PItanje u vez eksternog HDD-a

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ColdFire, Nov 6, 2012.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pozdrav Svima !!!

    Evo linkovi ponuda da ne stavljam pojedinacno ... pa ako nije tesko da neko preporuci sta uzet od ove ponude
    http://ingel.ba/ingelshop/category.php?id_category=23

    i iz Geneleca

    18783 - EXT.HDD 1 TB, WDBPCK0010BBK, Elements Portable SE, USB 3.0, 2,5", bla.. 179,90 KM > 4

    20484 - EXT:HDD WD 1 TB, WDBBEP0010BBK, My Passport, usb 3.0, 2.5", black 203,60 KM >

    17440 - EXT.HDD 1 TB, WDBACW0010HBK MyBook Essential, USB 3.0, 3,5" 196,10 KM = 4

    17441 - EXT.HDD 2 TB, WDBACW0020HBK MyBook Essential, USB 3.0, 3,5" 232.95 km


    Sluzice za gledanje videa na TV . Jel bolje da ima ono posebno napajanje ili preko usb-a ? Imali razlike u brzini izmedju 1tb i 2 tb ?

    Hvala !!!
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Svi su 5400rpm, tako da preporuka ide na USB 3.0 i 2,5" disk koji ne trazi dodatno napajanje. Od ovih gore Elements Portable SE zbog cijene.
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Ja bih išao na ovaj od 2 TB, nije puno skuplji, a duplo veći. Ali ti vidi šta ti je bitnije, malo veća portabilnost ili duplo veći kapacitet.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ce ga koristiti samo u kuci sa prebacivanjem sa racunara na TV onda ici na taj veci, obzirom da zahjeva dodatno napajanje.
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Da sluzice ce samo za to :) Onda idem na ovaj veci jer kao sto ninja rece nije puno skuplji a dupli kapacitet :D
    Hvala !!!
     
  6. josip122

    josip122 Novi član

    Imam wd 260gb externi disk i spojio sam ga na jedan laptop koji je bio zarazen virusom , nakon toga mi je nesto par foldera sa diska, ali kad ukucam naziv jednog od tih foldera on mi ga nade, ali ga ne vidim na disku, da li netko zna kako da opet vidim te foldere, sto da uradim?
     
  7. wragg

    wragg Aktivista

    attrib -s -h -a /s /d <drive letter>:\*.*
     
  8. josip122

    josip122 Novi član

    Ne kuzim bas kako i sto da uradim s ovim sto si napisao?
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Predpostavljam da to sve kopiras u serch u startnoj traci i kliknes na ono sto ti izbaci.
     
  10. josip122

    josip122 Novi član

    Izbaci mi samo ovo
    [​IMG]
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Pogledaj u control panel-u pod folder opcijama jeli ti ukjučeno show all hidden files, folders. Ako ne bude ništa onda "napravi" image tog eksternog diska i spasi ga na HDD na kompjuteru koji koristiš i ondaj probaj otvoriti.

    Sličan problem sam imao sa USB-om. Iz nekog razloga nije mi prikazivao sadržaj koji je na njemu,ali prikazuje da je zauzeto tolliko i toliko.Napravio image od njega, spasio podatke na račinar , formatirao disk i sve ponovo radi regularno.

    Ništa te ne košta da probaš,naravno ako imaš dovoljno veliku particiju na računaru da napraviš image sadržaja tog eksternog diska.
     
  12. josip122

    josip122 Novi član

    Sa show/hiden sam probao i isto je, nista napravit cu image diska i onda ga formatirati i onda image vratit na disk valjda ce biti ok.
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Javi ako upali ovaj gore navedeni metod.
     
  14. josip122

    josip122 Novi član

    Hocu, naravno.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nemoj ga formatirati, predji sa get data back i spasi podatke negdje.
     
  17. josip122

    josip122 Novi član

    Uradio sam slijedece oznacio "show hidden filed" i ispod toga sam odznacio tri kockice i nakon toga su mi se pojavili folderi, ali sam ih morao kopirati u novi folder da mi budu normalni i radili. Nakon toga sam spasio podatke format i povratak podataka, sve je radilo bez problema. Evo slika sto sam oznacio i odznacio. [​IMG]