Pitanje vezano za tablet

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kolinsb, Feb 27, 2013.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode. Zanima me, sta mislite o tabletima sa sajta www.promedia.ba, konkretno me zanima model:
    http://www.promedia.ba/product/pro4medi ... th-kb-case

    Nisam nikad cuo za ovu marku/brend, ali mi cijene/speficikacije izgledaju korektne. Tablet bi se najviše koristio na raznim konferencijama, da se napravi poneka zabilješka i slično.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moj savjet je da zaobidjes ovo. Iako je oko 120KM skuplji, Galaxy Tab 2 7.0 zaista vrijedi dodatnih para u poredjenju sa ovim.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ovaj model Pro4media GreenFOG Tablet PC G700s s Tastaturom, kosta 259KM s PDV-om. Njega sam gledao jer ima HDMI, i moze se spojiti s vecim monitorom ili TV-om. Gdje to ima Galaxy Tab 2 7" za 260+120=380KM (u Genelecu kosta 550KM, ako sam potrefio pravi model P3110. P3100 ima i 3G koliko sam skontao)?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bilo je na pik-u novih za manje od 400. Uglavnom, smatram da je ovo bacanje para koje je u startu zastarjelo. Imas onih Android stickova za 100-tinjak KM sa boljim hardverom ako ti je do spajanja na TV.
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ako ti je prvobitna namjena to uzimanje biljeski, malo mozda jos razmotri odluku o kupovini. Ja svoj tablet nisam upalio ove godine nikako, i kod mene se nekako ne uklapa u svakodnevnu upotrebu, iako sam mislio da hoce prije nego sam ga dobio. Laptop koristim za ovo nesto ozbiljnije, mobitel za sve u pokretu, a za biljeske je papir zasigurno bolji od ovih rjesenja zasad.

    Kupi rokovnik :)

    Ili mozda probaj nabaviti Livescribe.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma ja to ne kupujem sebi. nego jedan sudija hoce to da kupi, jer smo na mail dobili ponudu doticne firme. kaze, kad ode negdje na seminar, svi izvade laptop, a on papir i olovku :) eto iz tog razloga hoce nesh ovog tipa, i da se polako pocne privikavati na ove stvari, jer ce se u buducnosti ovo sve vise i vise korisititi. eto nekad bi ga spojio i na tv mozda, da procita neki PDF s nega, ili to sto je zabiljezio i sl. znaci nish posebno. ne treba njemu sad nesh extra, profi.....
     
  7. wragg

    wragg Aktivista

    Bolje nemoj. Samo ce te nanervirati sporost i raznorazni bugovi zbog kojih ce se taj sudija dolaziti tebi zaliti. Ja sam ga kupio prosle godine, "koristio" ga mjesec dana i sva sreca pa mu je kcerka slomila display jer da nije vjerojatno bih ga ja razbio cekicem :D
    Nikada u zivotu nisam koristio losiji Android uređaj, a stvarno ih je puno kroz moje ruke proslo. Stari HTC Magic je munja za ovo čudo koje oglasavaju kao nesto revolucionarno. Uglavnom, zaobici Promedia proizvode (i inace ove kineze) u sirokom luku.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ti kinezi izgledaju primamljivo na papiru, ali sto ljudi ne mogu sredit da stvar radi to je pravo cudu. Ne znam sta irade Androidu i to je vecinom stock. Bolje i 200lm dat vise nego u vjetar bacit koliko bi dao za to cudo. Sta je sa Nexusom 7, ima ih po piku za 400 ako se ne varam.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa zato sam prvo i dosao pitati, jer vidim fino to izgleda na reklami, marka nepoznata, ne izgleda skupo.... u svakom slucaju, hvala na informacijama :)
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    Imas kod mene Acer Iconia 7" tab za 375KM, mozda ti je bolje ici na nesto brandirano, a galaxy tab 2 3100 uz dvogodisnju garanciju kosta 499KM...

    Edit: Iconia je 349KM a model je ACER Iconia B1-A71!!!


    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  11. emirr

    emirr Aktivista

    Evo da izvucem temu malo, zanima me misljenje koji od ova dva je bolji ulozeno dobijeno VIVAX TPC-7151 ili ASUS MemoPad 172V-1B067A
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Asus naravno.
     
  13. emirr

    emirr Aktivista

    Po specifikacijama je vivax "jaci" mada je opet ASUS vece ime, neznatno je skuplji a u korist mu ide i 2 godine garancije
     
  14. emirr

    emirr Aktivista

    Znaci ipak uzeti asus zbog imena
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako vec kupujes u tom cjenovnom rangu,evo ovo odlican tablet za tu cijenu
    BMORN K22 ,cetverojezgreni procesor,dvojezgrena grafika,IPS HD ekran,HDMI,dvije kamere,1 GB rama,itd
    specifikacije mozes pogledati na ovom linku a i video...ja imam isti i ugodno sam iznenadjen performansama
    http://mobitelshop.pik.ba/artikal/93042 ... -prijevod/
    ovdje je nov sa godinom garancije a ima po piku i polovnih
    ovaj tablet je jaci i brzi od galaxy tab 2.0 modela
    dizajn je ekstra,tanak samo 7 mm

    ako zelis vise infirmacija,javi se na PM
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bacanje para. Barem je na dx.com 160KM.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sada vec stari Nexus 7 kupio za 320km. Sada ih ima polovnih po super cijenama, mislim da ne moze bolje za tu lovu kod nas.
     
  18. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Apsolutno. Ne gledaj ove "super" ponude za kineske no-name tablete po oglasima i pik-u.
     
  20. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ne mora kinez biti jedina alternativa, ima tu i drugih solucija a da nisu od ovih poznatijih brandova. Ispod je link za je jedan od kvalitetnijih tableta koji se moze uzeti za cca 300 - 320 KM. Nedavno je momak prodavao isti preko PIK-a, ne znam ima li trenutno u ponudi, a licno dajem prednost zbog ekrana od 10,1" iako ce nekome vise odgovarati 7" ko je mobilan sa tabletom.

    http://www.alternate.de/HANNspree/HANNspree+HANNSpad_SN1AT71B_16_GB,_Tablet/html/product/1099174/?

    Ko ima nekog u Njemackoj moze mu poruciti po navedenoj cijeni ovaj iz Alternate.

    Ovo je ono ako se bas gleda budzet, mada ni ja licno nikad u zivotu ne bih uzeo tablet koji nije od ovih poznatijih proizvodjaca (Samsung, Apple, Asus itd.)