PiP ITX komp: 5820K, X99, 16GB, Vega 56

Discussion in 'Računari i komponente' started by Neo Bahamut Zero, Feb 27, 2018.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad svi prodaju kompove da probam i ja procijeniti svoj lol. Uglavnom evo šta je spakovano u samo 11 litara zapremine:

    CPU: i7-5820K, 6c/12t (dobar primjerak radi na samo 1.09V);
    MBO: Asrock X99E-ITX-AC;
    RAM: 16GB (2x8) Kingston Fury DDR4-2666;
    VGA: AMD RX Vega 56 8GB HBM2 (flash-ovana uredno sa V64 bios-om);
    M.2 SSD: Samsung SM951 128GB (OEM verzija 950 Pro);
    SATA SSD: Samsung 850 Pro 128GB 2.5";
    SATA HDD: Hitachi 500GB 2.5";
    PSU: Cooler Master V700 (Seasonic OEM, 80 Plus Gold, modularna);
    Cooler: NZXT Kraken X31 AIO vodeno sa dodatnim ILM bracket-om;
    Kućište: Silverstone SST-SG13B (mesh varijanta);
    OS: licenciran Windows 10 Pro;
    Periferija: Logitech QuickCam Pro 9000 HD kamera, Logitech K300 tastatura, SteelSeries Rival miš;

    Kutije od svih komponenti su uredno sačuvane. Znam da od prodaje na forumu nema ništa, al' savjeti koliko da stavim za kokuze na pik-u su dobrodošli jer već neko vrijeme ne pratim cijene na tržištu. :D
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zaboravio si staviti podlogu za miša :D
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima i to: SteelSeries QCK Mini.
    Znači i ova tema će otići dođavola sa nepotrebnim komentarima kao i prethodne.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ionako si odmah odustao od prodaje ovdje, taman da ti naplatimo procjenu dok nas moderacija ne sredi :)
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Na kraju nece niko imati PC na HW forumu :D
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Svakako se više priča o autima i teretani nego o hw-u tako da nije velika šteta. :)
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta ce se pricati kad nema potrebe za mijenjanjem cpua 10 godina :D
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Imam veoma slicnu konfiguraciju, takodjer raspolozen za prodaju, samo je ATX i malo jace komponente tipa SSD-a, napojne, Vega 56 sa custom hladjenjem itd.

    Elem, ja sam ovo svoje razmisljao prodavati oko 3000, tako da ovo kod tebe je takodjer u tom rangu, 2500-2700.
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Na pik-u nemoj ni probavati, sve go kokuz, sve ce ti nuditi sem para, ima ja slabiji itx placen 1500km, pokusavam za 1000 prodati, patnja brate, svasta se nudi od sjemenskog luka do rakije.:D
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    meni su nudili 4 krave za auto :D
    Sve daju mlijeka metar :)

    gratis plast sijena :)

    btw, odlicna confa, sretno sa prodajom..
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  11. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Znaš li ti onaj vic kada je čovjek svako jutro dolazio u pekaru i tražio 100 pereca?
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ko to ne zna :D samo ga zanimalo da vidi mogu li oni toliko napraviti :D a ti si pepi komotno mog'o u poljoprivrednike haha :D a i sigurnije je od crypto, jer drzava stoji iza poljoprivrednika :D
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Meni je lik za auto nudio rakiju, pa ti vidi, haha
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je nudio balvane od brezovine
     
  15. Loki

    Loki Komšija

    A vidi... meni je jasno što bi prodavao svoj... al' ne vidim zašto vi svoje prodajete? (Neo i Enis) :D
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Viska im kao, i meni
     
    Loki likes this.
  17. selvin

    selvin Moderator

    Kad smo vec u raznim offtopicima, @JVC ubo si taj zarez momacki :D A za @Neo Bahamut Zero, pohvale kako si to sve natrpao, mada je i pitanje zasto ITX jer sumnjam da je koristen kao HTPC i slicno :)
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa nije uvijek ni stvar novca u ovakvim slucajevima
    nego evo moj primjer...ja ne mogu skontati da meni i u jednom slucaju trebaju konfiguracije koje prodaju enis i pokretac teme
    nit rudarim,nit radim 3D,nit sam graficki dizajner,nit sam programer i zasto bi ja onda uzimao racunar od 3000 KM a koristim par programa,internet i godisnje odigram 3-4 igre :D
    znaci nije uvijek cijena jedini faktor ali jeste kod nas da ljudi nemaju para ni za racunar od 1000 KM ,jer kakve su plate ,to je logicno

    od pika znate svi sta da ocekujete i to da nude razne zamjene je standard...jer na piku je 90% ljudi nepismeno i djeca koja veze nemaju
    evo mene jucer zove covjek ,pita prodajem li pec za centralno grijanje ,reko ja sam to prodavao prije 2 godine i prodao...uredno pise na piku "zavrseno"...bajo i ne konta sta znaci "zavrseno"...on i dalje zove i pita
    i ovo nije prvi poziv za tu pec od kako sam je prodao :D
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Neo Bahamut Zero trlja ruke kad vidi koliko postova na temi ima, otimaju se svi za konfu.

    Zarezao ga @JVC momacki, ali bitno da znamo da se ima i viska :)

    Sretno.
     
    selvin likes this.
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad/ako dođe vrijeme da idem u inostranstvo da ne žalim što sam ostavio 3K KM bezveze na stolu. Mada obzirom na zapreminu može stati i u ručni prtljag. :)
     
    Loki likes this.