1. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Naime ne tražim PHP Nuke, tražim nešto slično njemu da je u PHP-u ali da je jednostavnije... Zna li ko za takvo što, ono da samo uredim dizajn sa gotovim programiranjem, imam ono news skriptu, i ono ostalo, samo dizajn da dotjeram? Zna li ko za kakvu dobru?
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Popravljaš se. Mislim što se tiče gramatike i pravopisa.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  4. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Hehe, hvala. Ima li ko iskustva iz ove skripte Mambo? Je li teška evo upravo skidam nju. Moram skinuti Apache, Php, i MySql... Imam malo iskustva iz ranijeg rada :) Kad se sjetim kad sam bio webmaster :mrgreen:
     
  5. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Da ne otvaram novi topic, ovdje ću pitati. Možete li mi objasniti kako ću instalisati PHP Nuke i kako ću ga podešavati ono dizajn i to. Mogu li ga offline ili ću ga morati prebaciti na neki server što podržaje taj php i mysql da bih mogao podešavati. Ako ko zna onako da ima vremena da mi pojasni sve to, neka mi se javi na MSN, radnim danom: 23:00 - 01:00 h , vikendom: uvijek 8) Eto, toliko, hvala, peeps! Peace
     
  6. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Inace protivnik sam plagijacije i plagijatora makar to bilo i legalno kao sto je PHP nuke... ide mi na zivce kada vidim sve slicne stranice... ubija se kreacija i mastovitost... jedva trpim ovaj forum a kamo li ti jos PHP nuke... hajd forum i nekako.. kompleksna je stvar (15-tak odvojenih funkcija i isto toliko kucanih stranica teksta).

    Ali stranicu brate mili... pa zar se to ne moze napraviti... radje dzahdo da zajdno pogledamo sto se moze uciniti :)
     
  7. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Jarane moj ako ćeš mi ti džaba davati instrukcije iz php-a i ostalog... ZAvršeno.. Dotad plagijatluk! :twisted: Ali i neću ga raditi... Naći ću nekog da mi isprogramira sajt, jer mi samo treba da isprogramira se da mogu uploadovati slike na taj server, da mogu pisati novosti, da mogu eto neki portofolio na sajtu napraviti (sajt je o 3D-u)... Zato mi treba, nemam trenutno bolje rješenje! Shvati me!
     
  8. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    NP. Ne znam raditi u PHP-u.
     
  9. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    HamziBeg, neki ljudi to neće nikada skontati, a mogučnost da ti i ja i nama slićni to promjenimo je jako mala.

    Zato Dzahdo tebi savjet: Koristi mambo, jer je ljepši, sigurniji i lakši za naučit.
    O pojedinostima nas nemoj smarati, nego sjedi, čitaj i dobro zagrij stolicu.
    Jest to napravljeno za lamere i brzo konfiguraciju, ali ne za neradnike.
    Velika je mambo zajednica i još ako znaš engleski siguran sam da ćeš naći stvari koje možeš upotrijebiti, samo usjedi se na toj stolici.