P4 2.8Ghz 800MHz FSB HT

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by AggressoR, Mar 6, 2004.

  1. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    interesuje me jeli svaki procesor koji ima 800Mhz FSB ima podrzanu funkciju Hyper-Threading ,u ovom slucaj procesro od 2.8Ghz sa 800FSB
     
  2. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    P4 2.4 2.6 2.8 3.0 3.2/FSB 800 Hyper-Threading
    P4 3.06/533 FSB Hyper-Threading

    To su spiskovi northwooda.

    Za ovi prescoot neznam kako djeluje to ali za northwood je ovako.
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    na intelovoj stranici svi koji imaju 800 mhz sabirnicu su HT,ali za svaki slucaj da provjerim
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ma ht je marketing...
     
  6. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    po testovima nebi se bas reko,cak otprilike u starom doborom quake 3arena procesor pri ukljucenju HT postize gotov duplo bolje rezultate
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    zato jer Q3 podrzava vise procesora :D... nista drugo... slazem se sa syss-om. cisti marketing!
     
  8. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    mozda u buducnosi pocne izlaziti vise igri koje pocnu podrzavati vise procesora
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    a i tad bi se više isplatilo uzeti pravi dual cpu sistem... a vjeruj mi uvijek će igre biti "ovisnije" o grafičkama, nego o količini cpu-ova ugrađenih u komp.
     
  10. kenci

    kenci Aktivista

    ht marketing..
    to ti je ono: naprave nesto, i fol dodaju jos nesto bolje.. a sve isto :)... to da navuce glupane koji neznaju sta to znaci, a rijec zvuci nekako jaka.. ;)..
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ma to ti je to... ljude uvjere da im je to najpotrebnije u životu, makar oni redovno igraju pasijans i editiraju slike u paintu... ali je pod "haubom" hyperthreading tehnologija, a to što neki ponosni vlasnik ne može ni pročitati to ime...

    to bi se moglo usporediti sa recimo trenutno vrlo popularnim gigabitnim onboard mrežnima (recimo novi via-in kt880 igra na tu kartu)... a šta to vrijedi kad brzine današnjih diskova ne mogu popunit ni 100Mbit-ni bandweight (mislim da čak ni raid 0 ne može). jedino da samo memorije komuniciraju... mislim bilo kako bilo, ljude zavaravaju marketinški trikovi i onda kupuju nepotrebne stvari koje ima se dobro naplaćuju.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    to se podrazumijeva, makar ni netko tko radi u 3dmax-u za "svoju dušu", neće plakati bez ht-a.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    imas 2.8 prescota bet ht-a i 533 fsb (uzas)
    najbolji ti je 2.4 c (ako ga mozes nabaviti)
     
  14. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    uzeo sam 2.8, 800fsb,512 l2 sa HT
    sutra dobijam racunar
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    a grafika? :)
     
  16. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ati 9600 256MB,za pocetak,najvjerovatnije je zamjenim za jedno 6 mjeseci,ako ne tad onda max godina dana,glavno da se mogu pokrenuti novi naslovi