overclock athlon2000+ ~1667mhz(KIXJB)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Clocker(pocetnik), Apr 1, 2008.

  1. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Uspeo sam,he,he :mrgreen:
    150x12.5~1875mhz na 1.600 V,to sam ocitao na 8rda Vcore,sada ga testiram na OCCT,trenutna temperatura mi je 46 stepeni.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma dizi ba napon slobodno :mrgreen:
     
  3. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    odlicno radi,stabilan je.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa vjerujem ali ako mu je def napon 1.65V ne znam sta radis na 1.6???!!!! Kazem dizi napon jer ces onda ici vise sa taktom proca!
     
  5. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Sad mi je napon 1.760V,ali i temperatura mi se povecala za tri stepena,ne znam da li da vratim na napon def? Sta se sve tacno dobija povecavanjem napona?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sad sa tim naponom probaj 160x12.5 pa ako prodje 165 i sve tako dok ne padne na testu i onda ga vrati na zadnji stabilan. :smt006

    Znaci povecanjem napona pomjeras OC granicu! Kontas!!!
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne nuzno.

    Sad mi je jasno zasto je bolje da nema "oc" sekcije na forumu. Upravo zbog tema poput ove.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa treba napraviti kakav guide pa stavit ko sticky :mrgreen:
    A i sta fali ako neko pita nesto sto je vrlo prosto i sto vecina poznaje, dok god ima voljnih da mu odgovore ne vidim u cemu je problem.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Problem je što opada kvaliteta foruma.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ne opada, zasto bi. Samo bi privuklo vise ljudi, sto je i bio cilj nedavnog pokusaja sa nagradnom igrom.
     
  11. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    Izvinite,necu vise da smetam.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne daj se clocker(pocetnik) :mrgreen:
     
  13. GW

    GW Moderator

    Zašto ljudi misle da je ovaj forum jedino vrelo znanja i informacija? Pa nije ovo jedini forum na internetu. Naučiš engleski (što mislim da nije problem jer se sada uči od 2 razreda osnovne) i guglaš i sve ćeš naučiti. Čitav internet na dlanu.
    Ali nije problem što neko neiskusan pita za pomoć. Problem je što misle da je HWB pomoć-na-daljinu i ako mu ne riješiš problem pljuju po tebi. Imaju ljudi pametnijeg posla nego cijeli dan odgovarati na pitanja.Problem je što nema poštovanja prema onima što znaju i pomažu. Kada tražiš pomoć od nekoga znaj da ti neki ljudi odgovaraju na svoju štetu. Razmisli samo malo koliko ljudi rade kao serviseri u ovoj ili onoj firmi i svaki put kad ti pomognu izgube potencijalnu mušteriju koja bi došla u servis. Kada tražiš tuđu pomoć treba kulturno zamoliti i na kraju se zahvaliti svima koji su ti pokušali pomoći, a ne odmah dizati nos ako ti nije nešto po volji.
    I na kraju savjet svima koji ovo čitaju: Kada pročitaš nešto što ti nije jasno, pitaj, guglaj, a nemoj odmah odgovarati. Forum nije msn.
     
  14. Clocker(pocetnik)

    Clocker(pocetnik) Novi član

    pa nisam nista ni rekao,niti sam nekog uvredio,ja postujem sve te ljude, a imam 15 god,tako da nemam pravo ni da se ljutim :D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Poanta je da i za clockanje treba nekakvo znanje/trud, bogati sad bi svi clockali.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa narvno da bi klokali!!!

    Pa u opstoj sekciji gdje ljudi postavljaju pitanja vezana za satavljanje konfiguracija i izraze zelju za nekom AMD konfom odmah se javi hrpa forumasa sa odgovorom: ma kakav AMD uzmi ti intela on se bolje kloka!!!

    Pa sta je ustvari forum nego razmjena iskustava-informacija,ucenje,rijesavanje svoji i tudjih problema,upucivanje neiskusnih u it svijet!

    Ja sam licno u zadnjih 5 mjeseci od kako sam ovdje clan naucio vise nego u tadnji 4god od kako imam komp,i ako vam sve to toliko smeta lokajte ovu temu ili ukinite citavu sekciju,nas koji smo ovdje aktivni posaljite za Banovice i onda vi lijepo uzivajte u svom forumu!!!
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    Fakat :D


    @GW Cijenim tvoje misljenje ali ovdje si ga precero,svrha foruma i jeste da se zatvore servisi poducavanjem neukih ljudi. :)


    Hocemo da ocamo,hocemo da ocamo,oooo
     
  18. GW

    GW Moderator

    Postoje dvije strane svake priče. Servisi će uvijek postojati jer će uvijek biti ljudi kojima je računar "crna kutija". Nikakav forum ih neće zatvoriti. A što se tiče klokanja ili bilo čega drugog treba se prvo informirati, steći neko predznanje. Nema smisla reći hoću da klokam ili bilo šta drugo što hoćeš da radiš i onda očekivati da drugi urade sve za tebe. Uradi nešto sam pa kad zapneš, onda traži pomoć. Inače nikad nećeš ništa naučiti. Teorija je jedno, praksa drugo. Samo da ljudi malo promisle i potraže (search dugme) prije nego što otvore kojekakvu temu, forum bi bio bolje mjesto.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    To je to ukratko, ali da dodam:
    1. google
    2. search forum
    3. new topic
     
  20. GW

    GW Moderator

    Kratko i jasno. Poezija.