Pirate's Case Project (56 Warning)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Dog_Father, Oct 8, 2006.

  1. Neso

    Neso Komšija

    Ja mislim da je bolje da im ne objavljujes cijenu za koju si dobio WC jer ima da te bombarduju :lol: :lol:

    Samo mi reci koji si sprej koristio.Auto sprej ili ....?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sve boje su "Dupli Color".

    Koristio sam obicni sivi primer za metal, odnoso grund za lim i konstrukciju kucista. Onda dupli color primer za plastiku za plasticne dijelove. Crni lak je opet dupli color "Rally Lack". Imam jos iz prozirni lack isto dupli color, clear coat.

    Optiku cu farbati sa transparnetnim lakom za plastiku (ono sto tuneri koriste za farbanje stop svjetala).

    Ako nekog interesuje gdje se moze nabaviti i cijene neka posalje PM da ne reklamiram.

    BTW planovi za komoru su propali.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jos nije sve gotovo, ostaje jos poliranje da izbijem eventualne neravnine i ogrebotine, i lakiranje bezbojnim lakom za zastitu. Evo ispod malo slika da vidite kako trenutno izgleda:


    [​IMG][​IMG] Prije i Poslije
    :D

    [​IMG][​IMG]

    [​IMG] Ovo da se vidi kvalitet


    [​IMG] Ovako bi to otprilike trebalo na kraju izgledati.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    S obzirom da transparentna boja za plastiku nije dala ocekivane rezultate, optika je ofarbana na klasican nacin.
    Znaci ciscenje acetonom i alkoholom, sloj primera za plastiku, dva sloja crnog laka i sloj bezbojnog laka za zastitu.

    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  5. Ante

    Ante Aktivista

    Kako napreduje ovo? Nisi nesto dugo posto....
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Tokovi u radu.Sta si nestrpljiv :D Bice bice i ja jedva cekam da vidim sta ce na kraju ispasti od one kante koju sam mu sa velikom radoscu predao u ruke :lol: :mrgreen:
     
  7. Ante

    Ante Aktivista

    Pa sta vidim na gore slikama skoro sve pri kraju, mislio sam da ce to brzo :)

    Al dobro, nek je kvalitetno, pa ako i potraje.
     
  8. zilo

    zilo Komšija

    Sta ce prije? Koridor 5c ili gusarsko kuciste ? :mrgreen:
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma skoro je gotovo. Trebalo bi jos jedan sloj boje nabaciti i onda bezbojni lak, ali zahladnilo vani pa mi ne odgovara. Cekam jedan dan da bude toplije.
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Neces ga docekati :mrgreen:
     
  11. Venom

    Venom Aktivista

    ima li sta?
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Treba lakirati. Ipak sam se odlucio za komoru.

    Sad slakirano i sklopljeno sve. Znaci masina je unutra i radi, ali nisam zadovoljan rezultatom.
    Kad love izleti odnijet cu u komoru i to je to.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Trebao si makar uslikat novu masineriju i onaj fashion kuler :lol:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koji fashion cooler? Onaj na chipsetu? :lol:
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hehehehe to je onaj zvrk o kojem smo jednom pricali :mrgreen: Kako li je prekrasan :lol: Pravi gay cooler.

    Ajd dobro, necu vise.
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Ne ne nisi u toku, na kutiji pise ''winer of the fasion show cooler'' tako nekako :lol:

    Zadnja i od mene.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta mislis kako sam pogodio da je rijec o chipset cooleru? :D

    Ma u toku sam, vec smo nekad Dog i ja pregovarali da mu nabavim TR HR-05 jer bi mu to jedino valjalo...;)

    Ovo je definitivno zadnja.