Partition Magic 8

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by antonio, Jun 27, 2004.

  1. antonio

    antonio Aktivista

    Htio sam napraviti particiju za win 98 pomocu ovog programa. Sve namjestim u njemu i pise da pritisnem OK za restart. Poslije boot logoa mi pocne plavi ekran i pise da pocinje nesto 1 of 3, onda resizing partition i onda mi dode:


    error 27. cannot lock drive
    entire progress: 100%
    error 27 while executing batch
    error 27. cannot lock drive
    will now reboot
    pres any key to continue...

    Pomozite

    Pozdrav
     
  2. d0ga

    d0ga Aktivista

    hmz..i ja sam pravio particije pomochu tog programa al sam reko .. NIKAD VISHE..

    ti softverski kurci nish nevlajaju .. normalno napravish particiju kako se pravi i eto.

    meni je jednoom citav backup otisho zahvaljujuchi tom programu.,..

    ja htio formatirat i napravim particjiju .. stavim bakup sav i kad sam digo sistem nigdje particije.. a ni filova..

    tako da ti preporuchujem da to nekoristish
     
  3. antonio

    antonio Aktivista

    Pa jeli mi preporucujes ikoji drugi program za pravljenje particija?
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    fdisk :)
     
  5. antonio

    antonio Aktivista

    A sta je fdisk ? :?
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ajoj... primitivan program u dos-u koji se nalazi na win98/me startup disketi. prvo moraš preselit sve podatke na neki drugi hard i onda u dos-u pokreneš sistem sa startup diskete, upališ fdisk i udri po particijama.
     
  7. antonio

    antonio Aktivista

    Da imam drugi hard vec bi instalirao na njega win 98.

    Treba mi neki program za pravit particije jer ovaj partition magic javlja neke errore. Koji je dobar program?
     
  8. Esh

    Esh HWB

  9. antonio

    antonio Aktivista

    Ovo nema veze s particijama ali nisam htio praviti novi topic.

    Zasto kada snimam s tv karticom snima samo video a audio mi ne snima a ukljucio sam opciju capture audio.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    vjerovatno moraš spojit audio out (speaker out) na zvučnoj sa audio in na tuneru.
     
  11. antonio

    antonio Aktivista

    hvala uspjelo je
     
  12. antonio

    antonio Aktivista

    Još nešto. Kada nešto snimim koristim dr.divx za encodiranje. Snimio sam seriju od 45 minuta i u dr.divix-u je prebacio u divx a veličina je bila 350 MB, a slika u full screenu je totalno ružna. Zašto???
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    zato što je je slika sa tunera pretežito šit, a i divx ipak koristi dosta kompresije.
     
  14. antonio

    antonio Aktivista

    Kad gledam .avi onda je slika super ali kad prebacim u divx onda nevalja ništa.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    pa malo logički razmisli... divx skompresira 5gb dvd filma na cd od 700mb... avi je (pretežito) nekompresirani materijal.

    ista priča sa mp3-cama... audio cd ima transfer rate ~1.5mb/sec, a mp3 128kb/sec ili 10mb audio cd-a je ~ 1mb mp3-a (ovisno o bitrateu).