Pit: Gdje nabaviti dobre maticne

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Konjislav, Mar 11, 2014.

  1. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Zanima me gdje (ako ima) kupiti maticne a da ima rok za povrat, ukoliko nisam zadovoljan maticnom (u smislu da nema dovoljno PCIe slotova, nedovoljno strujnih prikljucaka, ili su nepravilno rasporedjeni za moju namjenu), ili mi treba druga maticna [jer se mozda mislim baviti majnanjem :D]. Nesto kao sto ima u Njemackoj, mjesec dana ima da se vrati bilo koji uredjaj, zato sto covjek nije zadovoljan s njime, velika ocekivanja, slabi rezutati ili sta vec... ili kod nas nisu toliko razvijeni zakoni o zastiti potrosaca i ima li ijedna firma u Sarajevu da postuje ove principe?

    Pored toga me zanima dobra firma koja se bavi servisiranjem, pa i maticnih ploca, ali da su brzi, tj. da se na njih moze covjek osloniti da mogu kvar rijesiti (ukoliko je manji kvar) u roku do par dana.

    Unaprijed hvala na svim odgovorima.

    P.S. Ima li firma u Sarajevu da je ovlasteni distributer i serviser Asrock ploca?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Skontas se druze unaprijed i rijesen problem :D Sumnjam da kod nas firme imaju kod proizvodjaca/distributera takve "privilegije" da to rade, mada opet nisam upoznat ali gledajuci onako na prvu postavlja se pitanje sta ce neka "firmica" sa tvojom maticnom koju si ti koristio mjesec?
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    mozda dati nekom kao zamjensku u toku garantnog perioda? :) :) ali zaista nisam cuo da postoji mogucnost za to u nasim trgovinama ili kod dobavljaca, vjerovatno zato sto je nas narod po prirodi pokvaren i bezobrazan i gleda samo kako bi nekog da zavali :D
     
  4. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Cuj sta ce, pa da je proda time se i bave te firme prodajom "hardnjara" :D
    A kada spomenu bas te privilegije sa proizvodjacima, ja sam mislio da se to pretpostavlja, jer nema smisla da samo sa Bosnu (ili jos par drzava to ne rade) a za sve druge drzave rade [Europske drzave, Azijske drzave, Ameriku itd.], ili ce biti da samo ove prodavnice hardware u Bosni nece time da se bave, a da imaju tu mogucnost.
     
  5. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Pa i kao zamjensku, ali kao sto i rekoh prije, recimo da ti zamjenis tu za neku drugu, nije bitno jeftiniju ili skuplju, zato sto ti ta nije odgovarajuca, ima raznih scenarija. Kao sto kazes prije ce biti da to nase firme ne rade znajuci prirodu naseg naroda :D a ne nedostatka te mogucnosti.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Da je proda kao polovnu ili novu?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    PA to vise ne mozes prodati kao novo, prvo zato jer je paket otvoren, a drugo, zato sto nema te stvari na kojoj se ne vidi makar nekakav trag koristenja. Stoga dolazi u obzir samo prodaja kao polovne stvari, a time se vecina trgovina ne bavi. Takodjer, ako nesto nekom prodas kao novo, moras mu dati garanciju 12 mj (obicno je toliko na tu vrstu robe), a to bas i nije moguce jer je skoro mjesec dana garancije vec iskoristen, stoga ako se ploca pokvari za npr. 11,5 mjeseci, trgovac je popusio :D
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne pitam dzaba, pitam zbog tog jer to nije do trgovine i njenog nacina poslovanja. Ako nema takvu saradnju sa proizvodjacima/distributerima, ne moze sama da dijeli ploce kako hoce i kome hoce.
     
  9. Looney

    Looney Komšija

    Koliko sam upoznat niko ne nudi tu vrstu usluge. Kupiš hardware, koristiš, ne sviđa ti se, vratiš u 30 dana i onda prodavač prodaje polovnu stvar. Ovlašteni distributer i serviser ASRock matičnih ploča ti je KimTec. Oni te mogu uputit gdje ćeš kupiti ploču a servis je kod njih.

