Otvoren PAINTBALL klub u Sarajevu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Nov 16, 2008.

  1. becho

    becho Novi član

    Momci su odradili to super u zetri, jedan od pokretaca je moj prijatelj, super pozitivna stvar za Sarajevo.. Imam i ja svoj paintball klub (ja i moj prijatelj), samo je na otvorenom pa je to malo nezgodno po zimi ali je i po zimi super uz odgovarajucu opremu... Da se nasa omladina oktivira i da ima jos ovakvih klubova i ovakvih projekata bilo bi super, jer je cilj tih momaka da osnuju ligu u BIH i da se nastavi veoma profi sa tim svim...
    Ali sve u svemu, svaka cast i sve najbolje... :smt006
     
  2. saint

    saint Aktivista

    igrali smo zajedno :D
     
  3. becho

    becho Novi član

    aha, dole u carapari, neki dan sam ja gore bio sa tarikom kad su zavrasili taj pod, nije los samo je malo problem za vlagu, to u morate rijesiti... Nama su u petak dolazili sa Hayata IZGUBLJENI, pa pgledaj kako je bilo sutra u pola 6... Ali je sad vec zapadao snjeg pa je drugaciji teren hehehe...
     
  4. saint

    saint Aktivista

    vlaga je rijesena :D ,da u carapari smo igrali
     
  5. JasonH

    JasonH Aktivista

    e gledo sam sad manju reportazu , kako momci pucaju HSove , kroz one palete :) fin je vama gore teren..
    Javim ti se jer bi mi htjeli da pokusamo i na otvorenome :)
     
  6. becho

    becho Novi član

    super, danas sam gledao termin sa 1000 ucesnika, da je nama to organizovati... a ima terena za to...
    Dokle je registracija saveza?
     
  7. saint

    saint Aktivista

    Sto se tice otvorenog terena, na proljece klub seli na otvoreno jer se priprema teren na 15 duluma u ravnici,bice jedan dio sume,profi barikade mozda cak i par razvaljenih gradjevina,jedini razlog zasto sada nismo radili i varijantu otvorenog paintbolla je (mislim da kolega zna)co2 neradi ispod -5 stepeni
     
  8. saint

    saint Aktivista

    registracija ce biti gotova do kraja sedmice mozda i prije
     
  9. becho

    becho Novi član

    Znam tarik mije pricao za to, dole kod aqve, ako Bog da na proljece. Co2 tek se ledi na -20 a puske rade do -10, zato sto pritisak opada, samo ih treba cesce puniti, ali mi sad radimo da skontamo kakvu zastitu za markere da radi na minisu bez ikakvih problema... taj teren dole ce biti ekstra, e tu se mogu organizovati takmicenja.. ako Boga da... :mrgreen:
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nemojte bre da me ljutite. Privatne diskusije na PM.
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    ima li kakva okvirna cijena ako se bude neko htio uclaniti. Dali ce biti clanarina koja ce se mjesecno placati, koje ce pogodnosti imati clanovi i sta ce biti ukljuceno u cijenu (kao npr. trening, koristenje poligona, municija, oprema, puske), dali imate neki plan :?:

    Ja sam zainteresovan za clanstvo a i Vedo je, mislim zainteresovan koliko lova bude stimala :wink:
     
  12. toxipat

    toxipat Guest

    pozdrav svima...
    prvo da kazem da je nemoguce igrati paintballsa CO2 puskama na temperaturi ispod 5 stepeni celzijusa, jer ugljendioksid ne moze dovoljno brzo da expandira. ako igras na temperaturi od 0 stepeni, nakon 50 metaka kuglice vise nece letiti ni pola razdaljine kao inace. a da ne govorim koja je to frka za puske, jer mozes razvaliti sve dihtunge.
    imam svoju pusku, i igram vec nekih 4-5 godina...sto ovdje sto vani, i nikada ne koristim co2 ako su temperature nize od 5 stepeni. u tim slucajevima se koristi zrak ili nitrogen.
    sto se tice kluba u zetri, bio sam danas i moram da kazem da je teren extra...perfektan za 3 na 3. i slobodno mogu da kazem da je nivo profesionalnosti i sada na nivou. iako su mi momci govorili da jos nije oficijalno otvoren i pokazivali mi sta ce sve jos tamo da bude u toku sljedece sedmice.
    pod se ne klize...osim ako si dovoljno smotan da se sam polomis, kao ja danas....
    odlicne kuglice, koje se i koriste na turnirima...ne pucaju u cijevi a i pri najmanjem kontaktu sa covjekom pucaju.
    dio za gledanje, mozes da vidis cijelu partiju a bez da te nesto pogodi, zahvaljujuci mrezi....
    4 tus kabine... :), napokon ce se moci igrati i poslije posla i da nakon toga mozes da ides na pivu ili na kafu ili u grad.
    itd...
    u svakom slucaju samo mogu da kazem SVAKA CAST da se napokon neko sjetio da otvori paintball klub na vrhunskom nivou kod nas...
    saint, samo naprijed
     
  13. saint

    saint Aktivista

    za juka83:treci post odozgo :D
     
  14. becho

    becho Novi član

    kazem vam ja ekstra plan, to se samo traba siriti, jer nam trebaju klubovi za takmicenja... cijeli svijet hara sa paintballom akod nas se tek razvija, nazalost... A sto se tice co2, u izradi je zastita toplotna za cijeli marker kako bi cuvala temperaturu boce i cijevi do izlaska kuglice, i onda nema ogranicenja za minuse... :D :D :D
     
  15. becho

    becho Novi član

    Saint, kada ce tacno poceti radovi dole na otvorenom, jel tek u proljece? :?:
     
  16. Amash

    Amash Aktivista

    Koliko ja prebroja ima nas sestero zainteresovanih za pucanja(GW, juka, adi, kaca, doga i moja malenkost), znaci mogli bi vec termin dogovarati?
    Pozz
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    ima i Vedo kojeg sam dodao, tako da nas je 7 :smt003

    ja bi radije da razmisljamo o timu HWB-SmAsHeRi :smt005
    mislim da bi imali vise pogodnosti kao TIM i clanovi odredjenog kluba :smt002 :smt002
     
  18. kAcA

    kAcA Aktivista

    Predlazem utorak, Dan drzavnosti BiH
    Tad smo svi slobodni :)
     
  19. Amash

    Amash Aktivista

    Paintball 3

    Super, jos dvojica i onda imamo 3 ekipe po 3. Ako se ne javi niko sa foruma ili ako se ne nadje neko drugo rjesenje, ja imam dvojicu tako da nas ne bi trebalo faliti :)

    Sto se mene tice OK. Treba potvrda i od ostatka ekipe, saint da nam vidi za termin, definitvna potvrda svih nas and we'r good to go :)
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    ja u utorak imam zubara u 17:00, prije mi odgovara a i nekad od pola 7. Pa javnite sta dogovorite :)