Overclocking uspjesi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Pasha, Mar 22, 2008.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    @stevie kako znas tacno koliki mu je vdrop na ploci?
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako necu znat kad imam identicnu plocu (cak je i ista revizija), a i procesor je maltene isti.
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    pa svejedno :smt003 ne mora znaciti da je identican

    kod mene na abit ip35pro vdrop+vdroop iznosi 0.04v dok neki sa istom revizijom ploce imaju 0.029 ili 0.08 sa slicnim procesorima
    ali velika vecina je tu negdje oko 0.05 tako da, posto imas istu plocu/rev mozes biti otprilike u pravu
    nisam znao da imas isto kao on :smt006
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam ni isao u 0.001V, samo kazem otprilike.
     
  5. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Barton 2800+ : 2369 MHZ , stabilan jedno 3 min
     
  6. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    amd athlon x2 4200+ (2X2.2 GHZ)=(2X2.5GHZ) 1.4 V stabilan
    amd athlon 3200+ 2.6 ghz 1.6 v stabilan
     
  7. Ostraq

    Ostraq Guest

  8. Pasha

    Pasha Komšija

  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    ima negdje na forumu kad sam zajedno sa suluom clockao AMD 3800+ X2 @ 2.0GHz na 2.6Ghz (5000+) i radio je stabilno.

    ovaj jos nisam dirnuo jer mi je konfa trenutno na codegen 450W napajanju... ono bas top klasa
     
  10. Riddick

    Riddick Aktivista

  11. Pasha

    Pasha Komšija

    Minorni su ako ih malo zategnes,ali ako ides sa vecim zatezanjem onda su veci.
    Evo kod mene su zategnuti,pa nemam nikakvih problema.
    Hoces da kazes da je isto kada mema radi na 5-5-5-15,ili na 3-4-3-8?
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    znas da moze vozit 3-4-3-8 na 505 :lol:
    i da ih zategne na 4-4-4-12, primjetne razlike nema (manje od 5% u ekstremnim slucajevima, u igrama vrh 2%)
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije isto, jer 3-4-3-8 tesko da moze bit stabilno. Po pitanju brzine, razlike su zanemarive, oko 3%.
     
  14. GW

    GW Moderator

    DDR 2 memoriju se ne isplati zatezati. Uzmi megaherca koliko možeš dobiti i to je to.
     
  15. Riddick

    Riddick Aktivista

    @Pasha bio sam jasan, a i Stevie ti je odgovorio. BTW daleko je teze raditi OC memorije nego procesora...
     
  16. Pasha

    Pasha Komšija

    Bio si jasan u tome da sistem postaje nestabilan ako se zatezu lat.(sto je i djelomicno tacno kod losih modula),u ostalome dijelu i nisi bas.
    BTW Jos nemas ti taj sto bi se reklo "renome" na forumu,kao sto ima Stivi pa da ti se moze vjerovati tek tako.
     
  17. GW

    GW Moderator

    Ta rečenica sama po sebi ne znači ništa. Moraš reći na koji procesor i koju memoriju misliš. Ima raznih steppinga i procesa. Nije svaki procesor E2xxx serija.
     
  18. Pasha

    Pasha Komšija

    + za ocing memorije,mislim da ima manje podesavanja. Samo lat.,voltaza i dizi. :D
     
  19. Ostraq

    Ostraq Guest

    E, ovo mi je bio "cejf" zbog ploce, jer ista stvarno ne ostavlja nikakvog prostora za neki pravi OC
    http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=352688

    Jos jedan prastari pokusaj, FSB wall na ovoj ploci me je natjerao promijeniti skoro cijelu konfiguraciju, greskom prvo proc pa tek onda zamijenio plocu:
    http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=213831

    Pasha - s ovom tvojom konstatacijom se ne bih bas slozio, da znas koliko opcija postoji za fine-tuning memorije, smucilo bi ti se. Drugo je to sto mi samo zveknemo FSB, voltazu i eventualno CAS.

    Odustao sam od silovanja memorije... Ovo vam stvarno govorim, 2x sam spaljivao ove memorije, ovi iz OCZ-a su nevjerovatno tolerantni, poslali su mi oba puta "replacement" :smt003 (s tim da sam zadnji puta dobio 4GB kit)
    Lifetime warranty je zakon, naravno u RMA zahtjevu ne pises da si OC-ao. Da stvar bude ludja paket stigne u roku 7 dana UPS-om.
     
  20. Pasha

    Pasha Komšija

    Sto ti mijenjas komponente :) Ma znam da na nekim plocama imaju posebne opcije za podesavanje memorije,nego ja ovako po svojoj gledam. Kako spali memu? Previse napona dao,predpostavljam.