    Gledajući sa strane proizvođača mi smo zanemarivo tržište i kao takvo nemamo nikakve privilegije. Rijetko koji vendor može da prežali sampleove za medije a kamoli da idemo dalje od toga da još obezbjede zamjenske uređaje ili čak "30 day return policy" koji bi tebi odgovarao :) Svi bi vrlo rado ponudili tu opciju kupcima da imaju takvu podršku. Jednostavno sa ekonomskog aspekta takvo nešto je nemoguće kod nas. BiH se ne može porediti sa susjednim zemljama kada je IT tržište u pitanju a da ne spominjemo [Europske drzave, Azijske drzave, Ameriku itd.]

    Sa strane lokalnih distributera a i ovlaštenih servisa većina njih nema nikakve zamjenske uređaje niti nude neki rok za povrat. Zamisli predaš TV na servis i tamo ti odmah kažu da ga ne mogu popraviti. Procedura nalaže da će ti zamijeniti TV čim dobiju odobrenje od proizvođača. Sve te silne procedure i ostalo rezultiraju da tek 46-ti dan dobiješ novi TV a u tih 45 dana buljiš u bijeli zid na kojem je ranije bio TV.

    Zakon je u poprilično nedorečen u oba pravca (kupac<>prodavač) tako da obje strane imaju prostora da budu bezobrazne i iskoriste situaciju.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Konjislav - niti u njemackoj niti u ostatu svijeta nemas da koristis 30 dana proizvod I da ga vratis (tek tako).

    Evo, kupis, koristis I ne svidja ti se, iz iskustva govorim - ako je kutija otvorita (seal broken) PRVO IDE NA TEHNICKI PREGLED, jer ti navedes sta je problem.

    Bas bi me iznenadilo da neko kao problem navede: "Ne odgovara mi ploca jer mi ne moze stati graficka.." ili jos gore "Nije se pokazala kao dobra podrska za mining..."

    Iskreno, volio bi cuti da takvo nesto postoji - iz prve ruke, a ne rekla-kazala.

    Ja koji sam god proizvod vracao, a vratio sam ih dosta, uvijek je bilo prvo na servis pa ako se ustanovi da je greska proizvodjaca vracaju se pare, ako se ustanovi da je moja moram ja platiti servis.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima kod nas kod nekih prodavaca ali ako te znaju i taj rok je jedan dva dana ali ako imas valjan razlog. Recimo kupovo plocu i nisam bio siguran hoce li se ram slagati i dali mi na dan dva da probam pa ako ne mogne vratim a oni meni pare :)
     
  12. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Kada sam bio radio u Minhenu, vracao sam neki hardware, cini mi se da je bio cooler, i to na slijedeci nacin. Ja dosao momku u prodavnicu i rekoh, hocu da zamijenim
    ovaj proizvod za drugi koji je iste cijene (±1E).

    On me posla na drugi sprat, gdje sam istu pricu ispricao drugom momku, a on je uzeo to od mene, i dao mi pare nazad. Ja sam se nakon toga vratio na 1. sprat i uzeo to sto sam htio.
    Sto se njih, a vala i mene tice, ja sam sada mogao otici bilo gdje drugo i kupiti tamo, ili jednostavno ne kupiti nista, te ustedjeti pare. Ovo sam cini mi se jos uradio sa 1-2 diska.

    Cuo sam od nekoga, da su ljudi radili jos gore stvari, tj. da su abjuzali ovo pravilo, te da su neki seljaci tako kupili PS3 dok su bili u Njemackoj, te ga vratili kada su se vracali
    u Bosnu, te dobili pare nazad.
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mozda zbog takvih da se I pravila igre mijenjaju... Nebi me cudilo da je Svedska bila raj za tako nesto dok stranac arap balkanac nije dosao :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kod nas naravno nema, ali eno newegg pun takvih razloga.