Pesoto - Diskusija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NAILS, Feb 2, 2021.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    @syd

    @dams82

    Hvala oboici na odgovoru.

    Deklarisao sam pa ćemo vidjeti jeli treba šta dodatno raditi.

    Na prvu mi nekako "traljavo" izgleda sistem, pogotovo sa ovim "agentima" i limitima što imaju, u poređenju sa Mailboxde gdje imaš preplatu za konsolidaciju pošiljki za jednu godinu.

    Svaki put kad ti dođe nova pošiljka dobiješ email sa " tracking No" svake pošiljke pojedinačno preko koga je stigla.

    Imaš mislim mjesec dana da ti čuvaju pošiljke besplatno,nakon toga plaćaš.

    U par klikova konsoliduješ pošiljku u jedan paket, platiš dostavu za Bosnu i pratiš dokle ti je došla.
    Ne moraš "karavne" čekati kad će krenuti pa da pošalju.

    Vjerovatno na sve ovo utiče daljina pa je možda zato ovakav sistem kod Pesoto .

    Nadam se da će sve dobro proći na kraju.

    Još jednom hvala na uputama.
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    I opet ne mogu da platim dostavu, nego moram zvati banku. Red je da uvedu paypal vise o_O
     
  3. syd

    syd Aktivista

    Javili u petak u 17:59 da je dosao paket. Platio, ali moram cekati ponedjeljak da podignem.
    Ja kad god pogledam ove druge servise, shipito i slicno, svi mi izgledaju puno skuplji. Meni pesoto i americke cijene robe odgovaraju najvise. Pogotovu za tehnologiju i kad tezina izadje 5-6 kila i vise sto sam uzimao par puta :)
     
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    BA022 očekivani datum 08.03.2021.

    Je li ovo stvarno avionom ide ili brod/avion? Dugo nešto traje. :)
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

    Nije ponedjeljak nego utorak valjda
     
    dams82 likes this.
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Avion ali ne direktno za sa...

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Dvije sedmice "presjedanja"? :D Ima tu još nekih šema sigurno...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    vidi, oni vjerovatno imaju te neke kargo fazone. Spakuju sve za EU. Koliko znam, zbirni centar im je BG. Odatle avionom ka ostalim destinacijama, izmedju ostalog i nama.
     
  9. syd

    syd Aktivista

    Zaboravio. Jos gore. Da su samo sat ranije stavili, ne bi bilo 4 dana cekanja.
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Kad se "deklariše" pošiljka, jeli oni sa Pesoto naplate dostavu za Bosnu prije nego što krene ili kad dodđe u Bosnu pa ti sve zaračunaju ?

    Hvala.
     
  11. Hellas

    Hellas Aktivista

    Ovaj mailboxde djeluje ekstra ali izgleda zatvorene registracije. Ja x puta naletio na neki item na ebayu i nece da salju za Bosnu. Prosle godine se izjebao ko zuti da preuzmem 7 kg Lego Duplo kockica, kako mi nije palo na pamet da trazim neki forwarding servis ni sam ne znam.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja ne znam kako potrefite te brojeve :/ Neki dan sa Sportvisiona uzeo 3 Nike dukserice, sve 3 su XL. Jedna mi bas taman a druge dvije mi 2 broja velike. Ista stvar sa Levisom, izmetrao se po njihovom chartu, uzeo farmerke u Fashion&Friendsu, ma pantalone mi 2 broja velike. Kontam sreća pa su ovo lokalne radnje pa mogu vratiti, ko bi to slao nazad za USA..

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Dragi Vedo. Nema fule iz USA. Hahaha.
    Svi su isti brojevi. Ja sam do sada sigurnO narucio 10ak leviski iz us zadnjih 10 godina probas u levis shoppu u scc, Adidas u intersportu. Brojevi su im isti bilo gdje.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ni ja ne znam kako neko moze kupovat odjecu online.

    Vecinom nosim M i L ali imam i XL, gdje taj XL nije nista veci od nekog M. Nema pravila.

    Nedavno kupio L dzemper koji sam morao vratit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Hellas

    Hellas Aktivista

    Kod mene isti slucaj. Visok i mrsav. Od 10 hlaca jedne pasu. Gornji dijelovi nekad m nekad l rijetko kad xl. Nasuprot mene moja zena sta god kupi potrefi velicinu.

    Nervira me isto sto sve teze i teze naci odjecu bez znakova i reklama. Mislim naplate 150 KM i onda stave znak preko cijele majice ili na neko vidljivo mjesto. Pa znaci trebaju oni meni platiti, a ne ja njima.
     
    Last edited: Mar 1, 2021
    Stevie_Ray likes this.
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Imas na asosu dosta nebrandiranih majica, ja takve najvise furam majice s kratkim rukavima.


    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
    Hellas likes this.
  18. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja uzimam dosta odjece online i nisam nikad imo problema.
    Kad kupujete pantole idite na stranicu proizvodjaca i skinete mjere struka, duzinu nogavice itd i onda uporedite te iste velicina sa pantolama koje vec imate i znate da vam mogu. Tako isto i za majice, sirina prsa, duzina rukava i straznjeg dijela majice itd... onda fino ispruzite majicu i izmjerite metrom :p.

    Jedino sto ne uzimam online je obucu jer je to vec puno teze naci da odgovara. Npr uzimam novi ultraboost od adidasa ili nesto od reeboka cesto online i uvijek su iste velicine i to se moze provjerit u lokalnim radnjama a npr neke kozne cipele sad uzimat online tesko.
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Adidas je cudan.ja inace nosim 12/46.
    Samo adidas 46 2/3 :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  20. syd

    syd Aktivista

    BA 023 krece veceras :)
     
    Hellas and bhd like this.