Overclocking uspjesi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Pasha, Mar 22, 2008.

  1. Pasha

    Pasha Komšija

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidim Pasha ides mojim stopama: vdroop mod na asusici, poliran frizer, poliran proc... :D
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Još da ti kažem da evo razrađujem taktiku skidanja IHS-a bilo bi previše(fali muda) :mrgreen:
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uzmi kakav jeftini s775 celer pa se vjezbaj. :D
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  6. GW

    GW Moderator

    Ako ti nije mrsko, pusti malo S&M da ga provjeri.
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pustio, vrtio test jedno 20min., prekinuo na temperaturi 76C :smt004
    Očigledno se mora skidati IHS, te promijeniti ovaj Zalman 7700 i uzeti freezer :)
     
  8. GW

    GW Moderator

    Bolje ti je napraviti propuha u kućištu.
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ovo je bilo ono pravo na brzinu,orthos proban samo 10min al drzi se,ono kad je pravo nestabilno padne u prvoj minuti! Temperature do 65C,nisam vjerovao da ce freezer moci da se nosi sa ovolikom frekvencijom,bas me je pozitivno iznenadio!

    http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=398980

    Mozda moze jos al nisam probao,jos je sve frisko,probacu kasnije naravno,pa javim!

    [​IMG]

    SuperPi

    [​IMG]

    3Dmark
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Dobar overclock. Teško da memorija može dalje, probaj samo procesor dalje na trenutnoj voltaži.
     
  12. GW

    GW Moderator

    Ne može se iz CPU-Z validacije i SuperPI-a znati jeli stabilan komp. 6 sati ORTHOS-a + 6 sati S&M-a je minimum koji ja priznajem.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Proc cu prvo probati detaljno testirati pa onda povecavati clock a sto se tice memorije ona definitivno moze jos jer je 1066 CL5,ne zanm zasto u CPUZ validaciji pise da je PC2 6400 kad je 1066 trebalo bi da pise PC2 8500.
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo testiranje je uradjeno,morao sam jos malo napona dodat pa se sad malo vise grije al uglavnom je stabilan, se drzi oko 70C dok dva orthosa gaze nekad malo ispod nekad malo iznad!Trebao bi neki malo jaci cooler od Freezera za ovu frekvenciju za 24/7.

    [​IMG]

    Nesto ne znam koji to S&M program za testiranje probao sam googlat "S&M" pa ne izlazi nista za testiranje,hajd okaci link ako ti nije problem!
     
  16. GW

    GW Moderator

  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hvala!
     
  18. nFare

    nFare Komšija

    Ode Dino u proclockere :wink: , nego ti za 24/7 rad ipak gledaj da ne prelazi 60-65c ipak je puno da ide preko 70,
    jeli freezer na maximumu?
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jest puno je preko 70C definitivno al slabo sta da ce ga zagrijati kao ORTHOS,i da Freezer je na max! Evo sad ganjam 3.8ghz sa dosta manjim naponom tako da ne postize ni 60C tacnije 56C a Freezer ja na 1200rpm! Ako bude stabilno ostavljam ovako!


    P.S.

    Jos nesto da upitam!
    Zna li neko koji je program tacno pouzdan za ocitavanje temperatura kod 45nm proceva? Na PCExpert porumu negdje sam procitao da samo REAL TEMP 2.60 pokazuje ispravo a da svi ostali lazu! Pa ima li neko da moze to da potvrdi jar bas speedfan mi pokazuje 68C a REAL TEMP 55C Naravno ja bih da vjerujem real tempu! CORE TEMP sam takodje probao i on pokazuje posve drugacije nego i speedfan i real temp stvarno vise ne znam kojem programu da vjerujem!
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nema ni jednog programa za koji se moze reci taj je 100% tacan. Nekad ti ni BIOS nece prikazati ispravne temperature. Ovisi od senzora, BIOSa i jos mnostva faktora. Ako su ti temperature sumnjive, prst na hladnjak i mjeri. Ako nije vrelo, tj moze prst drzati duze vrijeme, sve je ok. Ako przi na dodir, onda nije ok.