Pitanje vezano za tablet

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kolinsb, Feb 27, 2013.

  1. stripiii

    stripiii Aktivista

    da ne otvaram novu temu a nadam se da mi @kolinsb nece zamjeriti...Galaxy Tab 8" ili Nexus 7 (2013)? Misljenja, iskustva, mane i dobre strane...
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nexus nema baš sjajan ekran, ali sve ostalo je bolje.
     
  3. extibo

    extibo Komšija

    U poredjenju s kojim modelom mu je slab ekran?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Generalno je uređaj prosječne kvalitete, ali ekran je slaba tačka. Imao sam tri komada i svakom je nešto falilo.
    Samsung je vjerovatno kvalitetniji.
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Imam Nexus 7 2013, ekran je zvijer. To je najjači adut tog tableta, ne znam kako ti se moglo desiti da zakažu na displayu. Možda si mislio na prvi model Baho?

    Počevši od "pure" Androida, performansi i ekrana u odnosu na cijenu on ti je čist izbor. U poređenju sa drugim dabletima istih dimenzija Nexus ih cijepa uzduž i poprijeko.

    Jedina mana je statički "buzz" koju se ponekad čuje iz zvučnika kada je volume spušten.
     
  6. stripiii

    stripiii Aktivista

    ima li jos sta osim ekrana da ide u prilog Nexusu 7? Citam da savrseno radi punjenje na Nokia DT 900...
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Kao sto sam vec napisao... Cisti Android, performanse (uredjaj radi kao sat, nema laga apsolutn, najzahtjevnije igre su apsolutno fluidne), cijena. Da napomenem da sam uz tablet narucio i Trident Aegis Case koji me je iz USA sa dostavom izasao nekih 80KM jer tablet dajem i djeci, a sa ovim case-om se uopste ne brinem ako im ispadne i sl.
     
  8. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kod mene je Nuxus 7 (Tegra 3) , preporuke... o d l i č a n !!! Meni je ekran sasvim ok . Da dodam da mi je ovo 4ti tablet (nakon PoV,Prestigio,Yarvik) apsolutni šampion!
    Nexus 7 2013 je još bolji.
     
  9. extibo

    extibo Komšija

    Izgleda da nisi imao srece. Jesi nabavljao negdje u Evropi ili iz US? Primjetio sam da je dosta bolji QC u US.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedan iz US, dva iz EU. Nexus 10 sam samo probao, i daleko je kvalitetniji od obe "sedmice".
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Morao sam ovo okačiti (od muke lol) iako mi u BIH nemamo ništa od toga:
    http://tinyurl.com/lpgh3km

    Strašna cijena (150€), čak i za američke stanarde.
     
  12. stripiii

    stripiii Aktivista

    ovo u Njemackoj ili...? :D
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  14. stripiii

    stripiii Aktivista

    hebi ga :D bolje da je DE pa bi mozda nesto i skontao da dobavim :D :D

    edit: koliko bi postarina bila do DE?
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    hahah Baho ... ovo je da puknes od muke ... :D
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probaću nekoga naći da ovo uzme pa makar i na jesen dolazio u BIH. :)
     
  17. stripiii

    stripiii Aktivista

    Samo Svica i Lihtenstajn a taman sam se nalozio
     
  18. stripiii

    stripiii Aktivista

    Ado, moze li link odakle si kupio case? Nasao sam na http://www.ebay.com/itm/231277530840 pa me interesuje hoce li biti kakvih dodatnih troskova posto ide preko USPS-a jer se do sada nisam susretao sa ovom dostavom...Inace, hvala jos jednom na odgovorima, tablet je super :)
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    USPS ti je lokalna US dostava. Ne vidim na mobitelu ali moraš naći prodavača koji mome poslati u BiH i tu vidiš troškove dostave
     
  20. Minx

    Minx Aktivista

    I od mene preporuke za nexus.
    Presla sa kindle fire na nexus 10. Iako se pojavio jos u 2012. tablet je i danas odlican.
    Ne palim racunar otkako sam ga dobila.