Password recovery za word

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by caber, Jan 26, 2009.

  1. caber

    caber Novi član

    zaboravio sam pass na word dokumentu koji mi itekako treba (da, glup) i znam otprilike sta je bilo ali nema trika da ubodem
    svi programi koje trazim na netu se nesto moraju kupovati ili nesto tako.
    ima li programa koji su efikasni a da se ne moraju kupiti? i ako ima gdje?
    bio bi prezahvalan:)
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    koliko ja znam samo oni ultra-debilni brute force koji pogađaju kobinacije (koje doslovno mogu mjesecima trajati, ovisno o cpu).
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ako znas od prilike sta je bilo (a vjerujes da je to nesto iz rijecnika) mozes raditi sa napadima (provaljivanju) baziranom na rijecniku. Znaci sve rijeci iz rijecnika iskombinuje ispuca i to veoma brzo.

    Ako se sjecas koliko ti password ima slova, da li posjeduje velika ili mala slova (kombinacija) mozes od prilike saznati koliko ce trebati obicnom brute-u da ga razvali...


    EDIT: Dodaj me na msn - [email protected] da to pokusamo rijesiti.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni je na rar fajlu brute force od 9 karaktera trebao trajati 6 mjeseci, naravno odustao sam
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Imaju vec brute-force crackeri za WPA zasticene wireless mreze koji koriste snagu GPU-a. HD4870X2 razbije bilo sta za oko pola sata :lol:
    Tako da ce se vjerovatno ubrzo pojaviti i brute-force razbijaci passworda i za druge stvari.
     
  6. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    davno, negdje pročitah da ako otvoris taj dokument u open ofisu nece bit te zastite. nisam probao al izgleda da bi ti vrijedilo da probas. i btw wpa tkip haxoring nije brute force nego hoxoring programi koriste mane u enkripciji :wink:
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Elcomsoft ima najjaci softverski paket za tu svrhu, samo je potrebno imati Nvidia GPU za razbijanje sifre. Naravno podrzano je razbijanje sifri za sve Office dokumente izmedju ostalog. Za vise informacija se obrati Googleu. 8)
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Vidim Baha dobro informisan :D
    http://www.elcomsoft.com/ewsa.html
    Izasao je novi paket za razbijanje WPA mreza, podrzava i ATI HD3000 i HD4000 kartice. Naravno HD4870X2 ubija nogama :mrgreen:
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisam odavno pratio razvoj, pa su u medjuvremenu implementirali podrsku za ATI kartice. 4870 zaista ubija. :shock:
    Evo do prvog marta je izgleda popust. :lol:
     
  10. GV

    GV Komšija

    Što stvarno ne probaš sa trial verzijom http://www.elcomsoft.com/aopr.html , obično ovi free su ok ako lozinka ima 3 do 4 karaktera, ili citiram:
    Try opening it in WordPad. Word's "dumber cousin," provided free in the Accessories section of Windows, can sometimes open Word documents without bothering with things like passwords and macros. The results may not be pretty, but you should be able to recover the text itself. It's a quick first-step hack.''
     
  11. GW

    GW Moderator

    Dobro je kako si ti. :lol:
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Polupao sam loncice, nisam konsultirao stranicu prije nego sto sam to napisao :)
     
  13. GW

    GW Moderator

    Neovisno od toga, brute force cracking je uvijek bio za glupane. I ovom softveru što navodite treba 3 dana da razbije bezveznu šifru od 8 karaktera. Stavi 12 karaktera i ovaj softver pada u vodu jer će mu trebati mjeseci ili godine.
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ili onu tvoju "Ja sam majstor svjetske klase!" nece ga ni Folding@home razbiti :mrgreen:
     
  15. caber

    caber Novi član

    hvala vam puno, probam momentalno sve sto ste naveli, ostavio sam 30h zvrljana po tom dokumentu, tacno bi se demonstrativno zapalio ako ga ne otvorim.
    znam ja koje bi rijeci mogle biti u pitanju ali sam iz nepoznatih razloga mixao sa velikim slovima i vjerovatno dodao kakav broj:(
    ako nekom padne na pamet jos neki program, tu sam.
    thx
     
  16. caber

    caber Novi član

    Probao za svaki slucaj ali ja sam tu nabirindzao 10-ak karaktera tako da mi trazi da kupim full verziju:(
     
  17. caber

    caber Novi član

    hvala na savjetu.
    probao ali trazi pass:(
     
  18. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    http://www.freewordexcelpassword.com/ ima free brutusa al cisto sumnjam da ce moci. moze samo do 8 znakova..

    procitaj dole ima i alternativa ako odlucis da iskesiras koji dolar :smt002
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Mislim da se ne isplati :)
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    10 karaktera u rijeci... ~50 karaktera koje si mogao koristiti (slova, brojevi, interpunkcijski znakovi).
    To dodje negdje 37276043023296000 mogucih kombinacija (50!/(40!*10!)).