti kazem kalkulator, to nije kalkulator u kojeg ces ti ukucati IMEI pa ce ti on izbaciti NCK. Takvo nesto naravno da ne postoji.
     
  12. Tensai

    Tensai Komšija


    Vjerujem ja tebi da može.Ja kao laik ne mogu da nadjem na internetu nijednu free jednostavnu metodu za otključavanje nit se razumijem u to.A pogotovo tad nisam mogo jer je to i bilo prije godinu a možda i više.Vidim da ima na stranici od ovog Dejana nekih karafeka ali su opet to za mene španska sela,tako da bi opet radije platio nekom da mi to uradi.
     
  13. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    sorry za bump teme, odnesi nekome ko se time bavi
    ja sam 2 dana googla i razbijao mozak sa istim mobitelom
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Belaj, htio prodati telefon, kad mi se javi lik iz Banja luke, ajd reko da provjerim sa mtel karticom kad puf zakljucan na telekom. A sranja.