P4 dvojba

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by igor.g, Dec 8, 2007.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Imam konfig :
    P4 2,4 [email protected]
    x1950 pro 256 agp
    2 gige rama ddr400
    Epox ploca 4pda2+ (socket 478)

    Konfig je dure igraju se igre na high vecinom uz smanjene detalje sijena i svijetlosti sto vuku jos dodatno hardware a rijetkost je medium detalji i igram na 1024x768 rez ali evo u nedavno sam uzeo ovaj pro street i juiced2 pa mi trzaju (a i nisu neke igre) i kad smanjim detalje.Namjeravam ovaj zamjenit za P4 3.2ghz i clockat ga jos jedno 300-400mhz.Hoce li ovo uzimanje ako ikako nadjem CPU promjenit performanse na bolje u korist brzih igra kao sto je voznja.


    P.S. Ovo je kratkorocno rjesenje jer uzimam novi PC sljedece godine a ovaj mi ostaje za mrezno igranje
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Po mom misljenju ce ti taj CPU slabo pomoci u pomaku performansi. A dokaz da NFS : PS nije zahtjevna igra jeste da kada igram kod brata na E6600 + 2x1GB DDRII XTC OCZ Platinum memorije....ta da igra zauzima 100% zauzece obadvije jezgre i oko 75-85% zauzece memorije. U toj konfiguraciji ti je CPU slabo grlo, graficka ti tu ne pomaze...I sam imam jednu konfiguraciju slicnu tvojoj, i sada se mogu samo pozdraviti sa igranjem novih naslova na njoj. Da bih se igrao kako treba morao bih redovno mijenjati hardware, a pare nisu problem...para nema...