P Ati Radeon 9500pro 128MB

Discussion in 'Računari i komponente' started by elvis, Feb 16, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. elvis

    elvis Novi član

    Prodajem karticu sa slike

    [​IMG]

    [​IMG]


    [​IMG]

    za 200 KM. 8)
     
  2. elvis

    elvis Novi član

    Zaboravio sam da napisem da je graficka 100% ispravna .
     
  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    bojim se da ti niko nece uzeti grafu barem ne po toj cijeni jer za malo vise od 200KM uzmes novu 6600 koja se dobro clocka i owna tu tvoju grafu, da sam na tvom mjestu nebi ju ni prodavao ali moje je misljenje da je cijena prevelika
     
  4. arbiter

    arbiter Novi član

    pa ja sam svoj radeon 9600pro prodao za 120 kermasa. i da je moddana ili clockana na ne znam sta, ta vrijedi otprilike toliko.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    da li sam te dobro razumio - ti hoces da kazes da je 9500PRO losija od 9600PRO? sinko ti si pogrijesio nesto. anyway, 9500 vrijedi 160KM otprilike...
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    da losija je, ali ako necemo da modamo 9500 pro u nesto drugo.I kaj ce ti takvo hladjenje na tu.cool

    Prodajes li mozda to hladjenje :D
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    9600 bolja od 9500 :smt120

    for all these n00b's

    http://www.firingsquad.com/hardware/rad ... page10.asp

    UT tends to favor the RADEON 9500 architecture over the 9600, so it’s no surprise to see the RADEON 9500 PRO come out on top in this benchmark. At lower resolutions the overclocked 9600 PRO is able to stay close, but by the time the screen resolution is cranked up to 1600x1200, the overclocked RADEON 9600 PRO is barely able to outpace the stock RADEON 9500 PRO.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    btw R9500 - 8x1 arhitektura, 128bit memorija; R9600 4x1 arhitektura 64/128bit memorija. evo nam nekoga ko gleda broj modela kartice...
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    oops :oops:
     
  10. Bimmer

    Bimmer Novi član

    Poenta je da ti je kartica skupa. Da li prodajes i kuler uz nju?
     
  11. Ace_

    Ace_ Aktivista

    naravno da prodaje kuler, pa nebi covjek stavljo slike s kulerom, zbog coolera je i cijena ovako visoka, ali ne kuzim zasto ljudi prodaju ovako jake graficke
     
  12. elvis

    elvis Novi član

    Karticu prodajem zato sto planiram sebi sastaviti novi racunar,( Moj sadasnji Barton dobro se preznoji kod rendiranja u 3D max-u narocito kod HDRI-a) tj. zbog potrebe za jacim racunarom prodajem graficku, a ne zato sto je neispravna.

    P.S

    Naravnu uz karticu, ide i cooler i svi prpadajuci dodaci koji idu uz karticu ( kablovi, konvertori itd.)
     
  13. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ako se ne varam na onim rezultatima sto je SULU stavio 9500 postize 5400 markova na 3DMark 2003 a cijeni je momak 200 KM.
    Ati RX700 LE GURU 256MB postize 7000 MArkova na 3D Mark 2003. NV 6600 nije mogla da pokrene COD2 u DirectX9 i na ret 1280x1024, morao sam prebaciti na DX7.0 dsa bi glatko radilo, kada sam stavio RX700 LE Guru, sve je radilo kako treba. Grafika je negdje oko 230-250KM.

    Znam znam šta će te reći, samo "50" KM ali uzmite u obzir da kupujete novu graficku sa tim parama, i ovo extra 30-50Km smatrajte kao kupovinu garancije.

    Mnogo je za ovog veterana (9500) dati 200KM. Mada, mozda ce dobro doci vlasnicima ploca sa AGP-om.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Ma nezahvalna je za prodaju
    kao HDD 40gb nikad ne mozes prodati koliko vrijedi.
     
  15. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    S obzirom na to "znojenje" Bartona i s obzirom da namjeravas uzeti novi komp, predlazem da meni prodas tog matorog Bartona! :mrgreen:
    E sad bi Sulu i kompanija trebali da se jednoglasno sloze oko ove situacije! :mrgreen:
     
  16. elvis

    elvis Novi član

    Barton je mobilac +2600, ali on ce doci na red kad udomim graficku, naravno i memoriju Kingston 2x512 , plocu MSI K7N2G sa saundstorm zvucnom podrskom jedna od malobrojnih ploca(svega 2-3 ploce koja ima certfikat za saundstorm od nVidie) i na kraju Enermax 300W napajanje.

    P.S

    znam da je nekima puno 200KM, ali ljudi se moraju pomiriti da je vrijeme AGP-a proslo, a za upgrade je (to je moje osobno misljenje)bolje uzeti moju karticu nego 9600pro za 270KM, mnogo isplativije rjesenje za one koji mjenjaju neku R9000/9200/GF MX.
    jer svi koji koriste ploce sa AGP u dogledno vrijeme ce morati kupiti novu konfiguraciju naravno sa PCExp-som, pa ce tek tada imati veci izbor grafickih kartica, ja ne znam da li uopste ima kod nas kupiti x700 za AGP, zato onih 70KM stavite sa strene i polako pocnite skupljati za novi komp.
     
  17. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Nista, kad se odlucis za Barta posalji ponudu na pm. Ustvari, sve mi je to interesantno! Koliko bi to sve kostalo,znaci: proc, ploca, memorija i napajanje. Ako ti nije mrsko, podijeli cijene po komponentama. Sve mi to baci na pm.
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    150KM je cak i previse za tu graficku...max sto ja bi ja dao za nju je oko 130KM...

    Za 200KM mogu kupit 9800pro.
     
  19. elvis

    elvis Novi član

    Ja mislim da je previse za ovu moju karticu dati i 130KM, nego ti lijepo u Plusu kupi 9600 128 bit. za 117KM i svima pokazi sta znaci biti dobar poznavalac komp. hardw-era i da tebe ne moze niko za....ti :lol:

    P.S

    Covjeeeeece :evil: da li ti zna s sta ljudi prodaju za cijenu koja je iznad te tvoje famozne cijene od 130KM, da nisam postavio sliku graficke kartice, i da nisi vidio kako izgleda, mogao bi reci da za manje para mozes naci istu takvu . A sto se tice 9800 pro , to je dobra karica za koju treba imati srece naci je za 200 KM a da je ispravna 8) .
     
  20. Shenron

    Shenron Komšija

    Uhvati se nekih oglasnika, novine, il sta ja znam. Tamo mozes prodat tu graficku i za 300KM ako naleti neka budala :) . Ovdje tesko da ces proci sa tom cijenom.
     
Thread Status:
Not open for further replies.