PC do 2.500 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ljiljan, Mar 8, 2015.

  1. Tensai

    Tensai Komšija

    Itekako ima.Overclockani 775 procesori jaki skoro ko i3 treće generacije a ne zaostaju mnogo ni za i5.
    [​IMG]
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Druze imao sam bas Q9550 klokan na 3.9GHz i to sa vrhunskom DDR3 plocom u kombinaciju sa GtX 480, nije bilo lose, ali kada sam presao na 2500K sistem, bez kloka na stock 3.7GHz prosto je oduvao Q 9550.

    Ne zelim ni da pomislim kako bi se Q9550 danas patio sa karticom tipa GTx 780 ili R9 290X. :)

    Upravo pogledaj razliku u min FPS ( koji je vazniji od Avg FPS za gaming) izmedju i5 i klokanog Q9550, razlika je ocigledna
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    Meni je ovdje zanimljiviji E8400.Taj se procesor može naći danas za 40KM,dok je ovaj i5 oko 400KM.Znači tačno je 10 puta jeftiniji,a overklokan nije drastično sporiji od i5,možda nekih 80%.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kod nas je Core2Duo kao Golf 2, ne valja k***u ali raja je sentimentalno vezana za njega.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nema se svrhe uopste upustati u diskusiju sa Tensaiem, svasta da se procita..
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    Nema svrhe jer nemaš protuargumenata.Ne pričam ništa napamet,samo komentarišem testove koje sam postavio.Ako misliš da sam negdje pogriješio,objasni zašto,ta neka ad hominem prozivanja ti ne daju nikakav kredibilitet.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Dovoljno je reci da ti C2D u najboljem slucaju prepolovi fps u svim modernijim igrama u odnosu na i5, dovoljan argument da se zakljuci da ga je pregazilo vrijeme.

    Eto narod je lud pa daje 10x vise za i5 pored C2D koji je dzabaluk.

    Cak ni overklokan i5 ne moze svaku igru da izgura glatko u kombinaciju sa malo jacom kartom tipa GTX 780 ili jaca ( npr Crysis 3).

    Ovo sve iskustva iz prve ruke , ne trebaju mi neki Toms HW benchovi.
     
  8. Tensai

    Tensai Komšija

    Kome treba i kome se isplati,nek izvoli.
    Meni samo nisu jasni likovi koji daju 1000KM za novi i7,a štede na napojnoj ili grafičkoj,a pu uzmu taj i7,ping pong 400W i HD 5450,i tako sastave "gaming" mašinu.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sto sad skreces s teme :D
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ne vrijedi se raspravljat sa tensaiom.
     
  11. Tensai

    Tensai Komšija

    Pa očito ne vrijedi jer za vas testovi ne igraju nikakvu ulogu.
    Ja čisto govorim o odnosu uloženo/dobijeno,koji je jako loš kad se uloži u skup CPU,pogotovo ako u tome stradaju napojna i /ili grafička.
    Ali shvatam da i vi morate nekako opravdati svoje investicije,vjerovatno bih i ija ih branio da imam i5 ili i7.

    Evo još jedan link.

    http://www.tomshardware.com/reviews/gam ... 106-6.html
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tomshardware godinama nije reprezentativan sajt, malo promjeni "grafikone".
     
  13. Tensai

    Tensai Komšija

  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pravo objasnio, prije 2 godine :D
     
  15. Tensai

    Tensai Komšija


    Nema veze,frizura mu je moćna :D
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ko pinovi na starijim cpuima :)
     
  17. Tensai

    Tensai Komšija

    Ahahahah.Ima i na novim,čovjek očito voli Athlon xD
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne pravdamo mi nista, ja pod jedan nisam uzeo 5960X za igre nego za 3d rendering, fazon je sto kurs nikad poceti, valjda raju ne zanima, a neda mi se sam pocinjanti uciti, za igre je samo bonus, dok sam gtx 980 uzeo za igre.