phpbb forum - Majina tema

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Maja29, Apr 29, 2012.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Pa to je ono sto ti rekoh gore. Mozes ga prijaviti njima, sto ne znaci da opet nece moci uraditi isto, sa neke druge IP adrese, ili IP adresa. Mozda da trazis sa kojih adresa se u tom trenutku pristupalo site-u?
     
  2. Maja29

    Maja29 Novi član

    Pozdrav.

    Od juče kad bih ukucala adresu svog foruma ne bi se pojavio forum nego jedan radio koji smo imali prije godinu dana i koji više nije aktivan. Kad bih na kraj domene dodala index.php, forum bi se otvorio. Problem je bio u tome što se nije moglo na njega preko googla tj kad ukucaš ime foruma izbaci taj radio.
    Otišla sam na chat za podršku i oni su to riješili, znači domena je ok, ali opet na googlu stoji radio kao prvi rezultat, pa kad klikneš na radio ne otvori se on već index foruma. Ja sam ih pitala hoće li se to s vremenom popraviti tj hoće li biti kao prije, kad ukucaš ime foruma na google pojavi se na googlu forum (ne radio) i napisa mi ovo

    Yes, you will want to allow some time for google to re-scan your site

    Šta im ovo znači? Je li se mora nešto uraditi ili misle da će sve doći na staro kad botovi skeniraju forum sljedeći put.

    Nadam se da ste me skontali :?

    I znate li zašto mi se ovo uopšte bilo poremetilo?
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Jest, kad google-ov crawler ponovo predje tvoj site trebalo bi biti ok. A zasto se desilo, pa moze biti jer si na index.html imala taj radio ili se nekim cudom sam vratio tu :D
     
  4. Maja29

    Maja29 Novi član

    Nije. Evo šta mi rekoše jer mi se danas opet ovo desilo

    It sounds like we'll need to update the default page.
    It looks like the .htaccess file is empty right now, so it's probably opening the index.html page by default.


    (6:35:59pm)Joshua C.:It was what I thought. The .htaccess file was empty, so it was opening your old index.html file by default.
    (6:36:15pm)Joshua C.:I just added this line to the .htaccess file to tell it which one to use specifically:
    DirectoryIndex index.phpo
    (6:36:20pm)Joshua C.:index.php, I mean.
    (6:36:31pm)Joshua C.:Would you like me to rename the old index.html as well?
    (6:38:59pm)Joshua C.:I have done so. I marked it with today's date.
     
  5. Maja29

    Maja29 Novi član

    Poz.
    Kad ti facebook blokira stranicu pa ne možeš na njemu objavljivati linkove može li se link s te stranice ikako maskirati.
    Znam da ima neka stranica gdje se link skraćuje ali nije to to. Ne pomaže.
     
  6. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Nema maskiranja, nema hakovanja, ne ide to tako.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ne ide ni da podizes temu staru 4 mjeseca :D
     
  8. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Morao sam odgovorit :D