PC se resetuje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by D3n1s, Jul 10, 2009.

  1. D3n1s

    D3n1s Novi član

    Prijatelju sam skoro posudio napojnu jer je njegova crkla kako on kaže da je grmilo i od tad više ne radi tako da sam mu ugradio neku 450W uglavnom sve je radilo nekih mjesec dana bez problema, prije par dana me zove kaže da mu se resetuje stalno znaci bilo da je neki program pokrenut, film ili samo ako ga upali on se resetuje nekad mu izbaci i BSOD na trenutak pa se resetuje. Pogledao sam u Event Viewer i jedino što ima nakon tog reseta je nešto ovako

    AMLI: ACPI BIOS is attempting to read from an illegal IO
    port address (0xcfc), which lies in the 0xcf8 - 0xcff
    protected address range

    ukucao sam ovaj error na google i većinom je rjesenje update BIOS-a pa sam pogledao koji je bios pa evo info:

    Bios Type: Award Modular BIOS v6.00PGN
    Bios Date: 10/12/00
    Bios ID: 10/12/2000-8363-686B-6A6LML1CC-00
    OEM-sign on: K7VAZ(S)-A2
    Chipset: VIA 82C305 rev 3

    Matična: Lucky Star - type: K7VAT+
    Procesor: AMD Athlon 800 Mhz
    Memorija: 3 x 128 MB


    još samo da napomenem da računar koristi samo za kucanje teksta jer ništa drugo i ne može pa eto ako neko zna koji je problem jer sam trazio i bios za ovo čudo mada nikad nisam ubacivao BIOS al eto nemam nekog izbora jedini je problem što BIOS-a za ovo nema ako je uopšte problem BIOS.
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Bas me interesuje kako je od jednom poceo BIOS praviti probleme ako je komp radio mjesec dana bez BSOD-a i restartovanja. Da nije uzrok neki drugi hardware, kombinacija drivera i ostalog softwera i samog sistema? Jesi pokusao samo sa CMOS clear, i u biosu LOAD SAFE SETTINGS? Ako je nesto do biosa onda bi taj "safe" mod trebao rijesiti stvar?
     
  3. GW

    GW Moderator

    Treba to probati sa kvalitetnom napojnom.