Overclocking uspjesi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Pasha, Mar 22, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa da ti kazem iskreno toj sam prst-metodi i pristupio i situacija je uredna,uopste ne pece a dirao sam bazu coolera i samo je onako mlaka na dodir!
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Temperatura je relativno visoka iz sljedeceg razloga: na jeftinijim C2D procesorima (E2000, E4000, E7000) je IHS samo zalijepljen, a sama jezgra od E7200 je vrlo mala (jos manja nego kod E2000 serije), tako da se toplina lose odvodi. Kad uracunas da je IHS obicno konkavan, eto ti racunice...

    Nijedan program nece prikazati realnu temperaturu, ali Coretemp i Realtemp su najblizi tome.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  5. GW

    GW Moderator

    De stavi ove slike u thumbnail formatu. Ovako kvariš izgled foruma. I promijeni tu gay temu.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Trebam jacu napojnu za imam kod jarana 4Ghz uradit cu taj orthos test
    al sutra treba mi komp veceras

    probao sam ide al mi mrsko cekat....jer imam ovu FORTRON ATX-400PNF 400 W jer ima i ati 3850 512Mb jede struju

    Kod jarana ima FORTRON EPSILON 600W valja drpit na koji dan ja cu mu dati svoju samo za testove...

    pozz
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Javi ako ti procesor izgori veceras, sa 1.61V nece dugo. :mrgreen:
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Ne treba tebi za taj poduhvat jaca napojna,ta sto imas je sasvim dovoljna,ne treba ti ni bolja ploca,nego ti treba memorija i fsb 1:1 i Ln2 :mrgreen: :mrgreen:
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Zbunio me ovaj Tale sa dva ista posta u dvije teme, mislio sam da sam prolup'o.. :D
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Evo sa novim E7200 sam zapeo na 3 ghz. Probao voltažu (1,216), voltažu memorije (+0,3 - OCZ Reaper), povećao djelitelj memorije, opet ništa. Čini mi se kao da postoji neki FSB wall na matičnoj (305). Anyone ?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cek, zbilja si uzeo OCZ Reaper memu? Takvima ne treba pomagati u klokanju, to je vec pr0 kategorija. :lol:
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Bila 88 KM, stvarno povoljno. Stvarno ne znam šta mu je. Temperature su odlične, memorija je odlična, napajanje Chif. 450W, CM Hyper 212 :?
     
  13. Pasha

    Pasha Komšija

    Daj više Vcore-a.
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja sa stock coolerom na stock naponu dobijem 3GHz (dalje nisam isao). Ko sto pasha kaze, daj jos napona. Koja ploca?
     
  15. Moncho

    Moncho Komšija

    ja sa E6420 dobijem 3.3 GHz na stock :), bolji mi proc hurma ;), kazem ti ja ne valja ti ta maticna ba :)

    p.s. valjda necu razljutiti moderatore ;)
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Gigabyte P31-DS3L
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije do ploe, nego do postavki.
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Evo stabilan je na 3,5ghz, dalje nisam htio. Temperatura pod odpterećenjem nije prelazila 65C, tako da sam zadovoljan. 42-43% overclocka nije loše uopšte. Dalje je moglo samo sa povećanjem voltaže, ali mislim da sam je i ovako dosta povećao. Matična ima pofin vdrop. Sve u sve, zadovoljan sam.

    [​IMG]
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Onda je ovo bio user problem ? :mrgreen: