P:Router linksys wrt54g

Discussion in 'Računari i komponente' started by VR6, Jul 10, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. VR6

    VR6 Komšija

    Linksys router wrt54g v5,kutija,adapter za struju,cd,mrezni kabal.

    Cijena 30KM,lokacija sarajevo.
     
  2. VR6

    VR6 Komšija

    Re: PiP:Ruter i modem

    Prodao sam modem za 10KM :D pazar hahahaha
    jos ruter da prodam,gledam po piku traze oko 65km...
    ja bi da prodam svoj pa sam stavio 55KM , ako ko zatrazi na 50 da spustim :D
    valjda je ok cijena ?
     
  3. black

    black Komšija

    Re: PiP:Ruter i modem

    Ne vrijedi taj router drug , pa to je 802.11g. Ako uspije 1 MB/s to je super. Danas internet konekcije vec blizu 100 Mbit. 10 KM iskreno vrijedi.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  4. VR6

    VR6 Komšija

    Re: PiP:Ruter i modem

    kako brate meni radio na 15mb/s punom brzinom mogu probat sa na 50mb/s ako je potrebno da vidim kako sljaka
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: PiP:Ruter i modem

    IEEE 802.11g-2003 or 802.11g is an amendment to the IEEE 802.11 specification that extended throughput to up to 54 Mbit/s using the same 2.4 GHz band as 802.11b.
     
  6. VR6

    VR6 Komšija

    Re: PiP:Ruter i modem

    oznaka mu je 54 zato je vjerovatno 54mbitni ,a pise na wiki , The device is capable of sharing Internet connections among several computers via 100 Mbit/s 802.3 Ethernet and 802.11b/g wireless data links.
     
  7. black

    black Komšija

    Re: PiP:Ruter i modem

    Govorim ti real life scenarij. Ja imam kuci Netgear R6300 koji na 5GHz bandu moze teoretski postici 1300 Mbit , kad spojim laptop koji ima 300 Mbit teoretski dobijem 15MB/s prema vlastitom NAS serveru tj. 120Mbit.

    http://www.smallnetbuilder.com/wireless ... l=&start=3

    Eto ti validni podatci , 20 Mbit zicom best case scenarij.
    Nedavno sam prodao gigabitni dual band router (300+300) za 70 KM pa ti vidi vrijedi li ovaj 50 KM


    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Re: PiP:Ruter i modem

    Tesko drug moj , ja sam TP-Link WR841N prodao za 25KM kolegi sa foruma prije par dana a bio je 300Mb (preko wifi) , s tim sto su mu bili 100Mb portovi a kod mene internet 120Mb pa sam ga iskljucio jer nisam mogao u potpunosti iskoristiti konekciju na DL-u, inace bih ga i dalje koristio.

    Kod tebe su takodje 100Mb lan portovi , ali je wifi 54Mb, a to je za danasnje brzine jako slabo, da uzmes onaj Duo Net paket koji ima najmanju brzinu neta 40Mb , jedva bi i to radilo preko wifi-a u punom kapacitetu.
     
  9. VR6

    VR6 Komšija

    Re: PiP:Ruter i modem

    razumijem drugovi :D
    stavio sam cijenu jer vidim po piku traze 65,ja sam spustio da bi prodao ako vec neko bude voljan kupit.
    ali ako je ruter 10-20KM , jbg nek bude tako.
    da mi bezze ne stoji po kuci i kupi prasinu
     
  10. VR6

    VR6 Komšija

    Otiso modem za 10KM,router za 30KM,moze lock - del. teme.
     
Thread Status:
Not open for further replies.