pc 1000-1100 km

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Shilje, Apr 21, 2017.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma ne bih dalje da ulazim u raspravu, ja sam dao svoj prijedlog koji je vise izbalansiran i da, kosta vise, uvjek moze jeftinije ali sa slabijim performansama i podrskom za buducnost.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    E sad si ga lupio posteno.
    Ispade thread jednak fizickoj jezgri. Svasta
    Ja sam vidio razliku izmedju 3770K i 4930K, a ti pricas o dvije jezgre. :smt005
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dobro Sena tebi je load time u igrama izmedju SATA i PCIe SSD-a nebo i zemlja :D
    Nisam ja to nista izmislio, internet je pun benchmarka i analiza, novi Civ je prakticno jedina igra gdje postoji neka osjetna razlika izmedju 2c/4t i 4c/4t.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa i ima razlike izmedju pci-e i sata. :D
    A sto se tice cpu, logicno da je razlika mnogo manja sa gtx 1050 nego sa npr. gtx 1080.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čovjek traži jeftin PC, haman nekima to baš teško za svariti :roll:

    Ja sam se naigrao sa i3-2120 kojeg sam uzeo kad je izašao, neko to ne bi ni za office ugradio. Kupi ti za koliko imaš para ako ti je toliko stalo do PC-a i to je to. Ako kad kupiš konzolu skontat ćeš koliko se PC ne isplati osim ako nemaš baš dobar budžet :)
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    1350 konfa iz potpisa u Imtecu. Bila je akcija prije koji mjesec, pa ih pitaj ima li jos uvijek. Imas ih u bivsem Mercatoru, rece da si iz Tz. U svakom slucaju pogledaj i kod njih, bolji izbor od geneleca čini mi se.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Selvine moze li ta konfa za obradu videa ili treba nesto mijenjati?
     
  8. Shilje

    Shilje Aktivista

    Momci hvala na brzim odgovorima,puno ste mi pomogli ali nazalost ja sam zaboravio da zivim u kasabi i da 80% stvari nema na stanju i plus genelec nema apsolutno nikakve konkurencije u Tuzli tako da sam osudjen kupit kod njih i cekati da stigne graficka i jos ponesto.Da ne idem puno sa teme javim sta sam uzeo ako uopste koga interesuje:)
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imas u Tuzli Imtec, u Konzumu (Mercatoru), barem otidji i uporedi cijene a i oni daju na rate. A Genelec ima itekako konkurenciju a to je pik.ba :) Inace nebi robu prodavali i po Bingu.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    genelec je prije 10 godina bio nivo i uslugom i izborom komponenti ali su se izgleda i oni totalno srozali
    takodjer su bili i konkurentni cijenama

    sada je genelec zadnja radnja gdje nesto trazim od IT opreme
     
  11. Shilje

    Shilje Aktivista

  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    [wrapimg=][/wrapimg]
    Pik je nekad bio konkurencija, danas je daleko od toga ako hoćeš novo jer su sve to samo lažni oglasi da ispitaju zainteresiranost a na stanju ništa a uz to i cijene su lažne. Baš evo ovih dana jaran imao takvo iskustvo.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma već neke 2-3 godine je takvo stanje na piku. Najgori su mi ovi što objavljuju doslovno sve moguće na svijetu što postoji, a nemaju 2% toga. Tipa MixSHOP i jos jedan isti kao on.

    Spamaju oglasnik nenormalno.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nađe se neka "poštenjačina" na pik-u s vremena na vrijeme. Neki dan sam za prijatelja kupio 1050Ti za 100KM manje nego u Imtecu.
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da li postoji neka skripta da se blokiraju određeni useri na pik-u? Nešto kao youtube blocker, gdje se mogu blokirani određeni korisnici da njihovi vide-i ne izlaze.. ?
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imaš tu opciju da blokiraš usera.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imas, ali ti se i dalje prikazuju oglasi od te osobe. Ili je barem tako prije bilo.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  18. xman

    xman Komšija

    Na rate preko kartice? Uzmi pozajmicu i za kes na piku uzmi jacu konfiguraciju a banka ce svakako uzimati svoje.
     
  19. Shilje

    Shilje Aktivista

    Znate li ko je provjeren iz mora ovih na piku sto prodaju?
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najviše pozitivnih iskustava ljudi imaju sa Perop-om.