Philips 50" LED Smart TV 50PFL5008T "bleeding/tearing"

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by donjapa, Apr 8, 2015.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav svima.

    Prije nesto manje od dvije godine kupim pomenuti TV i nije bilo nikakvih problema (ili ih nisam zapazio) sve do skoro. Nesto sam krenuo na PS-u igrati i primjetim sa strane malo da probija bijelo svjetlo. Nakon detaljnog pregleda ispostavi se da ima nekakva isprekidana horizontalna linija duz lijeve strane (blizu ivice) TV-a. Odmah kontaktiram podrsku gdje sam kupio, oni me upute na Philips support, koji su bili krajnje korektni ali na kraju ustanovili:

    "They have looked at the pics you sent and the error description I wrote.
    Unfortunately this does not look like an issue that is covered by manufacturer warranty.

    What you can try is to reduce the picturte brightness. It often helps in these cases.
    You will find the instructions under picture settings in the manual linked below.

    I am deeply sorry that we cant help you more with this problem."


    Bila je tu u blizini svijeca koja je ponekad gorila, pa sam ja optuzio zenu da je ona kriva i da moram novi TV uzimati uskoro :D I sve bi bilo OK, pomirio bi se ja s tim, da nisam otisao skoro kod punca i vidio ISTI PROBLEM na ISTOM TV-u (uzeli smo ga u isto vrijeme, akcija nekakva bila), pa sam onda pomislio da nisu bili defektni od samog pocetka a da nismo primjetili ili sta, moze li se kako rijesiti?

    Novi firmware sam stavio na zahtjev Philips supporta. Ima li neko kakvu ideju sta bi moglo biti i kako bi se moglo eventualno popraviti?

    Slike mozete pogledati tu:

    https://www.dropbox.com/sc/5zn3041shhsh ... 0xmlmMfMsa

    Hvala.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Klasični defektni ekran, koliko ja znam lg je vazda ovo uzimao u garanciju i na lcd-ovima i na tv-ima.
    Pregledaj još jednom garantni list, mada znajući Philipsov servis....
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Cisto sumnjam da postoji nesto sto bi popravilo defektni zaslon.

    Onako bez obaveze upitaj koliko je para samo zaslon u nekom ovlastenom servisu i ne spominji detalje (kao da je crko totalno, sto bi rekli na nasem-pravi se mutav), eh kada nadjes upitaj ko ga proizvodi, jer su napisali "izgleda kao da nije", a ne "ne ovo nije", znaci da ni oni nisu sigurni.

    Ako je zaslon napravio Samsung ili mozda LG, kontaktiras Samsung/LG i doslovno cupas iz nekog od njih svoju garanciju.

    Sigurno da ima kod tebe neka vrsta "zastite potrosaca", malo se naoruzas-malo zaprijetis i tako :)
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma imamo zastistu potrosaca, ali sam primarno mislio da je kriva svijeca koja je bila bas tu sa lijeve strane. Sada kad sam 100% siguran da to nije slucaj, vec polako krecem u akciju, pocevsi od ovog topica, pa skupljanja informacija o drugim korisnicima koji su isto iskusili.

    Poslati cu sad e-mail na onaj nas support razgovor i reci im da sam tako primjetio i da sam citao da se mnogi zale itd.