PC - MP4 problem

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Thomasony, Dec 11, 2009.

  1. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Eh ljudi, doslo vrijeme da vas zamolim za misljenje i pomoc... Naime nabavio sam mp4 player unknown marke al covjek rece da je HI-pod znaci ima logo kao ipod ovo ono. Problem je bio sto mu je crkla baterija, uzeo sam bateriju iz mrtvog MS mp4 playera zalemio, izolovao bla bla. Sve to zajedno sada radi. Medjutim problem je sljedeci, kada nakacim kabal na njega i na pc on mi pocne restartovati pc. Imam 2 pc-a na oba je isti problem, takodjer problem je sto javlja disk error kad udjem u muziku ili u bilo sta storage tipa na njemu dok se to ne desava kad ulazim u system playera. Citao sam na netu u vezi ovog errora potrebno je formatirati na FAT ne FAT32 al problem je sto ja ne stignem to uraditi prije nego mi se pc restartuje. Eh sada ima li neko, neku ideju? Koristim service pack 3 mislim da to nije problem jer su ljudi imali ovih problema i ranije. Takodjer do kabla nije jer sam uzeo orginal ipodov tj. posudio od prijateljice i na njenom ipodu kabal radi super nema problema.
     
  2. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Ima li iko neku ideju?
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa ocito mu ne odgovara ta baterija. Ne mozes tek tako uzet bilo sta i zalemit.
     
  4. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Nije prvi slucaj ovoga guglaj malo po netu. Imali su ljudi iste probleme sa Ipodima novim kupljenim. MP4 normalno radi savrseno dok se ne prikljuci na pc. Radi radio, otvara sve osim storage-a ali to treba formatirati, a taj problem je bio i prije nego sam dobio mp4. Tako da mogu sigurno reci da nije do baterije. Uostalom baterija je haman pa identicna tj. po karakteristikama je ista samo je malo drukcijeg oblika ;)

    Ali nigdje da nadjem rijesenje problema cak ni vlasnici novih ipoda nisu znali odgovor ali oni imaju garanciju ja nemam ;) Enivej nema veze dobio sam jos jedan player bez baterije pa sam njega napravio i radi savrseno... :) Medjutim on ima 512 mb pa ako neko bude imao ideju za popravak ovog od 2gige nebi bilo lose :)
     
  5. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    neki imaju rupicu za reset. kod mene je bilo problema i resetovao tada. za sada sluša me
     
  6. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    E vidis druze to je jedan od brojnih nedostataka na playeru kopija ko kopija uvijek nesto fali, cesto ne samo jedna stvar nego citava sacica. Nema tipku za restart....