Pitanje u vezi napajanja

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by SpookyMoO, Sep 28, 2011.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sutra mi dolazi Athlon II X4 640 pa me interesuje da li mogu gurati ovaj procesor sa trenutnom napojnom iz potpisa?
    Kontam svakako mijenjati napajanje jer ce mi i graficka uskoro nova doci ali pitam je li nesto on pretjerano vise trosi od mog trenutnog athlona iz potpisa?
    BTW jaranu sam rekao da mi uzme gigabyte 5750 1GB ddr5.Imam monitor rezolucije 1680x900 koji ne planiram da mijenjam, pa me interesuje i da li ce ova grafa gurati ove novije igre ili bi mogao nesto bolje uzeti ali da je samo malo skuplja od ove ali da bude ono optimalno za ulozeno/dobijeno tj za igranje na ovim rezolucijama a da prikaz ne bude narusen dakle na maxu da igram?
     
  2. irhadkul

    irhadkul Komšija

    ja na silverstonu 400w guram isti procesor i 4870 a planiram kupiti 5870 i nju cu da guram sa ovom istom.Odg na tvoje piranje je da moze bez problema
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Da, možeš, oboje gurati
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    E super onda a imate li neku preporuku koja bi mi grafa bila najbolja uz ovu konfu sa ovim athlonom novim x4?Kontam uzeti kad grafa dodje ovu napojnu : http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=1192
    Bitno mi je sad da bude sve iskoristeno fino u odnosu cpu/gpu dakle da bude optimum za ovu rezu monitora ali da nije pretjerano skuplje od ove 5750 a da igre nove idu na high.
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    :roll:
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa zavisi do koliko para misliš ići. Trenutno nemaš računa ići ispod 5770/6770 ili GTS450. Ove prve imaš od 220KM nadalje. Možda bestbuy bi ti bila gtx460. Ona je preko 3 stoje.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da nije 5870 malo previse za 400W.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ja gledam da mi je optimum uz navedeni procesor i ekran.Znaci neku grafu koja bi mi bas bila best buy uz ovu rezu a da ide sve fluidno.Max mogu dati nekih 200-220KM.Procesor sam evo stavio i za sada je sve ok. :wink:
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa onda uzmi ovu sa oglasa 4870 120KM i stoju ostavi sa strane. Ionako za te pare možeš uzeti 6770 koja je u rangu 4870.
     
  10. efo

    efo Komšija

    stvarno je predobra ponuda 4870tka za 120... :) tu nemos pogrijesit... ja prije par mjeseci uzeo 4850 za 110
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Je li to na piku ima za 120 ili...??
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Prodaje je jedan momak sa foruma.
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Je li to ovaj Tuzlak sto prodaje na piku XFX 4870??Garant je ali kaze samo Tuzla i okolina jbg
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jest to je taj.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jbg ja ti samo mogu reci da nije levat jer ga poznajem lično.
    Dok je na piku sve sumnjivo
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Kupio sam i ja od njeg monitor, sve 5. Ako ga nagovoris nekako da ti posalje, to ti je dobar deal :)
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma nije frka ja cu jaranu reci da mi donese iz Amerike neku samo da nije nesto sto bi mi izlazilo iz nekog optimalnog performansa za moj monitor/procesor jer necu da jedno drugo "ceka" ako me shvatate!?Mislim da novu gore kod Amera mogu dobiti za jako male pare.Vidjecu kad ga kontaktiram.Znaci 4870tka bi bila ok za ovu moju rezu sa x4 athlonom?
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taman. Ali ako ce ti donosit jaran iz Amerike, onda nek bude HD6770. HD4870 se odavno ne proizvode.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    E ovako,nasao je 2 kartice jako povoljno.Jedna je XFX ATI Radeon HD 6770 1GB DDR5 PCI2.1 a druga je Sapphire ATI Radeon HD6770 HD 6770 Vapor-X 1GB PCI-E.Prva kosta 100$ a druga 130$.Je li bolje da idem na ovu drugu mozda zbog hladjenja, mada koliko sam na slikama vidio koje mi je pokazivao,obe imaju masivan hladnjak!??
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa idi na tu XFX, sto ces davat 50KM vise.