Piratski software VS legalni

Discussion in 'Generalna diskusija' started by GV, Apr 13, 2005.

?

Da li ste ikada kupili piratski software i koristili ga

Poll closed Apr 20, 2005.
  1. da

    13 vote(s)
    100.0%
  2. ne

    0 vote(s)
    0.0%
  1. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Najveći je fazon sad ja uzmem The Sims 2 ne može mi se zid praviti, razlog: PIRAT... Primjera je milion. Al' fazon je ne možemo se mi porediti sa Amerikom ili nekom Danskom, Norveškom ili razvijenijim državama, pa u nas je neki dan bio rat, ne može se za 10 godina poslije rata napravit od BiH SAD. A neće biti takvog zakona dok ne dođe pametan političar kojeg trenutno nema ni blizu BiH.
     
  2. phactor

    phactor Novi član

    ...mogu skontati kupovinu piratskog CD-a od strane nekog obichnog insana, kojem rachunar sluzi da bi kucao text u Word-u, slao e-mail i da bi njegov klinac ponekad odigro kakvu igricu, ali kad to rade firme koje obrchu milione, i koje ne mogu bez tog software-a ili chak svoj software zasnivaju na nekom piratskom...e to je vech preseravanje...ja radim bazu u piratskom accessu koju chemo poslje taliti za dobre pare!!!...e to je preseravanje...
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    malo sam zakasnio ali moram reagirati
    sto se tice OS-a, aplikativnog softvera u vecini slucajeva sam za original,
    jos ako zivis od toga skroz
    ali uzmite za primjer jednog studenta koji studira recimo arhitekturu ili gradjevinu i kome je autocad skoro pa rpijeko potreban (arhitektura ga ima kao predmet)
    u bosni neznam da ga iko prodaje licencirano
    a u hr kosta cca9000km- da devet hiljada maraka
    kako ljudi?
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ma imho za osobnu upotrebu legalne zaboravi... business - samo orginali i to je to, nemoj se živcirat previše :wink:
     
  5. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    phhh,znači ja bih sad trebao kuiti Mayu 6.0 koja košta 4000$,samo da bih imao original :| Možda bih i dao cca.230 KM za windows/što i jesam jer ga imam orig) al za ovakve stvari ne bih,iako i u njima radim,a kamo li još da dajem 100 KM za neru
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    da radis 3D modeliranje u nekoj firmi morao bi imati itekako ako ti oni ne kupe licencu. inace pozdravi se s poslom i zaradom.
     
  7. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    pa naravno,da radim oni bi kupili potrebni software.Ali ja NE radim