pitanje za clock proc

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by pac, Jan 30, 2006.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zalman 7000cu jest pretezak, ali ako ne pomjeras kuciste, i ako pazis nema problema. Za sck A, hladnjak ne bi trebao biti tezi od 400 grama. Ali i al-cu model je tezi.

    Svakako da je alcu sigurniji izbor, ali malo slabije hladi (2-3 stepena) od bakrenog.
    Ima jos dobrih coolera osim zalmana. Ali omjer cijena-peformanse-buka za sck A zalmana stavlja u vrh.
     
  2. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Nevjerovatno sta prasina cini!!! Skinuo sam vent i usisao prasinu pa se temp procesora spustila na 60. Imao sam problema da skinem onaj rebrasti hladnjak ispod venta :? tako da sam odustao. Moracu skontati kako se to skida, pa da nanesem pastu, ili eventualno da od starog posudim love za zalmana.
     
  3. smith

    smith Aktivista

    Ma taj pasivni hladnjak ispod venta je uvjek malo teze skinuti jer je dobro "zakacen" za sock,tako da slobodno malo jace pokusaj da skines ga ali naravno nemoj sad da otrgnes citav sock ili da ostetis proc
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kad pasta nije dugo promjenjena, skori se kao zvaka i bude tvrda. Pazi kod skidanja da ne iscupas cijeli proc. To i nije problem nego mozes slomiti neki pin na procu.

    Inace kad je topla pasta omeksa, tako da predlazem da malo opteretis procesor da se zagrije, i odmah nakon zagrijavanja, ugasis komp i probas skinuti.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ili recimo dok je komp ugašen skinuti vent i fenom zagrijati pasivnjak :wink:
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Znam kakav je problem skinuti hladnjak ako je kod tebe Intelov. Ja sa mse sav isjekao od rebara u pokušavanju da ga skinem. Na kraju sam ga izvadio sa matičnom i skinuo sam ga tako što sam skinuo čitavo podnožje. Ali ako budeš uzimao Zalmana kak oja znam ne trebaš skidati staro podnožje u slučaju da je kod tebe sct. 478 kako kod mene. Ispravite me ako griješim :roll: .
     
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    I ja sam skoro usisao sve, rasklopio sve djelove, uzeo suhu magicnu krpu i prebrisao sto se moglo prebrisati. Sto se tice skidanja pasivnog sa procesora, nisam imao problem, ali poslije toga, je Temp. Procesora bila za 5°-7°C niza.

    za moju plocu (A7V8X-X) ne pasa ama bas nijedan Zalmanov Coller :(

    St sule rece, ne moram cijeli komp kupovati, vec maticnu i proc zamjeniti, sto ne bi trebalo vise od oko jedno 400KM kostati... preporuka neka sta da uzmem kad bi se odlucio?
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ja sam nesto gledao ispod 500KM novo nema da valja....
     
  9. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    kod mene je amdov proc, al svejedno, opet je tesko skinuti cooler :( Neg odlucio sam se za Zalman 7000 Al-Cu, jeftiniji je od Cu za nekih 25 KM 8)
    id.goPLAY rece da mu ne moze zalman na maticnu, moze li kod mene (Gigabyte 7N400L) ?
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  11. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Ovaj link ti je na koreanskom!! Nego koji bi mi onda zalman predlozio za moju maticnu?
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kopiraj cijeli link u adressbar. A ovo drugo pitanje, fakat ne znam.
    Radije idi na nekog drugog proizvodjaca. Mozda neki Termatake novije generacije (sonic tower), Cooler Master ili nesto slicno.

    Pregledaj review-e po netu, da budes siguran da ti idu na plocu.
     
  13. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    E hebiga, a vec sam evo izbrojao pare i pripremio da sutra kupim, a vako nista :( :( :(
    Odoh sad trazit, a neko ako ima prijedlog, nek mi javi pliz
     
  14. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Za thermaltake silent tower pise da je kompatibilan sa bilo kojim athlon xp procesorom do 3500+. Medjutim pise i: *Note SilentTower is not compatible with any AMD K7 motherboard without mounting holes on it. KOd mene je k7 maticna ali ne znam da li ima ove rupe?
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  16. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    svojevremeno je ovo bila dobra maticna, shmrc :( nema tih rupa, sad moram trazit dalje
     
  17. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    nasao sam da mi moze thermaltake silent boost k7, a ne mogu da otkrijem moze li mi thermaltake volcano 12. Moze li mi tu neko pomoci? Gdje ima kod nas kupiti navedene thermaltake coolere?
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    volcano 12 ne ide na rupe, nego se kopca standardno, tako da moze na svaku k7

    Usput, na ful obrtajim pravi 48dBA buku, sto je ekvivalento fenu za kosu

    To ti znaci da , ako ti tisina imalo znaci, zaboravi

    Evo review http://www.overclockercafe.com/Reviews/ ... Volcano12/
     
  19. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Thanx dog father, neg znas li gdje kod nas ima kupiti thermaltake coolera?
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne znam. Bilo je nesto u plusu, ali nisam siguran da jos imaju

    Provjeri i SCYTHE KATANA. Dobar cooler, ali kosta 72KM. Ako ne nadjes nista drugo, neces ni sa ovim pogrijesiti. Radi na prinsipu Heat Pipe-ova.
    Ovdje imas review na nasem jeziku.