Pesoto - Diskusija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NAILS, Feb 2, 2021.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Nema veze adresa, ionako ti ulazi roba na pesoto adresu u Sarajevu, bitno je samo ime i broj telefona ukoliko ima potrebe da se agent kontaktira... I kod mene su agenti supruga i otac, jedno od njih dvoje ima istu adresu kao i ja

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    RED DEVILS likes this.
  2. darsh

    darsh Aktivista

    Meni žele cariniti pošiljku ispod 50$, četiri artikla i to nisu ista.
    Više nema smisla ništa naručivati preko pesota, osim jednog artikla veće vrijednosti.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Fali para u budgetu.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I mene su dva puta kontaktirali zbog jedne stvari od cca $55.
    Hoće li i sve naredne isporuke i provjere biti ovako dugotrajne i skrutinizirane?
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa izgleda da fali love. Peglaju raju, jer je neko krenuo da to "komercijalizuje".
    Recimoi memorija, diskovi, telefoni, sve sto je jeftinije, nabavi na 10 agenata i tako...
    Sad ovi posli da pregledaju svakog, bla bla.
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  6. darsh

    darsh Aktivista

    Pa našli dječje igračke komercijalizirati, hajde da je neka tehnička stvar u pitanju i veće vrijednosti nego u pitanju stvari kojima je u BiH komercijalna vrijednost otprilike 0KM.
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Pa da, uglavnom naručujem ono što ovdje nema ili je znatno jeftinije, i nikad veće količine od dva komada nečega, i ako to treba cariniti onda je tim carinicima jako dosadno na poslu... I tu treba pesoto da zaštiti nas kao klijente, a ne da se peglamo kao da nam besplatno šibaju robu preko bare...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa iskreno se nadam jer inace mogu zatvoriti posao u BiH.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Neo Bahamut Zero and dams82 like this.
  9. darsh

    darsh Aktivista

    Ma javio mi se i jedan forumaš, njemu su udarili carinu na 2 ista artikla, ali njegova je pošiljka četiri puta vrijednija, on je sam pokušavao zvati carinu.
    Naručujem godinama iz Kine i nikada nisam imao ovakav problem s mostarskom carinom, donesi račun s banke kao dokaz i to je to, kakva komercijalna roba, ne bi da su u pitanju 4 mobitela, a naručivao sam tipa više pari tena, pa ljudi vide da su odrasle i dječje u pitanju.

    Ovako meni nema smisla ako ću uvijek strahovati hoće mi cariniti 2 artikla i da se sva zaštita klijenta svodi da odnesu račun pa šta bude, kao da nemaju nikakve pravnu pomoć za ovakve situacije.
     
  10. darsh

    darsh Aktivista

    dams82 likes this.
  11. darsh

    darsh Aktivista

    Drugi evo piše da mu žele cariniti jedan artikal u pošiljci.
    Kakav sam belaj carinit će mi i externi disk koji sam naručio nedavno, ima da se i to svidi nekome na pošti.
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znam po kojem osnovu žele da carine?
    Ajd ovo za više artikala na jedno ime smo prihvatili, ali jedan artikal koji ne prelazi 300KM stvarno ne znam kako da carine?

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  13. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Ja vec u skladistu imam tri paketa u skladistu jedan na moje ime a druga dva na brata i rodicu :)
    U pitanju su pokloni za bajram koje nam je rodjak poslao iz USA
    U pitanju su ove slusalice
    Sony WF-XB700 EXTRA BASS True Wireless Earbuds Headset/Headphones with Mic for Phone Call Bluetooth Technology, Black
    [​IMG]
    Izgleda da ce ovo biti moja zadnja narudjba sa Pesota
     
  14. darsh

    darsh Aktivista

    Tako što su mu procjenili da je tržišna cijena naočala preko 300KM iako im je dostavljen račun od amazona i izvod s banke na vrijednost od 80$, čovjek kaže da će ih tužiti.
     
    Reventon likes this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Tačno i treba tužiti, koja lakrdija od institucije...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo sto su naveli roba nekomercijalnog karaktera, pa sve sto se prodaje i kupuje je komercijalno, a sa druge strane mobiteli, racunarska oprema itd, sve se koristi u domacinstvu i za licnu upotrebu...

    Trebali su konkretno navesti sta tacno prolazi carinu a sta ne, ovako kad im zatreba novca u budzetu carinit ce i papirne maramice.

    Znaci meni ce cariniti futrolu za mobitel i tablet i zastitna stakla sto sam kupio preko ebaya.
     
    Picoooka and dams82 like this.
  17. sumeir

    sumeir Komšija

    Samo je bilo pitanje veremena kad će se ovo desiti što se sada dešava.

    Znači jedna osoba na taj način može naručivati više pošiljki u vrjednosti do 300 KM koristeći "agenta" i kao eto neće niko skontati u državi u kojoj su glavni izvor prihoda porezi ?

    Koristim druge servise gdje imaju opciju konsolidovanja pošiljke, znači zbog cijene dostave ne isplati se naručivati ako neće vrijednost biti do 300 KM

    Nikad nisam imao problema.

    Doduše, nisam pokušavao ništa naručivati sad kako je počelo ovo sa Pesoto.

    Zadnje što sam naručio preko Pesoto sve mi je dostavljeno u jednoj pošiljci nisam koristio opciju "agenta" jer nije bilo potrebe,pa ćemo vidjeti kako će proći dok dođe do Bosne.
     
  18. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Primjeti razliku :lol:
    [​IMG][​IMG]
    Prvi put sam narucio preko agenta i to samo dva artikla i jedan na sebe , u slucaju da mi pokusaju cariniti robu kad stigne u BiH ide tuzba protiv Pesota :twisted:
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Samo da mi dođe zadnja pošiljka kako treba...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma samo narucivati tipa jednu stvar do 240-250km i cao. Ko ih jebe. Nema vishe agenata i to je to


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dams82 likes this.