Par pitanja o BIOS-u

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Dzahdo, Mar 15, 2005.

  1. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Našao sam u BIOS-u opciju HT Frequency , default je 4x, smijem li staviti na max. 5x i šta dobivam time?

    Našao sam u Biosu i opciju CPU Thermal-Throtting ili tako nešto, default je 50.0 , smijem li staviti više i šta donosi ta opcija??

    Hoću li staviti AGP Apperture na 256 MB ili 512 MB, piše da ta opcija što je veća koristi više RAM memorije za teksture u igrama... Može li mi poslužiti? Imam 512 MB DDR.

    Još nešto stavio sam radni takt na 2.0 GHz default i smanjio VCore na 1,2V i sada mi je temp. 29° da sse pohvalim :)
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    -E ovako ne zajebaji se sa HT-om to ti je sabirnica kod A64

    -E ovako 2 Thermal Throttling ti je da ne dodje do pregrijavanja iskluci tu opciju trebale bi perfomanse porast (to ti je kada proc osjeti zagrijavanje da shalje prazne taktove ta fora je razvijena kod pentiuma Preskoti to moraju imati upaljeno na max ja sam probao iskljucit i upalio prime temp je isha haman na 70°)

    -Aperature size stavi na 256 MB necesh nista osjetit to ti je ako zafali memoria na kartici da se osloni na sistemski ram.
     
  3. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Znači throttling isključit , okey i apperture!
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Aperaturu ostavi na neki 128
     
  5. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ok znači na default, a što ne bih na 256
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    nema efekta
     
  7. djambo

    djambo Aktivista

    osim za Doom3 na ultra detaljima uz 128mb karticu
     
  8. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    U mene je 128 MB kartica , ali neću se prepuštati riziku, hala
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    AGP Aperture naštimaj na vrijednost polovine tvoje sistemske memorije.
     
  10. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

  11. syss

    syss Veteran foruma

    previše... bezpotrebno rezervira sistemsku memoriju za texture dok si u igri.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    128MB je sasvim dovoljno.
     
  13. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    ok, hvala